Buzdolabı Nasıl Sıfırlanır ?

Buzdolabı Nasıl Sıfırlanır ? Sıfırlama talimatları modelden modele değişir, buzdolaplarının bazı modellerinde iç kısımda bir sıfırlama düğmesi bulunur. Bu durumda, açık bir şekilde etiketlenecek ve buz kovasının arkasına veya kontrol panelinin üzerine yerleştirilecektir.

Buzdolabı Nasıl Sıfırlanır ? Donanımdan sıfırlama, normal bir sıfırlamanın yapabileceği hemen hemen her şeyi düzeltir. Dikkatli olun çünkü bu bazen ayarlarınızı silebilir. Buzdolabınıza kaydedilmiş programlarınız varsa, donanımdan sıfırlamayı denemeden önce bunları çevrimiçi olarak yedekleyin .

Buzdolabı Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

  • Buzdolabını kapatın. Buzdolabının içinde bir güç düğmesi varsa, ışıklar sönene kadar basılı tutun.
  • Buzdolabının fişini çekin. Ünitenin arkasına ulaşın ve fişi duvardan çıkarın. Elektrik beslemesinin kesilmesi, üniteyi kapatarak kaçabilecek aksaklıkların durdurulmasına yardımcı olur.
  • En az on dakika bekleyin. Buzdolabı soğutmada sorun yaşıyorsa, bir süre beklemek motorların soğumasına yardımcı olabilir.
  • Buzdolabını tekrar prize takın ve tekrar açın. Durumların% 90’ında buzdolabınız tekrar çalışır durumda olmalıdır!

Markalara Göre Sıfırlama Reset Atma Prosedürü Altta Listeledik :

Buzdolabı Nasıl Resetlenir ?

Çoğu durumda, bu sıfırlama yöntemlerinden biri hile yapacak ve sorununuz çözülecektir. Ancak yine de iki kez kontrol etmek önemlidir. Buzdolabınız tekrar çalışmaya başladığında önümüzdeki birkaç gün buzdolabına dikkat edin. Buzdolabının herhangi bir tuhaf sıcaklık dalgalanması veya hata mesajı olmadan normal şekilde çalıştığından emin olun. Her şey normal çalışıyor gibi görünüyorsa, hazırsınız demektir.

Buzdolabınızın ekran panelini sıfırlamak için: (Farklı buzdolapları için farklı yöntemler)

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 1 – “Enerji Tasarrufu” ve “Aydınlatma” düğmelerini aynı anda 10 saniye (veya üst sol ve sağ düğmeleri) basılı tutun. Ekran paneliniz hemen normale dönmelidir.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 2 – “Power Freeze” ve “Power Cool” düğmelerine aynı anda 10 saniye basın ve ekran sıfırlanmalı ve tekrar açılmalıdır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 3 – Ekran “güç tasarrufu” ve “aydınlatma” düğmesindeki sol üst ve sağ üst yumuşak dokunuşlu düğmeleri basılı tutun ve her iki düğmeyi yaklaşık 8 saniye basılı tutun, sıfırlanacaktır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 4 – “Dondurucu” ve “Ref” düğmelerine aynı anda 8 saniye basın ve sıfırlama çalışmalıdır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 5 – “Güç dondurma” ve “tatil” düğmelerini 8 ila 10 saniye basılı tutun, ekran sıfırlanacaktır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 6 – “Enerji tasarrufu” ve “aydınlatma” düğmesini 10 saniye basılı tutun, ekran sıfırlanacaktır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 7 – “Buz tipi” ve “filtre sıfırlama” düğmesini 10 saniye basılı tutun, ekran tekrar açılacaktır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 8 – “Hızlı dondurma” ve “tatil” düğmelerine 8 saniye basılı tutun, ekran sıfırlanacaktır.

Bu buzdolabı ekranı sıfırlama yöntemleri, buzdolabınızdaki ekran panelini sıfırlamalıdır. Aksi takdirde, bozuk bir ekran kartınız, bozuk ana kontrol kartınız veya bir kablo demeti sorununuz olabilir.

  • Birçok tip ve model buzdolabı vardır. Ekran paneli boş olan bir buzdolabında sorun gidermenin genel yolu, önce yukarıdaki sıfırlama yöntemlerini denemektir. Hiçbir şey ekranı sıfırlamazsa, ekranın boş olmasına neyin sebep olduğunu bulmak için sorun gidermeniz gerekecektir.
  • Öncelikle ekran panelinin kablo demeti ile bağlantısının kötü veya gevşek olup olmadığını kontrol edin. Düzgün bağlandığını ve güvenli olduğunu fark ederseniz, bozuk bir ekran kartınız olabilir. Ekran panelinin ve ekran kartının düzgün çalıştığını belirleyebilirseniz, sorunun nereden geldiğini bulmak için kablo demetlerini izlemeniz gerekir.
  • Kablo demetleri hasarlı ve sağlam değilse, kötü bir ana kontrol panonuz olabilir. Ana kontrol panosu, buzdolabının arkasında küçük dikdörtgen şekilli bir panelin altında bulunur. Tüm bileşenleri test edin ve hangi parçanın görünmeme sorununuza neden olduğunu bulun. Aşağıda, tüm buzdolapları için ekran paneli, ekran kartı, kablo demetleri ve ana kontrol panoları dahil olmak üzere tüm buzdolaplarının bazı parçaları bulunmaktadır.

Hala buzdolabınız için endişeleniyorsanız, bir profesyonelle iletişime geçin. 

Buzdolabını Sıfırlamak için Adım Adım Kılavuz 

Bu basit adımları izlerseniz, bir buzdolabının sıfırlanması kolay bir iştir.

Aşama 1 : İlk ve en basit adım, buzdolabının, cihazın arkasında bulunan güç kablosunu bulmaktır. Hemen hemen tüm aygıtlar için güç kablosu ürünün arkasında bulunur.

Aşama 2 : Güç kablosunu bulduğunuzda duvardaki prizden çıkarın. Kapandığında bazı vuruntu veya boğmaca sesleri olabilir, bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Şimdi buzdolabının birkaç dakika fişinin çekili kalmasına izin verin.

Aşama 3 : Şimdi dondurucu ve buzdolabı kontrollerini, buzdolabının içindeki komutlar olan “0” veya “kapalı” konuma getirin. Tamamlandıktan sonra, güç kablosunu prize takarak buzdolabını tekrar prize takın.

Aşama 4 : İşlemin ikinci son adımı, dondurucu ve buzdolabının kontrollerini ihtiyacınıza göre ayarlamaktır. Örneğin bazı buzdolaplarının “0” ila “9” ayarları vardır. Böyle bir durumda “5” yeterince iyi olmalıdır.

Aşama 5 : Şimdi, buzdolabının sabit bir sıcaklığa alışması için biraz zaman tanımalısınız. Genellikle bir gün yeterli olmalıdır.

Buzdolaplarının Neden Sıfırlanması Gerekir ?

İçinde bilgisayar çipleri olan her şey bilgisayar hatalarına karşı savunmasızdır. Buzdolabınız ne kadar akıllı olursa, o kadar çok parça donabilir.

Bazen programlar bir döngüye girebilir. Bir programa aynı anda çok fazla komut verilirse, çakışan komutlar veya mantıklı olmayan komutlar donabilir. Temel olarak, programın kafası karışır ve herhangi bir şeye yanıt vermeyi durdurur.

Bilgisayarınızda, bu sorun Mavi Ölüm Ekranına benziyor. Buzdolabınızda yanıt vermeyen bir buz yapıcı, siyah bir dokunmatik ekran veya yanıp sönen bir kontrol paneli gibi görünebilir.

Sıfırlama, bu soruna hızlı bir çözümdür. Sorun yaşayan programı sonlandırır ve yeniden başlamasına izin verir. Sorun geçici bir aksaklık olduğu sürece, hızlı bir sıfırlamanın ardından gitmeniz iyi olur.

Sonuç

Akıllı buzdolapları, teknolojinin gücünü günlük yaşamınıza dahil etmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, diğer teknolojiler gibi aksaklıkları olabilir. Umarım bu hızlı kılavuz, buzdolabınızı sıfırlamanıza yardımcı olmuştur ve gelecekte de çalışmaya devam etmenin bazı yollarını size sunmuştur.

Eviniz için harika cihazları nasıl bulacağınız ve kullanacağınız hakkında çok daha fazla ücretsiz bilgi için ilgili makalelerimize göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler. İyi günler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi