Electrolux Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme Devre Dışı Bırakma
Electrolux Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme Devre Dışı Bırakma

Electrolux Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma

Electrolux Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma Çocuk Kilidi işlevi sayesinde çamaşır makinenizi çocukların aktivitelerinden koruyabilirsiniz. Çocuklar genellikle kendilerine garip gelen maddelere dokunmak için bu özel kaliteye sahiptir. Bu nedenle, Çamaşır makinesinin çalışma modunu değiştirmeleri ve hatta çamaşır makinesine zarar vermeleri gibi büyük bir risk vardır.

Electrolux Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır ve Kapanır ?

 • electrolux çamaşır makinesinde çocuk kilidi nasıl açılır
 • electrolux çamaşır makinesi ewf85743 çocuk kilidi
 • electrolux kurutma makinesi çocuk kilidi
 • electrolux bulaşık makinesinde çocuk kilidi nasıl kapatılır
 • elektrolux çamaşır makinesi kilidi
 • electrolux çamaşır makinesi anahtar simgesi
 • electrolux luxcare çamaşır makinesi çocuk kilidi

Electrolux Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma, Uzmanlar, merakın bir çocuğun tam gelişiminin bir işareti olduğunu düşünüyor. Ne yazık ki, ev aletleri çoğu zaman çocukların merak konusu haline geliyor. Çamaşır makinesini dolaba güvenli bir şekilde kilitleyemezseniz, küçük çocuğunuz kesinlikle onu onurlandıracak ve iyice keşfetmeye başlayacaktır. Çamaşır makinelerinin izinsiz olarak sürekli açılmasını önlemek için, Electrolux çamaşır makinelerini bir Çocuk Koruma fonksiyonu ile donatmıştır.

Kilit modunun özellikleri

Çocuk şakalarına karşı en savunmasız, çamaşır makinesinin kontrol panelidir. Electrolux’ün modelleri, elektronik ve dokunmatik düğmeler, ışıklı göstergeler, hiçbir çocuğun dayanamayacağı döner düğmelerle donatılmıştır. Çocuğa tüm bunlara asla dokunmamanız gerektiğini açıklamak boşuna. Dikkatinizi rahatlatır çekmez, çocuk faaliyetine devam edecektir. Sürekli açma, düğmelere kaotik basmanın yanı sıra yıkama programlarının sık sık kesilmesi – tüm bunlar kontrol modülünün hızlı bir şekilde bozulmasına yol açar. Ve onarımı çok pahalıdır. Ek olarak, makine elektriğe bağlıdır, bu nedenle oyunlar küçük için ciddi yaralanmalara neden olabilir.

Electrolux Çamaşır Makinesi Kilit İşareti Anahtar Sembolü

Neyse ki, üreticiler makinelerin ve çocuğun güvenliğini düşündüler. Electrolux çamaşır makineleri özel bir Çocuk Koruma işlevi ile donatılmıştır. Bununla birlikte kontrol panelini kilitleyebilirsiniz. Seçenek çalışırken, cihaz düğmelere basmaya yanıt vermiyor. Çocuk cihazı açamayacak veya ayarlarını silemeyecektir.

Koruyucu işlevin etkinleştirilmesi de düşünülmüştür. Çocuğun kilidi kapatmasını, açmasını önlemek için ayrı bir düğme değil, iki tuş kombinasyonu kullanılır. Çocuk kilidini etkinleştirdikten sonra, çamaşır makinesinin ekranında bir kilit sembolü belirir. Herhangi bir düğmeye basmaya çalıştığınızda yanıp söner.

Çamaşır makinesini çalıştırmaya çalışıyorsanız, ancak hiçbir program çalışmadığı için bunu yapamıyorsanız, öncelikle çocuk koruma fonksiyonunun etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin. Bunu etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için kullanılan algoritma talimatlarda açıklanmıştır. Düğme kombinasyonları çamaşır makinenizin modeline göre farklılık gösterebilir.

Sorun

 • Ekranda bir asma kilit belirdi ve cihaz çalışmıyor.

Çözüm

1. Görüntülenen bir asma kilit, ” Çocuk kilidi ” işlevinin etkinleştirildiğini vurgulamak içindir.

2. Çocuk kilidi devreye girdiğinde, cihazı düğme / kontrol kadranı ile açma veya kapama dışında herhangi bir işlem yapmanıza engel olacaktır.

3. Gördüğünüz gibi çok çeşitli ekran yapılandırmaları vardır

 • Genellikle, çocuk kilidi düğmeleri kontrol panelinde vurgulanacaktır. Bunlar mevcut değilse, lütfen kullanım kılavuzunuza bakın.
 • Bazı modellerde çocuk kilidini devre dışı bırakmak için iki düğmeye basmanız gerekir, diğer modellerde yalnızca bir düğmeye basmanız gerekir.
 • “Çocuk Kilidi” seçeneğinin açıklandığı örnek bölümler

4. Çocuk kilidini kaldırmada sorun yaşıyorsanız, tekrar denemeden önce cihazı yaklaşık 5-10 dakika güç kaynağından ayırın.

5. Program düğmesi olan cihazlarda, genellikle çocuk kilidini cihaz açılır açılmaz kaldırabilirsiniz.

6. Program kadranına sahip cihazlarda, son kullanılan programda bu kilidi açmanız veya çocuk kilidini kaldırmaya çalışarak her program arasında geçiş yapmanız gerekebilir.

7. Hala sorun yaşıyorsanız, bir servis talebi önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi