Çamaşır Makinesi Kurulumu Ve Montajı

Çamaşır Makinesi Kurulumu Ve Montajı Kendi çamaşır makinenize sahip olmak, çamaşır yıkamak için zamandan ve paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur. İster kendi eviniz olsun, ister bir daire kiralayın, bir çamaşır makinesi kurmanız gereken bir zaman gelebilir. Ancak, bu cihazların montajı zor ve göz korkutucu olabilir. Çamaşır Makinesi Kurulumu Ve Montajı Sıhhi tesisatı nasıl bağlayacağınızı ve çamaşır makinenizi nasıl kuracağınızı öğrenmek, kısa sürede evde kendi çamaşırlarınızı yıkamanızı sağlayacaktır.

Çamaşır Makinesi Nasıl Kurulur ?

 • Çamaşır makinesi su gideri nasıl olmalı?
 • Çamaşır makinesi yeri nasıl olmalı?
 • Çamaşır makinesi hangi suya bağlanır?
 • Çamaşır makinesi su bağlantısı nasıl yapılır?

Çamaşır Makinesi Kurulumu Ve Montajı Bir noktada eski çamaşır makinenizi değiştirmeniz gerekebilir. İşi yapmak için bir tesisatçı bulabilirsin ama neden kendin yapabileceğin bir işe para harcayasın? Çamaşır Makinesi Kurulumu Ve Montajı Adım adım basit kılavuzumuz, yeni çamaşır makinenizi kurmanıza yardımcı olacaktır.

Çamaşır Makinesi Nakliye Cıvatalarının Çıkarılması

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Çamaşır makinelerine neredeyse her zaman ‘nakliye’, ‘nakliye’ veya ‘paketleme’ cıvataları verilir. Kullanmadan önce tüm bu cıvataların çıkarılmaması, çamaşır makinesinin kullanım sırasında aşırı gürültü yapmasına veya anormal şekilde titremesine neden olur. Bazı durumlarda cıvataların yerinde bırakılması da çamaşır makinesine zarar verebilir. Cıvataların çıkarılması yalnızca birkaç dakika sürecektir (ve ileride çamaşır makinesiyle eve taşınmanız gerekmesi durumunda cıvataları saklayabilirsiniz). Makinenizin kesin ayrıntıları için kullanım kılavuzunuza bakın.

  UYARI: YAPMAYIN önce tüm nakliye cıvatalarını çıkarmadan çamaşır makinenizi kullanmaya çalışın. Bu, makinenize zarar verebilir.

 • 1.Çamaşır makinesi genellikle cıvataların çıkarılması için özel bir anahtarla birlikte verilir, bu anahtar muhtemelen kullanım kılavuzuyla birlikte paketlenmiş olarak bulunabilir (ve muhtemelen çamaşır makinesinin içinde bir paket içinde bulunur). Anahtar verilmemişse, cıvataları zarar vermeden gevşetmek için uygun bir alet kullanmanız gerekecektir. Cıvatalar makinenin arkasında görülecektir.
 • 2.Her cıvatayı, daha sonra elle döndürülecek kadar gevşetmek için saat yönünün tersine çevirin. Genellikle dört cıvata (her köşede bir tane), bazen üç veya beş cıvata olacaktır, ayrıntıları kullanım kılavuzunda bulmalısınız. Tüm cıvatalar sizin için hemen anlaşılmıyorsa, bazıları boşaltma hortumu veya güç kablosuyla hafifçe gizlenmiş olabilir, bu nedenle cıvatayı göstermek için cıvataları yavaşça bir kenara koyun.
 • 3.Her cıvatayı gevşetmek ve delikten dışarı çekmek için her cıvatayı elle veya anahtarla saat yönünün tersine çevirmeye devam edin. Cıvataları çamaşır makinesinin metal çerçevesi boyunca sürüklememeye çalışın çünkü bu, cıvataya ve çamaşır makinesinin boyasına zarar verebilir. Tüm cıvataları çıkarın.
 • 4.Normalde, cıvatalar çıkarıldıktan sonra cıvata deliklerinin her birine yerleştirmek için sağlanan plastik boşluk kapakları olacaktır. Yerine tam oturduğundan emin olmak için her bir kapağı yavaşça cıvata deliklerine bastırın.
 • 5.Cıvatalar artık kaldırılmıştır.

Çamaşır Makinesi Ayakların Ayarlanması

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Çamaşır makinesinin minimum ses ve titreşimle çalışmasını sağlamak için makineyi ayarlanabilir ayakları kullanarak dengelemeniz gerekecektir. Makineyi dengelemek için ayakların ayarlanması da yük dengeleme sorunlarını azaltır ve titreşim sorunlarını azaltmaya yardımcı olur. Cihazınıza özel tavsiyeler için daima kullanım kılavuzunuzu kontrol edin.

 • 1.Çamaşır makinesini düz ve sağlam bir zemin üzerine kurduğunuzdan emin olun. Ayrıca çamaşır makinesinin herhangi bir duvar, mobilya veya dolabın tekrar dayanmamasına dikkat edin.
 • 2.Ayakları ayarlamak için, erişim sağlamak üzere makineyi arkaya doğru eğmeniz gerekecektir.
 • 3.Ayağı gevşeterek veya vidalayarak istediğiniz yüksekliğe ayarlayın. Çamaşır makinesinin tezgahla ilgili açısı 2 ° ‘yi geçmemelidir.
 • 4.Çamaşır makinenizin ayakları, kilitleme somunlu ayarlanabilir ayaklara sahip olabilir. Ayakları ayarlamak için, önce gevşetmek için kilitleme somunlarını döndürün.
 • 5.Ayakları istenen uzunluğa ayarlayın (cihaz yerde düz ve dengeli bir şekilde durana kadar).
 • 6.Kilitleme somunlarını elle sıkın ve makineyi tekrar yerine itin.

Çamaşır Makinesi Su Kaynağına Bağlama

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Su giriş borusunu bağlamadan önce, çamaşır makinesini besleyecek musluğun kapalı olduğundan emin olun. Makine, ana evinizde olmayan bir yere (örneğin bir garaj) kurulacaksa, su besleme boru tesisatının ve giriş hortumunun donma hasarından korunmasını sağlayın.

  Cihazınıza özel tavsiyeler için daima kullanım kılavuzunuzu kontrol edin.

 • 1.Öncelikle su giriş hortumunu bulmanız ve takmanız gerekecek, bu genellikle makine teslim edildiğinde herhangi bir talimat kılavuzuyla birlikte tamburun içinde bulunabilir.
 • 2.Su giriş bağlantısını bulun, bu genellikle makinenin arkasında olacaktır.
 • 3.Su giriş hortumunun bir ucunu makineye bağlayın ve somunu saat yönünde çevirerek sıkın. Su giriş hortumunun genellikle boruya iki farklı şekilli ucu vardır, hortumun dik açılı ucunu su giriş bağlantısına bağlayın.
 • 4.Su giriş hortumunun diğer ucundaki somunu saat yönünde çevirerek soğuk şebeke suyu beslemesine bağlayın ve sıkın. Soğuk su kaynağı genellikle mavi bir musluk ile gösterilir. Hortumun keskin bir şekilde bükülmediğinden veya bükülmediğinden emin olun.
 • 5.Hortumun her iki ucu da bağlandıktan ve sıkıldıktan sonra, besleme borusundaki musluğu açın ve herhangi bir su sızıntısı olup olmadığını kontrol edin.

Çamaşır makinesi Gidere Bağlanması

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Çamaşır makinenizi ilk kez kullanmadan önce tahliye hortumunuzu evinizdeki atık su sistemine bağlamanız gerekecektir. Çamaşır makinenizi atık sisteminize bağlamanın birkaç farklı yolu vardır. Aşağıdaki adımlar sizin için en iyi yöntemi seçmenize yardımcı olacaktır, ancak cihazınız için özel öneriler için her zaman kullanım kılavuzunuzu kontrol edin.

 • 1.Su tahliye hortumunun ucunu bulun, bu genellikle makinenin arkasına takılı olarak bulunur.
 • 2.Çamaşır makinenizde , drenaj hortumunun gerekli yükseklikte duvara asılmasına yardımcı olmak için muhtemelen U şeklinde bir duvar braketi (veya Hortum Destek Ayağı ) verilecektir. Verilmişse bunu duvara sabitlemeden önce tahliye hortumunuza takın.
 • 3.Tahliye hortumunun 60 cm ile 100 cm arasında bir yüksekliğe yükseltilmesi gerekir, bu, atık suyun daha verimli bir şekilde tahliye edilmesini sağlar ve suyun makineye geri girmesini engeller.
 • 4.Tahliye hortumunuzu bağlamak için kullandığınız bir dikey borunuz varsa, hortumu dikey borunun altına doğru itin ve dikey borunun alt kısmına değmeyeceğinden emin olun. Tahliye hortumu tabana temas ederse tahliyenin sızmasına veya taşmasına neden olabilir veya makineniz atık suyu verimli bir şekilde tahliye edemeyebilir.
 • 5.Mevcut bir atık borusuna (örneğin, bir lavabo altı sifonu) bağlıyorsanız, tahliye hortumunu atık boru tıkacına (lavabonun drenaj borusuna bağlı küçük boru) sıkıca iterek bağlayın.
 • 6.Tahliye hortumunuzu bağlamak için mevcut bir atık borunuz yoksa, hortum destek dolgusu kullanılarak bir lavabonun veya leğenin kenarına yerleştirilebilir. Tahliye hortumunun açık ucunun su altında kalmamasını ve su pompalanırken sallanmasını veya düşmesini önlemek için destek kıvrımının lavabonun veya havzanın kenarına iyice sabitlendiğinden emin olun.

Çamaşır Makinesi Güç Kaynağının Bağlanması

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Diğer kurulum adımları uygulandığında, çamaşır makinesini elektrik güç kaynağına bağlamaya hazır olacaksınız. Açma / Kapama kontrollerini bulmaya yardımcı olması için makinenizin kullanım kılavuzuna bakın.

 • 1.Makinenin fişini bulun (bu, arkaya takılmış olabilir).
 • 2.Elektrik kablosunun cihazın altına veya arkasına sıkışarak ezilebileceğinden veya hasar görebileceğinden emin olun. Cihazın, hiçbir uzatma kablosu kullanılmadan tek bir prize takıldığından emin olun. Şebeke prizine takın ve gücü açın.
 • 3.Bir yıkama döngüsünü başlatmaya hazır olduğunuzda makinenin Açma / Kapama düğmesini bulun ve basın. Güç düğmesi veya anahtarı, kelimeler veya bir güç simgesi kullanılarak gösterilebilir.
 • 4.Ya da makinenizin Açma / Kapatma işlevi program kadranı tarafından kontrol edilebilir, örneğin program kadranını istenen ayara getirmek de makinenizi açabilir. Bazı makinelerde, kullanmanız gereken ayrı bir ‘Başlat’ düğmesi de olabilir.

Çamaşır Makinesi Model Numaranızı Nasıl Bulabilirsiniz ?

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Herhangi bir yedek parça sipariş etmek veya uzman tavsiyesi almak için cihazınızın model numarasına ihtiyacınız olacaktır. Model numarası kullanım kılavuzunuzda yer almalıdır, ancak aşağıdaki kılavuz numarayı cihazın kendisinde bulmanıza yardımcı olacaktır.

 • Model numarası genellikle kullanım kılavuzunun ön tarafında veya gösterildiği gibi kapının iç kenarındaki, tahliye kapağının iç tarafındaki veya bazen kapının üzerindeki bir etikette bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi