Çamaşır Makinesi Nasıl Sıfırlanır
Çamaşır Makinesi Nasıl Sıfırlanır

Çamaşır Makinesi Nasıl Sıfırlanır ?

Çamaşır Makinesi Nasıl Sıfırlanır ? Çamaşır makinenizde bir hata kodu veya bir arıza varsa, onu sıfırlamak isteyebilirsiniz. Makineyi sıfırlamak için tek yapmanız gereken bir düğmeye basmaktır. Eski cihazlarda genellikle bir sıfırlama düğmesi bulunmazken, daha yeni modellerde genellikle bulunur. Makinenizde sıfırlama düğmeniz yoksa endişelenmeyin. Programlanabilir çamaşır makinesi modelleri farklı bir yeniden başlatma veya sıfırlama yöntemine sahip olabilir.

Çamaşır Makinesi Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

  • Çamaşır makinesi ayarlarımı nasıl sıfırlarım?
  • Yıkayıcı sıkma çevrimimi nasıl sıfırlarım?
  • Bir çamaşır makinesini sıfırladığınızda ne olur?

Çamaşır makineleri, güçte bir sorun olduğunda genellikle bir hata kodu veya arıza görüntüler. Dengesiz bir yük (voltaj sapması), güç artışı ve hatta güç kesintileri olabilir. Özellikle cihaz parçalarında bir sorun varsa, sorun giderme biraz karmaşık hale gelebilir.

Sorunu düzeltmek ve sıfırlamak istiyorsanız, makinenizi anlamak çok önemlidir. Makinenizi yeniden başlatmanız gerektiğinde aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta burada.

İlk adım, güç kaynağının çalıştığından emin olmaktır. Durumunu belirlemek için güç kaynağını başka bir cihaz veya cihazla test etmelisiniz. Güç kaynağında herhangi bir sorun yoksa, devre kutusunun durumunu kontrol etmeye devam edebilirsiniz. Atmış bir kesici varsa, tekrar açmadan önce tamamen ‘kapalı’ konuma getirerek sıfırlamalısınız. Yıkama sırasında cihaz çalışmayı durdurursa, tahliye hortumunu açtığınızdan emin olun.

Yukarıdaki adımların tamamlanmasından sonra, bir sıfırlamanın özel gereksinimlerini anlamak için kılavuzu kontrol edin. Bazı makineler, düğmeyi sıfırlama işlevinin çalışamayacağı bir ayara getirmenizi gerektirir. Makineniz hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursanız, başarılı bir sıfırlama şansınız o kadar artar. “Başlat-Duraklat” düğmesine beş saniye basmayı deneyin ve ardından makineyi açın. Çamaşır makinesi açılmış görünüyorsa, bir döngü boyunca çalıştırın ve doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Genel Çamaşır Makineleri Markalara Göre Sıfırlama Prosedürü

Sıfırlama düğmesi yoksa ne yapmalı?

Herkesin elinde modern bir çamaşır makinesi veya dünyanın en küçük taşınabilir çamaşır makinesi yok. Makinenizde sıfırlama düğmesi yoksa, manuel olarak sıfırlamanız gerekecektir. Kılavuzdaki talimatlara bağlı olarak, devre kesiciyi önceden belirlenen bir süre için kapatın. Bu süre, çamaşır makinesinin markasına ve modeline bağlı olarak genellikle otuz saniye ile bir dakika arasındadır. Çamaşır makinesinin bir düğme kontrolü varsa, ‘son sıkma’da olmadığından emin olun. Düğme kontrolleri varsa, ‘döndür’ yerine herhangi bir döngüyü seçin.

Ardından makineye giden suyun açık olduğundan emin olmanız ve devre kesiciyi açmanız gerekir. Çamaşır makinesi bu işlemden sonra açılmalıdır. Makinenize özgü hiçbir adımı kaçırmadığınızdan emin olmak için kılavuzu okuduğunuzdan emin olun. Her şey başarısız olursa, makineyi kendi başınıza tamir etmeye çalışmayın. Uzmanlık eksikliği, başlangıçta başladığınızdan daha sorunlu bir konu yaratabilir.

Makineyi sıfırladıktan sonra bile hiçbir şey olmuyorsa, bir cihaz parçasında bir sorun olabilir. Bir makineye parça değiştirme veya servis yapma yetkisi yoktur, bu nedenle kendi başınıza yapmaya çalışmadığınızdan emin olun. Yetkili bir teknisyen, sorunu giderebilir ve çamaşır makinesi sorunlarınız için uygun bir çözüm bulabilir. Yedek parça bulmak da mümkündür ve teknisyeniniz bu konuda size rehberlik edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.