Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Nasıl Değiştirirsiniz ?

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Nasıl Değiştirirsiniz ? Çamaşır makinenizdeki su giriş vanası , iki su hortumunu makineye bağlayan kısımdır ve hem sıcak hem de soğuk su akışını kontrol eder. Valfle ilgili bir sorun, yıkayıcının düzgün dolmamasına veya hiç dolmamasına neden olabilir. Vananın kendisini onarmak için yapabileceğiniz çok az şey vardır, ancak tam su akışını sağlamak için iki giriş portunu temizleyebilirsiniz. Ayrıca, arızalı olup olmadığını belirlemek için valfi test edebilirsiniz. Bozuk bir valfi değiştirmek basit bir iştir ve çamaşır makinenizin modeline özgü parçalar ve prosedürlerle yapılmalıdır.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Nasıl Değiştirilir ?

Su Giriş Valfi Nasıl Çalışır?

Su giriş vanası, çamaşır makinesinin arkasındaki sıcak ve soğuk su hortumlarına bağlanan iki dişli porta sahiptir . Her port, yıkama sıcaklığı ayarlarına ve su seviyesi anahtarından gelen sinyallere bağlı olarak sıcak ve soğuk su akışını açıp kapatmak için elektrik gücü gönderen bir solenoid valf tarafından kontrol edilir, Su giriş vanasındaki arızalar, yıkayıcının düzgün dolmamasına, çalışmamasına veya yanlış su sıcaklığında yıkamasına neden olabilir.

Bir su giriş vanasını tamir etmek, sorunu bulana kadar parçaları sistematik olarak incelemekten ibarettir. Bazen düzeltme basitçe filtre eleklerini temizlemek olacaktır, ancak aynı zamanda tüm vananın değiştirilmesini de gerektirebilir.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Değiştirme

Güvenlik Tavsiyeleri

Önce güvenlik! Herhangi bir onarım işlemine başlamadan önce lütfen cihazın elektrik bağlantısını kestiğinizden emin olun.

Üst Paneli Çıkarın

Açıkça vanaya gitmemiz gerekiyor, ve bunu yapmak için, arkada yerinde tutan vidaları sökerek makinenin üst panelini çıkarmamız gerekiyor. Artık su giriş vanası görüş alanınız içinde olacak!

Eski Valfi Çıkarın

Tam o sırada, şimdi giriş valfini görebildiğimize göre, bağlantı bloğunun çıkarılması gerekiyor. Bunu daha sonra vanadan iki hortumun çıkarılması takip eder (klipslerini açmak için pense kullanmanız gerekecektir).

Bu ünite valfi, makinenin ana şasisine tutturulmuştur ve onu çıkarmak için biraz ustalık isteyebilir.

Bunu yapmanın iki olası yolu vardır – düz uçlu tornavidayı alt kısmına koyun ve kaldırın ya da biraz daha kolay olanı tornavidanızı alıp arkadan ileri doğru itmektir – sonra elinizi kullanarak kaldıraç dışarı.

Yeni Valfi Takın

İşte buradayız, şimdi yeni vananızı takmanın zamanı geldi! Şimdi yapmanız gereken tek şey, zaten yaptığınız şeyin tersini yapmak, bu yüzden sizin için bir sorun olmamalı.

Tamamlandığında, başarılı bir şekilde bir araya getirilmiş ve yeni bir giriş valfiyle övünen bir çamaşır makineniz olacak.

Tebrikler – çamaşır makinenizin giriş valfini artık başarıyla değiştirebildiniz! Giriş valfini tek başınıza tamir ettiğinizi bilerek Giysilerinizi tekrar yıkayabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi