• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Elektrik Süpürgesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirirsiniz

Elektrik Süpürgesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirirsiniz ? Elektrikli süpürgeniz arızalıysa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, kendini kanıtlamış ve güvenilir bir İlk Servis servis merkezine başvurun. Sadece burada, büyük miktarda para harcamadan ev aletlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde onarabilirsiniz. Cephaneliğinde birden fazla programa ve kapsamlı işlevselliğe sahip modern ev aletleri, bir elektronik kontrol panosu ile donatılmıştır ve elektrikli süpürgeler de bir istisna değildir.

Elektrik Süpürgesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir ?

Elektrikli süpürgenin çalıştırılması ve emiş gücü dahil tüm temizleme modları bu elektronik modül tarafından kontrol edilir. Bu nedenle, kontrol modülünün, elektrikli süpürgeye küçük bir mikro devre şeklinde kurulan teknolojinizin beyninden başka bir şey olmadığını söyleyebiliriz.

Çok fazla para tasarrufu sağlarken ana merkezi vakum toplama ünitenizdeki devre kartını değiştirmek için ne gerektiğini öğrenin. Süpürgeyi başlatmaya çalışırken depoda bir “klik” sesi duymadığınızda merkezi vakum devre kartı bozulmuştur. kartı değiştirmek için zorluk seviyesi “kolay-orta” ve genellikle yarım saat sürüyor.

Elektrik Süpürgesi Elektronik Kart Değiştirme

Bu işlemi bir profesyonelin yapması tavsiye edilir.

 1. KABLOLAMA
  Vakum güç kaynağının fişini çekin. Tipik olarak, yeni kart, tel için eski kart telinin yerini alacaktır. Kart üzerindeki her bağlantının bir işareti vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  1. HAT: Güç kablosundan gelen güç ısısı (siyah kablo)
  2. NTL: Güç kablosundan gelen güç nötr (beyaz)
  3. MOTOR: Her bir vakum motorunun kart üzerinde iki bağlantısı olacaktır ve her ikisi de MOTOR olarak etiketlenebilir. Vakum motorları polar nötr olduğundan, hangi motor kablosunun hangi motor kartı bağlantısına gittiği önemli değildir.
  4. Evden gelen alçak gerilim kabloları, kartın siyah kule kısmındaki iki konektöre bağlanacaktır. Hangi telin hangi tarafa gittiği önemli değil.
  5. Panoya bağlı sarı teller düşük voltajlıdır. Göz ardı edilebilirler veya tankın yan tarafındaki bir açma / kapama anahtarına gidebilirler.
 2. SAĞLAMA
  Devre kartları, tankın dışındaki somunlarla vakum içinde sabitlenir. Mini kesici ve alçak gerilim bağlantı kulesi, kartı vidalayan ve tankın dışından vakumun içine sabitleyen somunlarla birlikte gelir.

  1. Bu iki delik vakum tankındaki deliklerle aynı hizada değilse yeni bir delik açılması gerekecektir. Bir dairenin ana hatlarını delmek için küçük bir matkap kullanmanızı öneririz.
  2. Alçak gerilim kulesi (iki bağlantılı siyah) gerekli değilse, elektrikli süpürgeniz testereyle kesilebilir. Pano, sadece mini devre kesici bağlantısı ile sabitlenecektir.
 3. TEST YAP
  1. Pano, önceki kurulum gibi çalışmalıdır.
  2. Evde bir hortum kullanarak veya varsa tankın üzerindeki açma / kapama düğmesini kullanarak test edin.
  3. Sistem başlamazsa, elektrik süpürgesinin takılı olduğundan emin olun.
  4. Daha fazla sorun giderme için bizi arayın.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687