Anasayfa » Beyaz Eşya » Electrolux Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bulaşık makinesindeki tüm ayarları sıfırlamak oldukça kolaydır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bulaşık makinesini güç kaynağı ağından en az 1 dakika, hatta 2-3 dakika kapatın. Teknolojide elektrik yükünü bir süre tutma özelliğine sahip kapasitörler kullanılmaktadır. Birkaç dakika sonra enerji dağılır.
 2. Ardından cihazı açın ve ihtiyacınız olan bulaşık yıkama programını seçin.

Genellikle, bu tür manipülasyonlardan sonra, tüm makine ayarları sıfırlanır, ancak sıfırlamanın biraz farklı şekilde gerçekleştirilebileceği modeller vardır. Bu durumda modele bağlı olarak başlat düğmesine veya yıkama programı seçim düğmesine 5-10 saniye basmanız gerekir.

Bu durumda tipik bir sorun, bir sistem arızasıdır. Ağdaki bir voltaj düşüşü, ani bir elektrik kesintisi ana kartın bozulmasına neden olabilir. Makine 1 dakika içinde donarsa veya ekranda bir hata kodu gösterilirse, ekipmanı yeniden başlatın.

 • Cihazı şebekeden ayırın.
 • 10-15 dakika bekleyin.
 • Yeniden bağlanın.

Yeniden başlattıktan sonra makine vızıldar ve kapanmazsa, bunun nedeni pompadır. Pompa, döngünün farklı noktalarında açılabilir. Kontrol ünitesi suyun dışarı pompalanması için sinyal verdiğinde önemlidir. Bunun için de kartın sensörlerden bilgi alması gerekiyor. Bu nedenle, kesintisiz çalışma bu tür sorunları gösterebilir:

 • Elektronik veya kablolama sorunları . Pompa kontrol triyakı bozuk. Kablolama hasar görmüş, bu nedenle düğüm bir kapatma sinyali almıyor.
 • Seviye sensöründen yanlış mesajlar . Basınç anahtarı, tankta hala çok fazla su varmış gibi modüle yanlış değerler veriyor. Bu nedenle, PMM gidere asıldı.
 • Ekipmanın yanlış montajı . Bazı modeller “Electrolux”, “Bosch” ve diğerleri vücut eğimine duyarlıdır. Bu nedenle düzgün çalışmazlar.
 • Boşaltma hortumunun yanlış bağlanması “sifon etkisine” neden olur. Bu, kanalizasyona gidecek vakti olmayan kirli suyun sığınağa geri döndüğü anlamına gelir. Bu nedenle pompa durmaksızın çalışır.
 • Tıkalı tahliye yolu. Pompa, görevini tamamlayana kadar “sakinleşmeyecektir”. Ve tıkanmalar, sıvının kanalizasyona atılmasına müdahale eder.
 • Drenaj pompasının, elektrik motorunun bozulması .

Makinenin gidere takılmasının dolaylı nedenleri de vardır. Bu bir sızıntı. Bazen sistem, ekranda E15 hata kodunu görüntüleyerek tepki verebilir, bu da Aquastop korumasının etkinleştirilmesi anlamına gelir. Modeliniz tam korumaya sahipse, kartere su girdiğinde, bir şamandıra sensörü tetiklenir. Ardından pompa otomatik olarak başlar.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !