Derin Dondurucu Nasıl Sıfırlanır
Derin Dondurucu Nasıl Sıfırlanır

Derin Dondurucu Nasıl Sıfırlanır ?

Derin Dondurucu Nasıl Sıfırlanır ? Dondurucu yeterince soğuk değil. Defrost sistemi sorunları, kirli kondenser serpantinleri, fan arızaları, sızdıran kapı contaları veya kontrol sorunları, dondurucunuzun yeterince soğumamasına neden olabilir . Don oluşumu, evaporatörden geçen soğutma havası yollarını bloke eder, böylece dondurucu iyi soğumaz.

Derin Dondurucu Resetleme Nasıl Yapılır ?

  • Derin dondurucu kırmızı ışık nasıl söner?
  • Derin dondurucu ayarı kaç olmalı?
  • Derin dondurucu ünlem işareti nasıl geçer?
  • Derin dondurucu ilk nasıl çalıştırılır?

Yanıp sönen bir Derin Dondurucu nasıl düzeltileceğine dair bazı hızlı ipuçları:
1. Ünitenin elektrik prizine hala takılı olup olmadığını iki kez kontrol edin. Buzdolabının hareket etmesi veya fişin gevşemesi nadir değildir.
2. Üniteyi çok sıkı paketlemeyin. Çok fazla eşya içeren bir buzdolabı veya derin dondurucu, soğuk havanın tüm iç alanlara akmasını engelleyebilir.
3. Sıcaklık ayarlarının doğru şekilde ayarlandığından ve yanlışlıkla ayarlanmadığından emin olun. Dondurucular -18 santigrat derece, buzdolapları 4 derece santigratta çalışmalıdır.
4. Kompresörün çalıştığını kontrol edin. Neredeyse mini sessiz bir vızıltı sesi olmalı. Sesler uzun süreli veya aşırı yüksekse, bu daha fazla araştırma gerektiren bir sorun olabilir.
5. Kapıların düzgün şekilde kapatıldığından emin olun. Kapı çevresinde soğuk havanın kaçmasını önleyen tam bir conta olmalıdır. Tepsiler, tabaklar ve içecek şişeleri gibi büyük parçalar bazen kapıyı aralık bırakabilir.
6. Üniteyi güç anahtarından kapatıp tekrar açmadan önce beş dakika bekleyerek sıfırlayın. Optimum sıcaklığa ulaşmak dört saate kadar sürebilir. Birim ne kadar büyükse, o kadar uzun sürer.
7. Ünitenin arkasındaki tozları temizleyin. Toz, hayati önem taşıyan havalandırma noktalarını ve bobinleri engelleyebilir. Tam bakım talimatları için ünitenin kullanıcı kılavuzuna bakın.

Derin Dondurucu Resetleme

1. Dondurucuyu en az 20 dakika fişten çekin.
2. Dondurucuyu tekrar takın.
3. Alarm Sıfırlama Düğmesini 3 saniye basılı tutun.
4. AŞAĞI OK’a hızlı bir şekilde 3 kez basın.
5. YUKARI OK’a 1 kez basın.
6. Dondurucunuz için istediğiniz Sıcaklığı seçin.

Soğutma sistemi tehlikeli parçalar içerir ve bu parçaların bakımını kendiniz yapmaya çalışmak yaralanmalara yol açabilir. Bazı onarımlar ayrıca özel aletler ve derinlemesine bilgi gerektirir. Bu onarımlar arasında cıvıldayan ve gıcırdayan veya soğuk havayı sirküle etmeyi reddeden ve soğutucu seviyelerini düşüren kötü evaporatör fanları vardır. Arızalı bir kapı güvenlik anahtarının yerini tespit etmek zordur ancak aynı zamanda dondurucu çalışıyor olsa bile düzgün soğutmayı engeller.

Aynı şekilde, arızalı bir defrost kontrol zamanlayıcısı, kötü bir termostat ve arızalı bir evaporatör soğutmayı önleyecektir. Bazı onarımlar pratik bile değildir; hem kötü bir kompresör hem de arızalı bir ana kontrol panosu, sadece dondurucuyu değiştirmekten daha pahalıya mal olur. Yüksek sesle çarpma, kompresörün arızalı olduğuna dair kesin bir işarettir. Bu durumlarda bir uzmana danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir