• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Bulaşık Makinesi Tuş Takımı Nasıl Değiştirirsiniz

Bulaşık Makinesi Tuş Takımı Nasıl Değiştirirsiniz ? Bu bulaşık makinesi onarım kılavuzu , bulaşık makinenizdeki kontrol panelinin nasıl değiştirileceğine dair adım adım talimatlar verir. Bulaşık makinesi kontrol panelini, tuşlar sıkışmışsa veya elektronik kontrol panosu düğmeye basılmaya yanıt vermiyorsa değiştirin.

Bulaşık Makinesi Tuş Takımı Nasıl Değiştirilir ?

Kontrol paneli tuşlarının düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için hassas iğne problu bir volt / ohm ölçer kullanarak bulaşık makinenizin kontrol panelinde direnç kontrolü yapabilirsiniz. Kontrol panelindeki bir düğme çalışmazsa, bulaşık makinenizdeki kontrol panelini üretici tarafından onaylanmış bir bulaşık makinesi parçasıyla değiştirin.

Bulaşık Makinesi Tuş Takımı Değiştirme

Bulaşık makinesi kontrol paneli sorunları yaşıyorsanız, kolay bir düzeltme arıza yapacaktır. Aşağıdakiler dahil, bulaşık makinenizin kontrol paneli sorunlarına neden olabilecek birkaç kolay seçenek vardır:

 • Bulaşık makinesi kontrol panelinin sıfırlanması gerekiyor.
 • Bulaşık makinesi kontrol paneli sorunu, güç eksikliğinden kaynaklanmaktadır.
 • Bulaşık makinenizin kontrol panelinde sorunlara neden olan bir çocuk kilidi etkinleştirildi.

Bununla birlikte, diğer bulaşık makinesi kontrol paneli sorunları, bulaşık makinesi kontrol panelinin değiştirilmesi gerekeceğini gösterebilir. Bunlar şunları içerir:

 • Kontrol paneli ışıkları yanıp sönüyor veya kapanıyor.
 • Kontrol paneli tuşları sıkışmış.
 • Bulaşık makineniz çalışmayacak.

Talimatlar

 1. Elektrik gücünü kapatın

  Bulaşık makinesine giden elektrik gücünü tamamen kesmek için evin devre kesici anahtarını Kapalı konuma çevirin (bunun yerine bazı eski evlerde sigorta kutusundan çıkardığınız bir sigorta vardır). Gücün kesildiğini doğrulamak için, kontrol panelindeki ekranın etkinleştirilemeyeceğinden emin olun.

  Dikkat :  Güç kesilene kadar dahili bileşenlere erişmeye çalışmayın.

 2. İç kapı panelini çıkarın

  Kontrol panelini bulaşık makinesi kapısının önüne sabitleyen iç kapı panelinden Torx vidalarını çıkarın.

  İç paneldeki vidaları çıkarın.

 3. Kontrol panelinin bağlantısını kesin

  Kontrol panelini ileri ve aşağı katlayın. Şerit kablo demetinin elektronik kontrol paneline nasıl takıldığına dikkat edin – kablo demetinde genellikle onu yerinde tutan bir kilitleme tırnağı veya benzer bir mekanizma vardır. Tırnağı serbest bırakın ve ardından kontrol panelini kablo demetinden ayırın.

  İpucu: Bazı modellerde, şerit tel kontrol paneline kalıcı olarak sabitlenmiştir. Öyleyse, şerit kabloyu elektronik kontrol panosundan çıkarın.
 4.  Diğer kablo bağlantılarını ayırın

  Bazı bulaşık makinelerinin kontrol paneli için ikinci bir kablo bağlantısı vardır. Kontrol panelini bulaşık makinesinden çıkarmadan önce kontrol panelinden tüm kablo bağlantılarını çıkarın.

  Bulaşık makinenizde birden fazla varsa, diğer kablo bağlantısını kesin.

 5. Kablo demetini bağlayın

  Yeni kontrol panelinden tüm ambalaj malzemelerini ve koruyucu kapakları çıkarın. Yeni kontrol panelini, kabloları bağlayabilmek için bulaşık makinesi kapısının üstüne yerleştirin.

  Modelde 2 şerit kablo demeti varsa, her iki kablo demetini de yeni kontrol kartına takın. Kilitli konuma geçmeleri gerekir.

 6. İç kapı panelini yeniden takın

  Vidaları iç kapı paneline takın. Vidaları iyice sıkın, ancak dişleri soyabilecek şekilde aşırı sıkmayın.

 7. Elektrik gücünü geri kazanın

  Bulaşık makinesine elektrik gücünü geri yüklemek için ev devre kesici anahtarını Açık konuma çevirin. Elektriği geri kazandıktan sonra bulaşık makinesi ekranı yanmalıdır.

  Bulaşık makinesi kontrol düğmelerinin çalışıp çalışmadığını test edin.

Uyarı: Cihazlarda onarım yapmak tehlikeli olabilir. Kılavuzdaki uygun araçları ve güvenlik ekipmanı notlarını kullandığınızdan ve tüm talimatlara uyduğunuzdan emin olun. Tüm adımları anladığınızdan ve onarımı tamamlayabileceğinizden emin olana kadar devam etmeyin. Bazı onarımlar yalnızca kalifiye bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687