Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Nasıl Değiştirirsiniz ?

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Nasıl Değiştirirsiniz ? Çamaşır makinenizin kapısı kapalı konumda sıkışmış olabilir. Veya mandal kırılmış olabilir, bu nedenle çamaşır makinesinin kapısını kapattığınızda kapalı kalmayı reddeder. Bu durumda sorun makinenin kendisindeki kilit veya makine kapısındaki klips olabilir. Diğer bir sorun menteşe olabilir. Belki kırılmış, paslanmış veya hasar görmüş olabilir, bu yüzden kapanır ve yağlanması veya değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır Makinesi Kapak Tutamağı Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Nasıl Değiştirirsiniz ? Bahsettiğimiz gibi çamaşır makinenizin kapı kilidi bir güvenlik önlemidir. Bazı cihazlarda biraz devre kesici gibi çalışır. Böylece makine çok ısındığında, kapağı açmanızı önlemek için kapanır. Bu noktada açmaya zorlarsanız, kıvılcım, su, ısı ve elektrik kombinasyonu çok kötü gidebilir, bu nedenle makine kapısı her şeyi güvende tutmak için sıkışır.

Durum buysa, güç kaynağınızı kapatın. Mümkün olduğunca fazla su tahliye etmesi için makineyi boşaltın, ardından makinenin soğumasını bekleyin. Bu, on dakikadan bir saate kadar her şeyi alabilir. Çamaşır makinenizin tüm yüzeyleri dokunulabilecek kadar soğuduğunda kapıyı tekrar deneyin.

Kolay açılmalıdır. Yıkayıcı veya kurutucudaki giysi sayısını azaltarak yük boyutunu azaltmayı deneyin. Aksi takdirde, tekrar aşırı ısınır. Ayrıca, çamaşır makinenizin boşaltılması için güç gerekiyorsa, gücü kapatmadan önce fazla suyu boşaltın. Makinenin daha hızlı soğumasına yardımcı olur.

Çamaşır Makinesi Kapak Mandal Değiştirme

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Nasıl Değiştirirsiniz ? Çamaşır makinenizdeki tutacağı değiştirmeniz mi gerekiyor? Bu problemle kendiniz kolayca başa çıkabilirsiniz. Ne yazık ki, plastik parçalar oldukça sık kırılıyor. Bunların değiştirilmesini kolaylaştıracak adım adım bir onarım kılavuzu sunuyoruz.

Çamaşır makinesinin kapı kolunun değiştirilmesi:

 • Söküm. Kapıyı araç gövdesinden sökmek gerekir. Bunu yapmak için kapağı açın, kapıyı sabitleyen iki vidayı çıkarın. Kapının iki parçasını çevre boyunca sabitleyen kendinden kılavuzlu vidaları sökün. Dış çerçeveyi ve camı çıkarın. Parçaları doğru şekilde monte etmek için, her iki taraftan tutamağın bir fotoğrafını çekin. Tutamaç elemanlarını bir arada tutan pimi içeri itin.
 • Montaj kolu. Yayı değiştirin. Tutucuyu yayın yan tarafına yerleştirin. Yerinde tutarken, postayı yerleştirmeye başlayın, ancak tam olarak değil. Yalnızca bir yaylı kulağa kaydırın. Şimdi, plastik tutacağı tutucunun üzerinden kaydırın ve pimi yerine itin.
 • Kapı montajı. Açılır tavan camını kolun altına yerleştirin. Mandallara basarak kapının dış kısmını üstüne yerleştirin. Vidaları tekrar vidalayın ve kapıyı çamaşır makinesinin gövdesine takın.

Sap kırılırsa çamaşır makinesi nasıl açılır

Tutamak genellikle yıkama bittikten sonra, çamaşırları çıkarma zamanı geldiğinde kırılır. Kullanıcı yaklaşır ve kapağı açmaya başlar ve ardından tutamak kırılır. Böyle bir durumda ne yapmalı?

Yıkama bittikten sonra çamaşır makinesinin kapağı bir süre kilitli kalır, program bittikten hemen sonra açmaya çalışmayın, 1-2 dakika bekleyin. Bu, kullanıcı kilitli bir kapıyı zorla açmaya çalıştığında kol kırılmasının yaygın nedenlerinden biridir.

Tavsiye

Ayrıca, panik yapmayın ve yıkama sırasında çamaşır makinesini acilen kapatmayın, yıkamanın her zamanki gibi bitmesine izin verin – hiçbir şey olmayacak.

Kulpunuz kırılmışsa ve kapağı nasıl açacağınızı şimdi bilmiyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:

 • Acil durum kapı açıklığını kullanın – bazı çamaşır makinesi modellerinde, alt panelin altında, tahliye filtresi alanında, kapıyı açmak için çekilmesi gereken özel bir kablo veya kol vardır. Bulmak için alt paneli çıkarın ve kabloyu arayın.
 • Engelleyiciye manuel olarak ulaşın – özel bir kablonuz yoksa, engelleyiciye makinenin üstünden gitmeniz gerekir. Bunun için çamaşır makinesinin üst kapağını çıkarın ve elinizle kapı kilidine ulaşın. Açmaya çalışın. Bunu yapmak için beceriye ihtiyacınız var, bu yüzden bir çamaşır makinesi tamircisine başvurmanızı öneririz.
 • Bir aletle açın – tutamak kırılırsa, ancak yaya bağlı küçük bir parçası kalırsa, kapıyı bir aletle açmayı deneyebilirsiniz. Pense alın ve çamaşır makinesinin kapısını açın.
 • Kapıyı bir ip ile açın – ipi alın ve kilidin yan tarafından çamaşır makinesinin kapısı ile gövdesi arasındaki boşluğa sıkıca çekin. Ardından ipi her iki ucundan çekin, böylece kilidi çekin. Kapı açılacak. Bütün bunlar aşağıdaki videoda açıkça gösterilmektedir.

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Nasıl Değiştirirsiniz ? Bu yöntemler, sap kırık olsa bile çamaşır makinesi yükleme kapağını açmanıza yardımcı olacaktır. Ardından, tutamağı yenisiyle değiştirmeniz gerekir. Çamaşır makinenizin kapısı kapanmıyorsa, bunun nedeni tutamak değil, kilitleme cihazıdır.

Çamaşır makinesinin kapı kolunu değiştirmek için yenisini almanız gerekmektedir. Bunu yapmak için, çamaşır makinenizin markasını belirterek, çamaşır makineleri için özel bir yedek parça mağazasına başvurmak en iyisidir. Zaten yeni bir tutamacınız olduğunu ve kurulum için hazırlanmakta olduğunuzu varsayacağız. Başlayalım!

Çamaşır makinesinin kapı kolu nasıl çıkarılır

Öncelikle, kapıyı çamaşır makinesinin ön duvarından çıkarmamız, bunu yapmak için bağlantı elemanlarını bulmamız ve bir tornavidayla sökmemiz gerekiyor. Bu prosedür çok basittir ve size herhangi bir zorluk çıkarmaz.

Kapı gevşetildikten ve yere yattıktan sonra, kapının iki yarısını birbirine bağlayan bir daire içindeki tüm cıvataları sökmemiz gerekir . Bu, aynı tornavida veya yıldız tipi bir ataşman kullanılarak yapılabilir (ekin türüne bağlı olarak).

Kancanın kapıya nasıl yerleştirildiğini ve camın nereye eğildiğini hatırladığınızdan emin olun. Resim çekmek en iyisidir.

Ardından, bir yarısını düz bir tornavidayla kaldırmanız ve bağlantısını kesmeniz gerekir. Kapınız ikiye bölünecek. Şimdi bardağı çıkarın ve bir kenara koyun.

Daha sonra, montaj sırasında hiçbir şeyi karıştırmamak için kapının iç kısmının konumunun bir anlık görüntüsünü almak en iyisidir.

Sap, dışarı çıkması için bir baykuş veya çivi ile itilmesi gereken metal bir çubuğa dayanır. Pimi yakalayana kadar yolun dışına itin ve tamamen dışarı çekin. Kol, yay ve kanca artık çıkarılabilir. Ardından, yeni bir tutamak takmanız ve her şeyi olduğu gibi birleştirmeniz gerekir.

Yıkayıcı kapı kolu nasıl kurulur

Şimdi yeni yay ve kancayla birlikte gelen yeni tutamağı çıkarın. Her şeyden önce yayı tıpkı eskisi gibi yerine yerleştirin .

Kolay olmayabilir ve denemeniz gerekecek. Onun yerine girmesi gerekiyor. Sonra kancayı tutamağın kendisiyle birlikte durana kadar yerleştiririz.

Kol yerine oturduğunda, metal pimi durduğu deliklere yerleştirmek gerekir.

Not

Çubuğu geçirmek oldukça zordur, gerçek şu ki tüm deliklerden geçmesi gerekir. Bunu yapmak için mükemmel bir şekilde hizalanmaları gerekir. Pimi döndürerek ve her bir deliğe vurmaya çalışarak itin. Pense kullanın.

Çubuğu yerine takar takmaz , kolun doğru takılıp takılmadığını hemen kontrol edin , bunun için yay tarafından biraz geriye itildiğinden emin olun. Yay, tutamağı dışarı itmezse, doğru takılmamış demektir. Her şeyi tekrar sökün ve yayı yerine yerleştirin.

Şimdi kapıyı monte ediyoruz , bunun için camı daha önce durduğu pozisyonda yerine yerleştiriyoruz. Ardından kapağın ikinci yarısını alıp karakteristik bir sese oturtuyoruz. Şimdi cıvataları yerine sıkıp kapağı çamaşır makinesine koyuyoruz.

 • Arçelik çamaşır makinesi kapak kilidi açılmıyor
 • Arçelik çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Nasıl takılır
 • Beko Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Fiyatı
 • Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı nerede satılır
 • Arçelik çamaşır makinesi Kapak Mandalı kırıldı nasıl açılır
 • Beko çamaşır Makinesi Kapak Mandalı kırıldı nasıl açılır
 • Arçelik çamaşır makinesi kapak Kilidi nasıl açılır
 • Çamaşır Makinesi Kapak Menteşesi Kırıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi