Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Buzdolabı Strafor Nasıl Değiştirirsiniz ?

Buzdolabı Strafor Nasıl Değiştirirsiniz

Buzdolabı Strafor Nasıl Değiştirirsiniz ? Birçok buzdolabında, sıcaklık kontrolleri, havalandırmalar, borular ve yalıtım görevi gören diğer bileşenlerin çevresinde strafor bulunur. Ambalaj malzemesi değildir ve çıkarılmamalıdır. Straforu çıkardıysanız, değiştirilmesi için servise ihtiyacınız olabilir.

Buzdolabı Strafor Nasıl Değiştirilir ?

Buz çözme suyunun giderden aşağı akması yerine, dondurucu buz çözme tavasında donar. Daha sonra bir sonraki buz çözme döngüsü sırasında havalandırma deliklerinden taşacak ve daha sonra buzdolabında su göreceksiniz. Size yıllardır kullandığım KALICI bir düzeltme göstereceğim. Bu prosedürü yakından izleyin.

Buzdolabı Strafor Değiştirme

1. Buzdolabının fişini çekin. Buzdolabını açın ve resimdeki gibi derin bir tabak yerleştirin. Bu, siz onarımı tamamlarken su damlama sayfasını yakalayacaktır.

2. Buzdolabı kapısını kapatın ve üstteki dondurucudaki tüm yiyecekleri çıkarın. Varsa yiyecek rafını çıkarın.

3. Buz yapıcıyı aşağıdaki resimdeki gibi çıkarın. Üç vidayı çıkarmak için bir ¼ inç altıgen sürücü kullanın. Üstte iki ve altta bir tane olmalıdır. Buzdolabı buz yapıcı söküldükten sonra konektörden ayırın ve bir kenara koyun.

4. 1/4 inçlik altıgen tornavida kullanarak, arka paneli sabitleyen vidaları çıkarın. İki ila altı vida olmalıdır. Arka paneli yavaşça çıkarın. Kolayca çıkmazsa, altta “buzlanmış” demektir. Resimdeki gibi bir bahçe püskürtücüsü ve bir ıslak süpürge edinin. Püskürtücüyü sıcak su ile doldurun ve ıslak vakum ile erimiş suyu emerken sürekli olarak panelin alt kısmına püskürtün. Bazen biraz zaman alır. Pes etme. Dondurucunun plastik bir alt tepsisi varsa, aynı zamanda çıkarın. Su püskürtücü ve ıslak vakum kullanarak TÜM buzu çıkarın.

5. Şimdi, arka paneli ve takılıysa alt plastik tepsiyi başarıyla çıkardığınızı varsayıyorum. Evaporatörün altında buz birikmesi görmelisiniz. Bir sonraki adım – sıcak su püskürtün ve ilerledikçe erimiş suyu emdirin. Bir resim veya tornavida kullanmayın, bir şeyi delerseniz buna pişman olabilirsiniz.

6. Tahliye deliğini bulun. Aşağıdaki resimdeki gibi görünmelidir. Memeyi içine yönlendirin ve püskürtün. Bu bazen 15 dakika sürebilir. Suyun birikmeyi bırakmasını bekleyin. Püskürtme yaparken suyun delikten aşağı indiğini ve birikmediğini görmelisiniz. Bu olduğunda, deliği temizlediniz. Şimdi iyi kısımlar geliyor. Bunun bir daha olmayacağından emin olmak istiyoruz.

7. Kalın bir bakır tel parçası bulun. Ölçü nedir bilmiyorum ama aşağıdaki resme bakın. Benzer bir boyutta olmalıdır. Kabloyu yaklaşık 7 inç uzunluğunda kesin. Bunu elektrik bölümündeki Home Depot’tan alabilirsiniz. Makaradan kesmek için bir satıcıya ihtiyacınız olabilir. Telin ucunu deliğe sokun ve deliğe düşürmeden ne kadar uzağa gidebileceğinizi görün. bir eğriyi bükmeniz gerekebilir.

Yaklaşık 2 inç ekleyin ve kesin. Bir tornavida veya kargaburun kullanarak bir ucunu bükün ve evaporatörün hemen altındaki evaporatör ısıtıcısının etrafına dolayın. Bunu neden yapıyoruz sorabilirsiniz? Buz çözme ısıtıcısı AÇIK konuma geldiğinde, ısı bakır telden aşağıya, deliğe yayılacak ve boşaltma-donmanın tekrar oluşmasını önleyecektir. Son bağlantı için teli biraz kırpmanız gerekebilir.

8. Çok ısınmasından dolayı erime veya hasar konusunda endişelenmeyin. Olmayacak. Bu düzeltmelerin yüzlercesini yaptım ve tek bir sorun yaşamadım.

Ayrıca polistiren köpük buzdolabını nasıl yalıtır?

Genellikle sert yapılmış bir köpüksoğutma sıcak dışarıdan ısı transferini yavaşlatır hücrelerinin, yalıtım malzemesi trans hava buzdolabı , soğuk iç. Enerji tasarrufuna ek olarak, yalıtım ünitenin dışında yoğuşma oluşmasını önler.

Bir de sorulabilir, neden polistiren buzdolabında yalıtım malzemesi olarak kullanılır? Sert poliüretan yalıtım köpüğü, buzdolaplarını ve dondurucuları soğuk tutmak için gereken enerjiyi azaltarak sürdürülebilirliğe ve eko-tasarıma büyük katkı sağlar . köpüğün sertliği ve dış yüzeylerin ( plastik ve metal) yapışması sayesinde yapısal olarak güçlü

Benzer şekilde, buzdolabımda strafor olmalı mı diye sorulabilir.

Buzdolapları – Strafor . Birçok soğutma sahip köpük yalıtımı olarak hareket eden, yaklaşık sıcaklık kontrolleri, havalandırma, boru ve diğer bileşenler. Bu malzeme ambalaj değildir ve gerektiği çıkarılamaz. Straforu çıkardıysanız, değiştirilmesi için servise ihtiyacınız olacaktır.

Buzdolabı yalıtımı neden yapılır?

Modern buzdolapları ve dondurucular, bir sac metal dış kasa ve polistirenden yapılmış bir iç astardan oluşur . Bunların arasında , cihaz üreticilerinin montaj hattında uygulanan ve kürlenen hem yapısal hem de yalıtım malzemesi olarak işlev gören sert bir poliüretan köpük tabakası vardır .

 

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687