Demirdöküm Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Demirdöküm Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Semboller, klima ünitenizdeki farklı ayarları ve modları temsil eder. Ancak, klima tesisatçınız size her sembolün ne yaptığını açıklamak için durmadıkça, onu nasıl çalıştıracağınıza dair hiçbir fikriniz olmayacak!

Demirdöküm Klima Kumanda İşaretleri Ve Kullanımı

Ya yanlış düğmeye basarsan? Ya dışarısı zaten 100 dereceyken odayı yanlışlıkla ısıtmaya başlarsanız? Panik yapmayın, bu blog bu kafa karıştırıcı görünen klima sembollerinin gizemini ortaya çıkarmayı ve sizi her birine götürmeyi amaçlıyor.

Okumayı bitirdiğinizde, umarım bir klima sihirbazı olursunuz! Bu klima sembollerini ve anlamlarını keşfetmek için okumaya devam ettiğinizden emin olun !

Demirdöküm Klima Kumanda Sembolleri

Klimanızı nasıl kullanabilirsiniz?

Ardından, ortak bir klima ünitesindeki sembollerin her birinin ne anlama geldiğine ve ne yaptıklarına bakacağız. Yeni klimanızı anlamanıza yardımcı olacak bir diğer şey de kullanım kılavuzudur. Hayatınızın en heyecan verici okuması olmayabilir, ancak onu bir kenara atıp unutmaya çalışmayın.

Kılavuz, ünitenizi verimli bir şekilde nasıl çalıştıracağınız konusunda değerli bilgiler içerecektir. Ancak, sembolleri anlamakta sorun yaşıyorsanız, sizi ele geçirdik. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam ettiğinizden emin olun!

Demirdöküm Klima sembolleri anlamı

Artı ve eksi düğmeleri

Muhtemelen göreceğiniz ilk uzaktan kumanda sembolleri artı ve eksi sembolleridir. Her klimada bu düğmeler bulunmalıdır ve bunları genellikle Demirdöküm Klima uzaktan kumandanızda yan yana bulacaksınız. Bu sembollerin ana kullanımı odanın sıcaklığını ayarlamaktır. Örneğin oda sıcaklığının daha yüksek olmasını istiyorsanız artı düğmesine basmanız yeterlidir. Diğer taraftan, sıcak havalarda erimenin eşiğindeyseniz, odayı güzel ve serin hale getirmek için eksi düğmesine basın.

Güneş sembolü

Sonra, güneş sembolümüz var. Bu sembol, klimanın ısıtma modunda çalışacağı, yani dışarı sıcak hava üfleyeceği anlamına gelir. Klimanız daha sıcak aylarda odanızı soğutuyorsa, kış başlamadan önce bu simgeye basmayı unutmayın!

Kar tanesi sembolü

Güneş sembolünün karşısında kar tanesi var. Bu uzaktan kumanda sembollerinden herhangi biri, klimanın soğuk modda olduğu anlamına gelir. Bu ayar en çok kullanılanlardan biridir ve bir odayı anında soğutmanın popüler bir yolu haline gelmiştir.

Güçlü soğutma istemiyorsanız, fan modunu seçmek iyi bir seçimdir. Bu ayar genellikle bir fan sembolüne sahiptir ve klima sadece odanın ortam sıcaklığını korumak için fanı kullanır. Ne ısıtma ne de soğutma modudur, bu nedenle daha az enerji kullanır. Bu havalandırma modu, klimanızı kullanmanın enerji açısından en verimli yollarından biridir.

Dahili fan hızı sembolü

Dahili fan hızı genellikle çubuklarla gösterilir. Fan ne kadar hızlı çalışırsa, oda o kadar hızlı soğutulur veya ısıtılır. Bir süredir evde değilseniz ve geri döndüğünüzde içerinin kaynadığını fark ederseniz, güzel, serin bir odanın keyfini hızlı bir şekilde çıkarmak için fanı en yüksek ayara getirebilirsiniz. Çubuklar, fanın ne kadar hızlı çalıştığını gösterir, çubuklar ne kadar fazlaysa, o kadar hızlı çalışır!

Otomatik fonksiyon sembolü

Modern klimalar genellikle otomatik fonksiyona sahiptir. Bu genellikle dört ok içindeki “A” harfidir. Bu, ulaşıldığında ideal sıcaklığınızı korumak için kullanılır. Ayrıca hem soğutma hem de ısıtma modunda çalışabilir. Hatta birkaç klima sistemi, optimum sıcaklığa ulaşıldığında fanı tamamen kapatarak daha fazla enerji tasarrufu sağlar!

Kuru nem alma mod sembolü

Burası işlerin biraz kafa karıştırıcı olabileceği yer! Bu sembol bir su damlası olsa da klimanın kuru modda olduğu anlamına gelir. Çok nemli bir bölgede yaşıyorsanız, bu ayarın tercihiniz olması muhtemeldir!

Bu ayar, nem seviyeleri yüksek olduğunda ancak özellikle sıcak olmadığında idealdir. Havadaki nemi giderirken yine de serin bir esinti vererek odayı daha konforlu hale getirir. Bu nedenle sembol sudur, çünkü havadaki hoş olmayan nemi giderir.

Dikey ve yatay hava salınımı sembolü

Odayı soğutmak veya ısıtmak söz konusu olduğunda, fanın yönü çok önemlidir. Bu nedenle, giderek daha fazla üretici, hava akışının yönünü kontrol edebileceğiniz klimalar tasarlıyor. Dikey hava salınımı sembolü genellikle dikey olarak üfleyen hava olarak gösterilir. Bazı klima markalarında üç yön arasından seçim yapabilirsiniz; salınımlı, otomatik veya statik.

Ayrıca yatay hava salınımına da sahipsiniz. Yatay hava salınımı sembolü, havanın düz bir şekilde estiğini gösterir. Havanın odaya yatay olarak akmasını mı istiyorsunuz? Sadece bu sembole basın ve serin rahatlamanın tadını çıkarın.

Turbo sembolü

Anında soğutmaya mı ihtiyacınız var? Turbo moduna ihtiyacınız olacak! Turbo modu, klimanızın 15 dakika gibi kısa bir sürede soğutma rahatlığı sağlamak için tam kapasitede çalışacağı anlamına gelir. Aynı şey çok soğuksa da geçerlidir. Bir süredir evden uzaktaysanız ve hızlı bir şekilde ısıtmanız gerekiyorsa, turbo modunu tercih edin. Kısa sürede sıcacık olmanızı sağlayacak!

Ek semboller

Aşina olmadığınız ek klima uzaktan kumanda sembolleri olabilir. Diğer bazı semboller şunlar olabilir:

Sensör modu

Bazı klima sistemlerinde yerleşik bir sensör bulunur. Odanın neresinde olduğunuzu algılar ve hava akışını size doğru yönlendirir. Bazı modellerde bazen “Beni Takip Et” modu olarak da adlandırılır. Optimum konfor seviyeleri için hava akış yönü genellikle birkaç dakikada bir güncellenir!

Uyku modu

Diğer klima uzaktan kumanda sembolleri de uyku veya sessiz modunu içerebilir. Bunu açtığınızda, ünite sıcaklığı her yarım saatte bir, genellikle yaklaşık 1-2°C yükselir. Bu, nod diyarını ziyaret ettiğinizde daha rahat bir ortam sağlar. Uyku modu sembolü genellikle uyuyan bir yıldızdır.

Klima sembolleri ne anlama geliyor?

Klima uzaktan kumanda sembolleri bir tür eski dil gibi görünebilir, ancak ne olduklarını öğrendiğinizde oldukça basittirler! Uzaktan kumanda sembollerini anlamak, uzaktan kumandadan en verimli şekilde yararlanmanın anahtarıdır. Demirdöküm Klima kurulumcunuz size modlardan herhangi birini açıklamadıysa, kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okuduğunuzdan emin olun.

Açıkladığımız klima sembolleriyle, umarım artık makinenizi nasıl çalıştıracağınıza dair temel bir anlayışa sahip olursunuz. Sembollere aşina olmanın tek yolu AC uzaktan kumandanızı kullanmaktır, bu yüzden denemekten korkmayın!

Soğutmanın sembolü nedir?

Eviniz dayanılmaz derecede sıcaksa ve onu soğutmanız gerekiyorsa, kar tanesi sembolünü arayın. Bu, klima ünitenizin kompresörü çalıştırdığı ve soğuk havayı dışarı üflediği anlamına gelir. Bu, en yaygın kullanılan semboldür ve muhtemelen insanların klima üniteleri satın almasının ana nedenidir. Dahili Demirdöküm Klima sensörü ideal sıcaklığa ulaşıldığını algıladığında kompresörü kapatır ve fan kendi kendine çalışır.

Bu, klimanızın uzaktan kumandasında bulacağınız en fazla enerji tasarrufu sağlayan semboldür. Sıcaklığı ne kadar düşük ayarlarsanız, kompresör o kadar uzun süre çalışır.

Klima sistemlerinde ısıtmanın sembolü nedir?

Isı modu bir güneş sembolü ile temsil edilir. Üniteniz bu moddayken hava akışı tersine çevrilir. Artık odaya sıcak hava üflenecek ve soğuk hava dışarıya atılacaktır. Kompresör sıcak hava sağlayarak soğuk aylar için mükemmel bir ayar sağlar. Soğutma modunda olduğu gibi, istenen sıcaklığa ulaşıldığında kompresör kapanacaktır. Bu, muhtemelen odadaki ortam sıcaklığını korumak için otomatik işlevi kullanmaya başlamak isteyeceğiniz zamandır.

Klima hangi ayarda olmalı?

Hangi uzaktan kumanda sembollerini kullanacağınız tamamen ne elde etmek istediğinize bağlıdır. Hafif sıcak ve çok yapışkan nem seviyeleriyle mi uğraşıyorsunuz? Kuru modu seçin ve daha rahat bir ortamın keyfini çıkarın.

Demirdöküm Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Ezici derecede sıcak havalardan anında rahatlamaya ihtiyacınız varsa, turbo modunu kullanabilirsiniz . Bu size sadece 15 dakikada sonuç verir ve hem soğutma hem de ısıtma modunda kullanılabilir. Daha hızlı veya daha yavaş bir fan hızına mı ihtiyacınız var? Çubuk sembolünü arayın. Ne kadar çok çubuk seçerseniz, fan hızı o kadar yüksek olur. Fanın daha yavaş gitmesine ihtiyacınız varsa, çubuk sayısını azaltmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi