Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Şalteri Nasıl Değiştirirsiniz ?

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Şalteri Nasıl Değiştirirsiniz

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Şalteri Nasıl Değiştirirsiniz ? Çamaşır makinenizin en iyi yaptığı şeyi, giysilerinizi temizlemeyi – tekrar yapmasını sağlayacak bu değiştirme başlatma düğmesi. bizlerin yardımıyla ve bu değiştirme başlatma düğmesiyle, yakında tam çalışan bir çamaşır makinesine geri dönebilirsiniz – böylece kısa sürede tekrar çamaşırlarla uğraşabilirsiniz!

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Şalteri Nasıl Değiştirilir ?

Yıkayıcınızın seçim anahtarını test etmeye başlamadan önce, cihazın güç kaynağının bağlantısını kestiğinizden emin olun. Bunu yapmanın en kolay yolu, üniteyi duvardan çıkarmaktır. Alternatif olarak, devre kesici panelindeki uygun anahtarı atabilir veya uygun sigortayı evinizin sigorta kutusundan kapatabilirsiniz.

Anahtar, belirli bir elektrik devresindeki bağlantıları yapabilen, kesebilen veya değiştirebilen bir mekanizmadır. Seçici anahtarlar hangi döngünün kullanılacağını belirler. Çoğu seçici anahtar, altı veya sekiz inç uzunluğunda olabilir. Çoğunun rengi siyahtır ve hepsinin anahtarın gövdesinden dışarı uzanan, terminal adı verilen metal uçları vardır.

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Şalteri Nasıl Değişir ?

Seçici anahtarı üniteden çıkarın. Büyük olasılıkla birkaç vidayla kapı çerçevesine sabitlenecektir. Anahtarın gövdesinden uzanan terminaller, her düğme için bir terminal grubu olmak üzere ikişerli çiftler halinde gruplandırılmıştır. Her grubun test için telleri çıkarılmalıdır. Anahtarın ilk çift terminalinden kablo demeti uçlarını dikkatlice çıkarın. Telin kendisini çekmeyin. Teli terminalden çıkarmak için iğne uçlu pense gerekebilir.

Kabloları yeni anahtarın terminallerine bağlayın. Yeni anahtarı çamaşır makinesine sabitleyin. Orijinal anahtardaki vidaları kullanmaktan çekinmeyin. Yıkayıcınıza gücü geri verin ve olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için bir döngü boyunca çalıştırın.

Kurtarma işleminin özü, hatalı düğmeyi yenisiyle değiştirmektir. Bunu yapmak için çamaşır makinesinin tipine ve modeline göre yedek parça seçmeniz gerekir. Makinenin kontrol paneli çıkarıldıktan sonra yeni bir düğme takılır. Bağlantısız kişiler hatırlanır, yanlış bağlantıyı dışlamak için fotoğraf çekebilirsiniz. Elektronik ile çalışma süreci zahmetlidir, mevcut izolasyonun sağlanması, kontak sayısı ve bağlantılarının doğruluğu, göstergenin bağlantısı ve yıkama ünitesinin diğer nüansları alanında özel beceri ve bilgi gereklidir. Sonuçtan emin olmak için bu işi ustalara emanet etmek en iyisidir. Bu arada, servis merkezindeki güç düğmesini değiştirmek için makineyi çıkarmanıza gerek yok.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687