• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Bulaşık Makinesi Ray Klipsleri Nasıl Değiştirirsiniz

Bulaşık Makinesi Ray Klipsleri Nasıl Değiştirirsiniz ? Bulaşık makinesinin uygun şekilde stabilizasyonu, kurulum sürecinde önemli bir adımdır. Sıhhi tesisat ve elektrik, bulaşık makinesinin doğru çalışması için gereklidir. Bulaşık makinesi klipslerinin doğru şekilde takılması, bulaşık makinesinin kullanım sırasında hareket etmesini engeller.

Bulaşık Makinesi Ray Klipsleri Nasıl Değiştirilir ?

Proses tüm modeller için aynı olmakla birlikte, üreticiler klipsleri ahşap, fabrikasyon taş veya taş montajı için farklı yerlere yerleştirmektedir. Kurulumdan önce, klipsin bulaşık makinesine yerleştirilmesi için üreticinin talimatlarını okuyun.

 • Bulaşık makinesi klipslerini üreticinin talimatlarına göre bulaşık makinesine takın.
 • Bulaşık makinesini yerine kaydırın. Bulaşık makinesini dolaplar arasında ortalayın ve düzleştirin.
 • Bulaşık makinesi klipslerini ortaya çıkarmak için bulaşık makinesinin kapısını açın. Klipleri bulun.
 • Torpido seviyesini bulaşık makinesinin üst kenarına yerleştirin.
 • Üst seviyeye gelene kadar elinizle baskı uygulayın.
 • Bir montaj klipsindeki önceden delinmiş deliğe 1/2-inç Phillips montaj vidası takın.
 • Yerinde sabitleyin. İşlemi kalan klipslerle tekrarlayın.
 • Fazla uzunluktaki montaj klipsini çıkarın. Fazlalığı kırmak için bir pense ile yukarı ve aşağı bükün.
 • Not: Tüm montaj klipsleri bu işlemi kullanmaz.

Bulaşık makinesi kurulumu, ünitenin üstüne ve önüne takılan iki metal brakete dayanır. Zamanla test edilmiş ölçümler sayesinde çoğu mükemmel uyum sağlar, ancak çoğu kurulum birkaç ayar gerektirir. Ünitenizi bağlama işleminin bir parçası olarak neredeyse herkes montaj braketlerini takabilir. Bulaşık makinenizi hemen kurmak ve çalıştırmak için yalnızca birkaç el aletine ihtiyacınız var.

Bulaşık Makinesi Ray Klipsleri Değişimi

Esnek Bağlantı Elemanları

Hem tezgah hem de bulaşık makinelerinin yüksekliği biraz değişebilir. Montaj yöntemleriyle birlikte montaj braketleri, farklılığa izin vermek için biraz esnektir. İki metal klipsin üstleri, dolapların etrafındaki yatay çevre olan kabin kaplamasının alt tarafına vidalanır. Her şey uyduğu zaman basit bir prosedür. Braketleri cihaza taktıktan sonra, bulaşık makinesini geri kaydırın ve tezgaha vidalayın. Uymuyorlarsa veya parantezler yeterince uzun görünmüyorsa, bazı ayarlamalar veya eklemeler yapın.

Klipsler 

Çoğu bulaşık makinesi, kurulum için küçük metal tırnaklar veya klipsler kullanır. Biri bulaşık makinesinin üstündeki bir yuvaya sığan, onu yerine kilitleyen ve diğeri ucunda oval şekilli bir çıkıntı bulunan iki tip vardır. İkinci tip, bulaşık makinesinin üstündeki küçük bir yatay çubuğun etrafında bükülür. Her iki tipte de tezgah vidaları için zıt uçlarda delikler bulunur. Kuruluma başlamak için bulaşık makinesinin gücünü kapatın ve kapıyı açın. Klips türünüz için üreticinin talimatlarını izleyin. Klipsleri taktıktan sonra, bulaşık makinesini tekrar açıklığa kaydırın. Klipslerin üst kısmı 1/2 inç dahilinde veya ön panonun alt kısmına dokunmalıdır. Değilse, birkaç basit çözüm var.

Klips ve Şekil

Klipsi kabin üzerindeki ön panonun altına düz olarak oturacak şekilde bükmeniz yeterlidir. Hepsi bu kadar. Bir pense veya hatta parmaklarınızı kullanarak klipsin üst kısmındaki deliklerin dibe tam oturması için düz bir şekilde bükün. Birkaç vidayı içeri sokun ve vidalar daha derine battıkça klips bükülmelidir. 3/4 ila 1 inç uzunluğunda vidalar kullanın. Klipsler tam oturmalı, ancak bulaşık makinesini çıkaracak veya kaldıracak kadar sıkı olmamalıdır. Birkaç farklı vida deliği seçeneği olmalıdır. Mümkünse, klips üzerindeki yukarı doğru basıncın bir kısmını azaltmak için vidaları farklı bir deliğe hareket ettirin. Bir tutamda, klipsleri çıkarabilir ve daha fazla uzunluk eklemek için başka bir delik açabilirsiniz.

Tel için Boşluklar

Klipleriniz çok kısaysa endişelenmeyin. Bu sorunun kolay bir çözümü var. Klipsi mümkün olduğu kadar bükün ve bulaşık makinesini istenen konuma geri kaydırın. Bükülmüş klipsin üst kısmı ile ön pano panosunun altı arasındaki mesafeyi ölçün. Ölçüye veya genişliğe göre bir parça hurda ahşap kesin. Fazla olması gerekmiyor; 1 1/2 inç uzunluğunda bir blok iyidir. Bulaşık makinesini dışarı kaydırın. Bir tampon veya ara parça görevi görmesi için blokları ön panonun alt tarafına vidalayın. Bulaşık makinesini tekrar açıklığa kaydırın ve klipslerin üstünü bloklara vidalayın. Profesyonel kurulumcular, iki bileşen eşleşmediğinde bunu her zaman yapar.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687