Anasayfa » Beyaz Eşya » Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Size yüksek kaliteli sonuçlar sağlayan bir Electrolux çamaşır makinesinden yararlanın. Hem çift gazlı hem de elektrikli kurutucu sağlar. Electrolux çamaşır makinelerinin kurutucularında hafif bir buhar seçeneği de mevcuttur.

Electrolux Çamaşır Makinenizi Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?

Genellikle şimdiye kadar bu makinenin sıfırlanması gereken böyle bir durumla karşılaşılmaz, ancak yine de çalışmıyorsa, basit bir sıfırlama prosedürü uygulayın. Makineyi kapatmak için güç düğmesine basın ve ardından bir veya iki dakika bekleyin. Makineyi açmak için düğmeye tekrar basın. Bu strateji işe yaramazsa, ana sıfırlama yapmalıyız.

Bu yöntem temelde yerleşik bileşenlerin tamamen sıfır noktasına sıfırlandığı teknisyenler tarafından kullanılır. Çamaşır makinesinin kapısını 12 saniye içerisinde en az 6 defa açıp kapatmanız gerekmektedir. Sorunlarınızın çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için makinenin içinde kıyafet yokken sıkma / durulama döngüsü düğmesine basın. Boşaltma işe yararsa sorun biter. Sorun çözülürse, sonraki adım tıkanıklığı açmak olacaktır.

 1. Yıkayıcıyı kapatmak için GÜÇ düğmesine basın.
 2. Yıkayıcıyı elektrik prizinden çıkarın veya devre kesiciyi üniteye kapatın.
 3. Güç devre dışıyken, BAŞLAT / DURAKLAT düğmesini 5 saniye basılı tutun.
 4. Yıkayıcıyı tekrar takın veya devre kesiciyi tekrar açın.

Bir Electrolux çamaşır makinesinde bir teşhis testini nasıl çalıştırırsınız? Electrolux önden yüklemeli çamaşır makinesinde teşhis / servis moduna nasıl girilir . * Bekleme moduna girmek ve tanı girişini etkinleştirmek için İptal düğmesine basın . * İptal düğmesine bastıktan sonraki 10 saniye içinde, kontrolü uyandırmak için herhangi bir düğmeye basın. Teşhis moduna girmek için ekranın altındaki 3 saniye boyunca aynı anda düğmeye

Tıkanıklığı açma:

Makineyi her hareket ettirdiğinizde veya üzerinde bir tür değişiklik yapmanız gerektiğinde, makineyi güç düğmesinden kapatmanız gerekir. Tahliye hortumunuz bükülürse bir hataya neden olabilir. Doğru bir konuma ayarlayın. Yıkayıcıyı, bazı vidalarla tutturulmuş ana giriş noktasına gidebileceğiniz yerinden çekin. Hortumdan biraz su çıkarmalısın. İyi çalışabilecek en iyi bağlantı dış mekan hortumudur.

Bu tekniği bir sopayla veya başka bir uzun nesneyle uygulayabilirsiniz. Tahliye hortumunu çıkaramıyorsanız, makinenizin en sıcak döngüsünü içinde giysi olmadan çalıştırarak tıkanıklığı giderin. Şimdi, su sürekli akmaya başlar başlamaz tahliye hortumunu makinenize takın. Tahliye hortumunun ucu 12 cm’den fazla olmamalı ve düz olmalıdır. Ayrıca ele aldık Electrolux Bulaşık makinelerinin sıfırlanması .

Sıkça Sorulan Sorular

Bu çamaşır makinesi hakkında en sık sorulan sorulardan bazıları şu şekildedir:

 1. Çamaşır makinesinin kapısı açılmazsa ne yapmalı?

Çamaşır makinesi kullanılırken ön yükleyiciler sıkıca kapatılmalıdır. Sorunun ortaya çıktığı yer burasıdır. Su döngüsü sona erdiğinde makine otomatik olarak açılır, ancak bazen ön yükleyici düzgün çalışmayı durdurur ve kilitli kalır. Makine su ve giysileri içine hapseder. Neden olur?

Belki bazı kıyafetler kilitleme mekanizmasının önüne geçmiştir

Çamaşır makinesinin boşaltma sisteminde sorun olabilir

Çözümler?

Bu sorunun yaygın olası çözümü, çamaşır makinesini yeniden başlatmamızdır. Makineyi bir veya iki dakikalığına kapatmak için güç düğmesine basın ve ardından tekrar açın. Size göre, giysiler dolaba sıkışmışsa, çamaşır makinesini çalıştırmak için kısa bir döngü başlatabilirsiniz. Kilit üzerinde sıkışan el giysileri hareket etmeye başlar. Üstelik giysileriniz iki kez yıkanacaktır. Aferin sana!

 • Electrolux çamaşır makinem neden kokuyor?

Çamaşır makinesini defalarca kullanıyoruz ama temizliği önemsemiyoruz. Kirlenir ve koku giysilere aktarılır. Boş bir çamaşır makinesinin, suyun makinenin içini, köşeleri ve çatlakları bile yıkaması için bir döngü çalışması gerektiği daha az bilinen bir gerçektir. Makineyi temiz tutarak her köşeye ulaşır. Kokudan tamamen kurtulmak için daha iyi bir çözüm arıyorsanız işte yapabilecekleriniz.

İhtiyacınız olan malzemeler şunları içerir:

2 su bardağı sirke

1/4 su bardağı karbonat

1/4 su bardağı su

 • Ovma veya küfü gidermek için yıkayıcıyı hafifçe ovun
 • Bir kap alın ve suyu ve karbonatı karıştırın Çamaşır makinesindeki deterjan bölmesine koyun.
 • Çamaşır makinesi kazanını açın ve içine biraz sirke dökün
 • Çamaşır makinenizdeki en sıcak ayar döngüsünü başlatın
 • Çamaşır makineniz her türlü kir ve küfü giderecek sirke ve kabartma tozu kombinasyonu sayesinde yeni kadar taze kokacaktır.

Bu yöntemi bir veya iki ayda bir deneyin.

 • Çamaşır makinem neden güç düğmesine basmaya devam ediyor?

Bu sorun, çeşitli olası nedenlerden dolayı karşılaşılabilir. Belki motorunuz çalışmıyor. Çamaşır makinenizde kaçak var ve elektriğin yerini su alıyor. Bazen insanlar makineyi aşırı yükler ve motor aşırı ısınır. Bu soruna herhangi bir çözüm, makinenize çok fazla giysi yüklememenizdir. Çok fazla çamaşırınız varsa, küçük dönüşler yapın. Hepsini tek seferde toplamak istiyorsanız, makineyi daha büyük bir boyuta yükseltin. Bu makine sadece kapasitesine kadar giysi alabilir.

 • Electrolux çamaşır makinemin seri numarasını neden bulamıyorum?

Makinenin veya üst yükleyicinin arkasını kontrol edin. Ayrıca ön yükleyici olan kapıyı açınız veya kapının içini kontrol ederek çamaşır makinenizin seri numarasını öğrenebilirsiniz.

 • Yıkayıcım nasıl daha verimli çalışabilir?

Bunun için lif filtresinin düzenli olarak temizlendiğinden emin olun.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !