Electrolux Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Aktif / Pasif Ayarı

Electrolux Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Aktif / Pasif Ayarı Bulaşık makinesindeki kontrol kilidi, çocukların veya bulaşık makinesini çalıştırmaması gereken herhangi birinin kazara bulaşık makinesini kullanmasını veya bulaşık makinesine erişmesini önlemek için tasarlanmıştır. Kontrol kilidinin bonus bir özellik olması amaçlansa da, herkes kilidi kullanmak istemez. Ondan kurtulmak için kilidi açmayı bilmeniz gerekir.

Electrolux Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

Electrolux Hata Kodu LOC

Bu, Electrolux bulaşık makinenizde göreceğiniz en olası hata kodudur. Gördüğünüzde, büyük olasılıkla bulaşık makinenizin kapısını açamayacaksınız. Hata kodu LOC, kapı kilidinin cihaza takılı olduğu anlamına gelir. Yeterince ilginç bir şekilde, kapının kilidi açılıncaya kadar bir yıkama döngüsü çalıştıramazsınız. Kilit tipik olarak bir çocuk güvenliği özelliği olarak kullanılır.

Electrolux Bulaşık Makinesi Anahtar Sembolü Kilit İşareti

Bulaşık makinenizde belirlenmiş bir kapı kilidi veya çocuk kilidi düğmesi yoksa, kontrol panelindeki hava ile kurutma düğmesini basılı tutmanız gerekecektir. Kilidin açıldığını görene kadar düğmeyi basılı tutun. Bittiğinde, hem kapıyı açabilir hem de döngüyü çalıştırabilirsiniz.

Bu hata kodunun aslında kapı kilidiyle ilgili bir hata anlamına gelebileceğini de belirtmek gerekir. Bu, havayla kurutmaya basmanın aslında kilidi açmayabileceği anlamına gelir, bu da kilidi manuel olarak sökmeniz ve kilidini açmanız gerektiği anlamına gelir. Daha sonra kapı kilidini değiştirmeniz gerekecektir.

Electrolux çamaşır makinelerinde çocuk koruma fonksiyonu

Uzmanlar merakı çocuğun tam gelişiminin bir işareti olarak görüyor. Ne yazık ki, ev aletleri çoğu zaman çocukların merakına konu oluyor. Çamaşır makinesini dolaba güvenli bir şekilde kilitleyemezseniz, küçük çocuğunuz kesinlikle onu onurlandıracak ve iyice keşfetmeye başlayacaktır. Electrolux, çamaşır makinelerinin izinsiz olarak sürekli açılmasını önlemek için onları bir Çocuk Koruma fonksiyonu ile donatmıştır.

Kilit modunun özellikleri

Çocukların şakalarına karşı en savunmasız olanı çamaşır makinesinin kontrol panelidir. Electrolux modelleri, hiçbir çocuğun karşı koyamayacağı elektronik ve dokunmatik düğmeler, ışıklı göstergeler, döner düğmelerle donatılmıştır. Çocuğa tüm bunlara asla dokunmaması gerektiğini açıklamak boşuna. Dikkatinizi gevşettiğiniz anda, çocuk aktivitesine devam edecektir. Sürekli açma, düğmelerin düzensiz basılması ve yıkama programlarının sık sık kesilmesi – tüm bunlar kontrol modülünün hızlı bir şekilde bozulmasına neden olur. Ve tamiri çok pahalıdır. Ek olarak, makine elektriğe bağlı olduğundan oyunlar küçük için ciddi yaralanmalarla sonuçlanabilir.

Neyse ki, üreticiler makinelerin ve çocuğun güvenliğini düşünmüşlerdir. Electrolux çamaşır makineleri, özel bir Çocuk Koruma işleviyle donatılmıştır. Bununla kontrol panelini kilitleyebilirsiniz. Seçenek çalışırken cihaz butonlara basmaya yanıt vermiyor. Çocuk cihazı açamaz veya ayarlarını kapatamaz.

Koruyucu işlevin etkinleştirilmesi de düşünülmüştür. Çocuğun kilidi kapatmasını önlemek, açmak için ayrı bir düğme değil, iki tuşun birleşimi kullanılır. Çocuk kilidini etkinleştirdikten sonra, yıkayıcı ekranında bir kilit sembolü belirir. Herhangi bir düğmeye basmaya çalıştığınızda yanıp söner.

Çamaşır makinesini çalıştırmaya çalışıyor ancak hiçbir program çalışmadığı için bunu yapamıyorsanız, öncelikle çocuk koruma fonksiyonunun açık olup olmadığını kontrol edin. Etkinleştirme ve devre dışı bırakma algoritması talimatlarda belirtilmiştir. Tuş kombinasyonları, çamaşır makinenizin modeline göre farklılık gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi