Çamaşır Makinesi Kazan Körük Nasıl Değiştirirsiniz ?

Çamaşır Makinesi Kazan Ön Körük Nasıl Değiştirirsiniz ? Su geçirmez bir sızdırmazlık sağlamak için, ön yük yıkayıcınız esnek bir lastik kapı contası ile donatılmıştır. Ne yazık ki, bu mühürler suyu içeride tutmada başarılı olsalar da, sık sık temizlenmedikleri takdirde küf veya küf üremesiyle ünlüdür. Kapı contanız, temizliğin düzeltebileceğinin ötesinde kararmışsa veya eskimiş ve hasar görmüşse değiştirilebilir.

Çamaşır Makinesi Kazan Körük Nasıl Değiştirilir ?

Yıkayıcınızın fişini çekip sudan ayırarak bu onarımı başlatın. Bu güvenlik içindir ve kapı contasına ulaşmak için biraz sökmeye ihtiyaç duyabileceğiniz için. Tamamlandığında, yıkayıcınızın önünü nasıl çıkaracağınızı öğrenmek için kullanıcı el kitabınıza başvurmak isteyeceksiniz. Birçok modelde farklıdır, ancak çoğu durumda, kapıyı sabitleyen vidaları açmanız, onu çıkarmanız, ardından önce rondelanın üstünü çıkarmanız veya ön paneli çıkarmaya devam etmeniz gerekecektir. Ön kısmı çıkaramayacağınız modellerde kapı contasının hemen etrafındaki alanda çalışmanız gerekecektir.

Çamaşır Makinesi Kazan Körük Lastiği Değiştirme

Contaya eriştiğinizde, yanları geriye doğru soyarak ve dış tarafın etrafındaki tutucu bandı çıkararak başlayın. Artık contayı yıkayıcıdan çıkarabileceksiniz. Yavaşça gittiğinizden ve yıkayıcınızda ilerledikçe serbest bırakılması gereken klipsler olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Yeni contayı takmadan önce, eski contanın altındaki alanı iyice temizleyin ve kurumasını bekleyin. Yeni kapı contanız, talimatlara göre uygulanması gereken yağlayıcı veya sızdırmazlık maddesi ile birlikte gelecektir. Yeni kapı contasını hizalarken, tahliye deliklerini kapıdaki gerçek tahliye ile hizaladığınızdan emin olun. Tutma bandı tekrar takıldığında, conta dudaklarını üzerine çevirin ve yeniden montaja başlayabilirsiniz.

Sabunluk ve Kontrol Panelini Çıkarın

Bu videodaki modelde, makinenin önünü çıkarmak daha kolaydır… ve bunun ilk yönü üst paneli çıkarmaktır. Bunu yapmak için bir Torx tornavida kullanarak yerinde tutan iki vidayı çıkarın.

Üst panel kapatıldıktan sonra, kontrol paneli kaplamasını çıkarmadan önce sabun dağıtıcısını çıkarabilirsiniz (yine bu, çıkarılması gereken vidalarla yerinde tutulur) Bu vidaları, paslanmaz çelik oldukları için ayrı tutun, böylece paslanmasınlar.

Ön ve Kapıyı Cihazdan Çıkarın

Ön panoyu ve kontrol panelini şu an için makinenizin üstüne yerleştirin ve ardından cihazın altındaki tekme plakası şeridini açın (boşaltma hortumunu bir kenara koyun).

Kapı contası, contanızın etrafından çıkarmanız gereken bir tutma klipsiyle yerinde tutulmaktadır. Çıkarıldıktan sonra kapı contasını makinenin içine itin.

Çıkarılması gereken dört vida daha vardır (kapı kilidinde iki tane dahil) Bunlar çıkarıldıktan sonra, makinenin önünü (kapı dahil) makineden yavaşça kaldırabileceksiniz.

Eski Körüğü Çıkarın

Şimdi eski mührünüze veda edin, umarım, eski mührü çıkarabilmek için artık yeterli alana sahip olursunuz, ancak yoksa önce büyük karşı ağırlığı kaldırmanız gerekebilir. Hala contaya tutturulmuş bir yay tutma bandı vardır ve bunu çıkardığınızda contayı makineden çekebilirsiniz (yeni conta için tutma bandını saklayın)

Yeni Contayı Takın

Yeni contanıza merhaba deyin, Yeni contanızı makinenize girecek şekilde yerleştirirken, tahliye deliklerine dikkat etmeniz ve saat 6 konumunda olmalarını sağlamanız gerekir.

Yerindeyken, tamburun etrafındaki contayı çalıştırmanız yeterlidir (biraz bulaşık sabunu daha kolay oturmasına yardımcı olabilir). Bu noktada, tahliye deliklerini yerlerinden çıkarmadığınızdan emin olmak için hızlı bir şekilde kontrol edin. Son olarak tutma yayını küçük sırtına geri yerleştirin.

Cihazı Tekrar Birleştirin

Her şeyi yeniden bir araya getirmeye başlayın! Şimdiye kadar çok iyi bir iş çıkardınız, ancak çamaşır makinenizin yine de bir araya getirilmesi gerekiyor.

Kapı contasını makinenin ön tarafına takarak, etrafında çalışarak ve dudağın üzerinden geçtiğinden emin olarak başlayın. Tutma bandını alt ve yan taraflara ekleyin. Kalan parçaları takın ve bitirdiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi