Buzdolabı Kapı Menteşe Nasıl Değiştirirsiniz
Buzdolabı Kapı Menteşe Nasıl Değiştirirsiniz

Buzdolabı Kapı Menteşe Nasıl Değiştirirsiniz ?

Buzdolabı Kapı Menteşe Nasıl Değiştirirsiniz ? Zamanla, buzdolabınızın üzerindeki menteşe genel aşınma ve yıpranmaya başlayabilir, bu da buzdolabınızın performansı üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir, çünkü kapı olması gerektiği kadar düzgün açılıp kapanmayabilir.  deneyimli ekibimizin yardımıyla, bir buzdolabı kapısı menteşesinin nasıl değiştirileceğini açıklıyoruz ve ayrıca videomuzda anlatılan her noktayı size götüren basit bir adım adım kılavuz derledik. Buzdolabınızın kapı menteşesini değiştirmeniz gerekiyorsa doğru yerde olduğunuzu bilmek sizi memnun edecektir! Bu makaleyi izleyerek buzdolabınızın kapı menteşesini cihazınıza zarar vermeden nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

Buzdolabı Kapı Menteşe Nasıl Değiştirilir ?

Kapıdan Üst Menteşeyi Çıkarın

Buzdolabı Kapı Menteşe Nasıl Değiştirirsiniz ? Tamam o zaman işte başlıyoruz…üst menteşe ile başlayalım. Onu tutan bazı cıvatalar ve tespit pimleri var ve cıvataları gevşetip çıkarmanız gerekiyor (yerleştirme pimleri menteşeyi yerinde tutmaya devam edecek – bu nedenle, kapıyı tutarken menteşeyi bunlardan kaldırmanız gerekiyor (önlem olarak)

Buzdolabı Kapı Menteşe Değiştirme

Kapının etrafındaki conta, genellikle onu yerinde tutacaktır, ancak hafifçe vurulsa bile düşebilir ve hasar görebilir, bu yüzden dikkatli olun. Şimdi üst menteşeyi kaldırabilmelisiniz. Kapıyı hafifçe kaldırarak devam edin ve ardından alt menteşeden yukarı kaldırın.

Lütfen Dikkat: Alt menteşeyi değiştirmek için aslında kapıyı çıkarmanıza gerek yoktur – ancak bu videoda bunu sadece size süreç hakkında daha iyi bir fikir vermek için yapıyoruz.

Alt Menteşeyi Değiştirin

Demek üst menteşe örtülüydü, şimdi alt menteşeye bakma zamanı! Alt menteşeyi çıkarmak için önce alt tekme plakasını çıkarmanız gerekir (yerinde tutan vidaları çıkararak)

Bunun bir sonucu olarak, alt menteşeyi yerinde tutan cıvatalara artık daha iyi erişebileceksiniz. Bu cıvataları çıkarmak için bir anahtar kullanmaya devam edin.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, kapı tespit kamını eski menteşeden çıkarmak ve yeni menteşeye aktarmaktır. Artık yeni menteşeyi buzdolabına takmakta özgürsünüz – ve ayrıca tekme plakasını tekrar takabilirsiniz.

Kapıyı Yerleştirin

Artık sürecin neredeyse sonuna geldik…devam edin! Kapıyı tekrar takmadan önce yeni menteşelerin uygun şekilde yağlanması gerekir. Bunu yapmak için ya eski menteşeden gres alabilir ya da yoksa petrol jeli ya da araba gresi kullanabilirsiniz.

Şimdi sıralanan bu menteşe ile şimdi yeni menteşenizi üstte yerine yerleştirmeniz gerekir – yerleştirme pimlerinin üzerinden geçirin ve cıvataları tekrar yerine takmaya devam edin.

Genel Yorum: Kapı yerine takıldıktan sonra düz olması önemlidir. Çoğu cihazda bu sadece ayakların ayarlanmasıyla elde edilir, ancak bazı makinelerde menteşeyi de biraz ayarlamak gerekebilir.

Peki işte o zaman – hepsi şimdi bitti! Bu buzdolabının hem üst hem de alt menteşelerini değiştirebildiniz – ve bunun sizin sıkı çalışmanıza ve sabrınıza bağlı olduğu konusunda kendinizi iyi hissedebilirsiniz *peki, belki bizden biraz yardım da olabilir!)

Artık buzdolabınızın kapısını, kapıyı bir kez daha sorunsuz bir şekilde açıp kapatacağına güvenerek açıp kapatabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir