• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Çamaşır Makinesi Ön Kapak Nasıl Değiştirirsiniz

Çamaşır Makinesi Ön Kapak Nasıl Değiştirirsiniz ? Çamaşır makinesinde yıkama işlemi, yalnızca makine kapısı çalışma döngüsünün sonuna kadar kilitlendiğinde başlatılabilir bu, cihazın çalışması için güvenlik gerekliliklerinden kaynaklanmaktadır, mükemmel bir sızdırmazlık sağlamak için suyun olmaması için tanktan dışarı akar. Bazen makine tıkanmayı durdurabilir ve arıza giderilene kadar yıkamaya başlamak imkansız olacaktır.

Çamaşır Makinesi Ön Kapak Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Ön Kapak Nasıl Değiştirirsiniz ? Her şeyden önce, yükleme kapağının kapısına bir şey sıkışıp sıkışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Kapıyı kapatmak için herhangi bir engel yoksa, böyle bir arızanın birkaç nedeni olabilir . Koşullu olarak iki türe ayrılabilirler mekanik hasar ve elektronik ile ilgili sorunlar. Çamaşır makinenizi tamir etmeniz gerekiyorsa lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

Çamaşır Makinesi Ön Kapak Değiştirme

Çamaşır doldurma kapağının değiştirilmesi

Yükleme kapağı menteşesi aşınmış veya kırılmışsa, kendiniz değiştirebilirsiniz. Bunun nasıl gerçekleştiğini aşamalı olarak anlatalım. Tüm kapı aynı şemaya göre değiştirilir.

Kapıyı menteşe ile birlikte ayırın

İlk olarak, kapıyı menteşe ile birlikte SMA muhafazasından ayırın. Manşeti bükmek için kapak manşetinin ön manşonunu çıkarıyoruz ve ilmeği çamaşır makinesinin gövdesine sabitleyen cıvatanın somununu döndürmeden sabitlemek için bir anahtar kullanıyoruz. Artık menteşe cıvatasını sökebilir ve kapak kapısını menteşe ile birlikte gövdeden çıkarabilirsiniz.

Menteşenin kapıdan ayrılması

Birçok üreticinin modellerinde menteşeyi kapıdan ayırmak kolaydır: sadece onu sabitleyen vidaları sökün. Ancak bazı modellerde menteşeyi çıkarmak için kapıyı sökmeniz gerekir.

Kapıyı söküyoruz

Kapı, aralarına kapak camının kenetlendiği iki bölünmüş yarıdan oluşur. Yarımları çevre boyunca bir arada tutan birkaç vidayı söküp ayırmaya çalışıyoruz. Süreç zor olabilir, bu nedenle farklı yerlerde çaba göstermeniz gerekir. Kesinlikle işe yarayacak!

Döngünün değiştirilmesi

Eski menteşeyi çıkarıyoruz, boş alana yenisini takıyoruz ve kapının yarısını birleştiriyoruz, birini diğerinin üzerine koyuyoruz ve bir sabitleme sesi duyana kadar bastırıyoruz. Vidaları yerine geri getirip sabitliyoruz.

Kapıyı yerine geri döndürüyoruz

Menteşesini çamaşır makinesinin gövdesine vidalayarak yerine takıyoruz. Kapağın manşetini tankın kenarına doldurup kelepçeyi takıyoruz.

Sonuç kontrol ediliyor

Kapı düz olmalı ve CMA gövdesine tam oturmalıdır. Ancak manşonun doğru takılıp takılmadığını kontrol etmek daha da önemlidir (sızıntı yok). Bunu yapmak için, durulama modunda CMA’yı açın.

Uzmana bir soru sorun – bir çamaşır makinesini kendi ellerinizle nasıl tamir edeceğiniz konusunda tavsiye alın!

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara