Çamaşır Makinesi Kazan Hortumu Nasıl Değiştirirsiniz
Çamaşır Makinesi Kazan Hortumu Nasıl Değiştirirsiniz

Çamaşır Makinesi Kazan Hortumu Nasıl Değiştirirsiniz ?

Çamaşır Makinesi Kazan Hortumu Nasıl Değiştirirsiniz ? Çamaşır makinenizdeki toplama hortumunun tıkanması, makinenin performansının etkinliğini etkileyecektir. Hazne hortumu bölünmüşse veya başka şekilde hasar görmüşse, makinenizde sızıntılara neden olacağından değiştirilmesi gerekecektir.

Çamaşır Makinesi Kazan Hortumu Nasıl Değiştirilir ?

Hazne hortumunu değiştirmeniz gerekirse, sorunu çözebilmek için tam da olmanız gereken yerde olduğunuz için yeterince şanslısınız, çamaşır makinesi yedekleri yelpazemizden size geniş bir yedek hazne hortumu yelpazesi sunabilir, böylece modeliniz için doğru hortumu alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kazan Hortumu Değişimi

Adım 1 – Cihazınızı Kapatın

Önce güvenlik! Herhangi bir onarım işlemine başlamadan önce lütfen cihazın elektrik bağlantısını kestiğinizden emin olun.

Adım 2 – Taban Plakasını Çıkarın (Her Zaman Gerekli Değildir)

Bu makinenin üzerinde bir taban plakası yok – bu da prosedürün biraz daha kolay yapıldığı anlamına geliyor. Açıktır ki, makinenizde bir taban plakası varsa, bunu çıkarmanız gerekir – ve bu prosedürü aşağıdaki görebilirsiniz (bağlantı / tavsiye / bakım ve bakım / taban plakası nasıl değiştirilir veya- çamaşır makinesinde tekme paneli)

Adım 3 – Makinenin Su Boş Olduğundan Emin Olun

Makineyi yan tarafına yerleştirmeden önce içinde su kalmadığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmanın yolu, makineyi bir sıkma ve boşaltma döngüsüne sokmaktır. Ardından, bittiğinde, dağıtıcı çekmecesini çıkarın ve içinde su olmadığından emin olun.

Ön taraftaki kanadı açın ve makinede kalan son su kalıntılarını filtre tahliye hortumuyla boşaltmaya devam edin (bunu bir fincan veya tencereye boşaltabilirsiniz).

En İyi İpucu: Tüm bunları yaptıktan sonra, burada da birikebilecek kalıntılar için filtreyi kontrol etmeye değer.

Adım 4 – Makineyi Yan Tarafına Yerleştirin

Makinede su kalmadığına göre su kaynağından ayırmanız gereken su var ve bunu makinenin arkasındaki doldurma hortumlarının bağlantısını kesip ardından da ana şebekeden ayırarak yaparsınız.

Bunu yaptıktan sonra yan tarafına doğru eğmem gerekiyor. Eğer özellikle ağır bir makineyse, başka birisinin bunu yapmanıza yardım etmesini sağlamak iyi bir fikir olabilir – ayrıca parke veya laminat bir zemine sahipseniz, bir battaniye veya uygun başka bir şey almak da iyi bir fikir olabilir. makinenin onu korumak için üzerine serilmesi için.

Adım 5 – Hazne Hortumunu Pompa ve Tekneden Çıkarın

Artık alt kısımdaki hazne hortumunu görebileceksiniz. Yapacağımız bir sonraki şey, klipsi açarak yapacağınız hazne hortumunu pompadan ayırmaktır.

Bundan sonra, hazne hortumunu küvetin üzerinde tutan klipsi açın. Şimdi bu klips gevşetildiğinde, hazne hortumunu küvetten çekebilmelisiniz. Ardından, onu yukarıdaki küvete bağlayan basınç odasını sökmeniz gerekir.

Adım 6 – Hazne Hortumunu Değiştirin

Hazne hortumunu serbest bırakmak için yapmamız gereken son şey, buradaki klipsi açmaktır. Artık hazne hortumu bedava, içinde ne olduğunu kontrol edebiliriz. Hazne hortumları, saç tokaları, sütyen telleri ve hatta bazen çoraplar gibi şeylerle tıkanma eğilimindedir.

Gördüğünüz gibi, bu hazne hortumu pek iyi durumda değil, bu yüzden onu yenisiyle değiştireceğim. Yenisini tekrar takmak için eski klipsleri kullanabilirim.

Tebrikler ve çamaşır makinesi DIY becerileri edindiğiniz için tebrikler – ve bu nedenle makinenizi bir kez daha tam çalışır duruma getirmeyi umuyoruz!

Sıkı çalışmanız ve bazı rehberliği ile bu onarımı kendiniz tamamlamayı başardınız – potansiyel servis çağrılarında paradan tasarruf etmenizi sağladınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi