• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirirsiniz

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirirsiniz ? Eksik veya kırık tekerlekler, bulaşık makinesinin yüklenmesini ve boşaltılmasını zorlaştırır ve tabaklara ve bardaklara zarar verebilir. Bu size bulaşık makinesi sepet tekerleklerini değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu gösteriyoruz. Bulaşık makinesi sepeti tekerlekleri, sepetin bulaşık makinesine girip çıkması için çok önemlidir. Bunlardan biri eksikse veya kırılmışsa, sepetin kaymasına ve dolayısıyla bulaşık, tabak, fincan vb. Ürünlerinize zarar vermesine neden olabilir.

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirilir ?

  1. Devre kesiciyi çevirerek bulaşık makinesinin gücünü kapatın.  Herhangi bir elektrikli bileşende değişiklik yapmasanız bile, güç bağlantısını kaldırmak prosedürü daha güvenli hale getirir.
  2. Rafı ileri doğru çekin ve ray durdurucularını çıkarın.  Her durakta, rayın içinde parmağınızla bastırabileceğiniz küçük bir çıkıntı bulunur, böylece uç serbest kalır. Ray uçlarını her iki taraftan çıkarın.
  3. Rafı tamamen çıkarın ve tekerlekleri değiştirin.  Tekerlekler rafın tel tarafına asılmıştır, bu nedenle mekanizmayı yana çekip serbest bırakmanız yeterlidir. Yedek tekerleklerinizi alın ve tel rafın üzerindeki kilitleme mekanizmasıyla yerine oturtun. Raf dışarıdayken, diğer üç tekerlek setinde de hasar olup olmadığını kontrol edin.
  4. Rafı yeniden takın.  Paletleri tamamen ileriye doğru çekin ve tekerleklerin tümünün raylarda olduğundan ve sorunsuz bir şekilde yuvarlandığından emin olun. Herhangi bir sürtünme varsa, tekerlekler tam olarak yolda değildir ve yakında aşınır veya keskin metale takılır.
  5. Parça uçlarını tekrar yerine oturtun.  Bazen tırnaklar serbest kalabilir, bu nedenle şimdi hem bu rafın tırnaklarını hem de bulaşık makinenizdeki kalanı kontrol etmek için iyi bir zamandır.

Bulaşık makinesi raflarındaki palet uçlarını ve tekerlekleri değiştirmek, bulaşık makineleri için en kolay onarım görevlerinden biridir, ancak aynı zamanda sürekli aşınma ve yıpranma nedeniyle de yaygındır.

Hem üst hem de alt sepet tekerlekleri basitçe yerine itilir. Sepet çarkları normalde çark ve çarkın döndüğü eksen olmak üzere 2 parçadan oluşur. Bu durumda ayrı ayrı gelirler, ancak bazı bulaşık makinelerinde eksiksiz olarak gelirler. Ayrı gelirlerse, her zaman her iki parçayı da değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Değişimi

Eski bulaşık makinesi sepeti tekerlerini sepetten çekerek ve tekrar iterek değiştirerek çıkarabilmelisiniz. Daha sonra sepet tekerleği desteklerimiz var. Bazen bunlar bulaşık makinesinin içinden çıkarılabilir, ancak bu bulaşık makinesinde yan panelin arkasındaki vidalarla yerinde tutulurlar. Yan paneli çıkarmak için önce alttaki tekme panelini çıkarmamız gerekir. Daha sonra 2 vidayla yerinde tutulan kapağı çıkarmamız gerekiyor. Şimdi yan paneli yerinde tutan 4 vidayı çıkarabiliriz. Şimdi sepet tekerlek desteğini sabitleyen vidaları çıkarabilir ve yenisiyle değiştirebiliriz.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara