• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Bosch Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Hiç klimanızın uzaktan kumandasını elinize alıp tüm bu sembollerin ne anlama geldiği merak mı? Yeni bir klima satın almada, uzaktan kumandasını kullanmakla karşılaşabilirsiniz. Klimanızı etkin bir şekilde kullanmak için klimanın uzaktan kumandasının sembollerini anlamanız gerekir .

Bosch Klima Kumanda İşaretleri Ve Kullanımı

Açık/Kapalı Düğmesi

İlki oldukça kolay. İçinde yarık olan bir daire gibi görünmelidir ve Açık/Kapalı için evrensel semboldür. Muhtemelen TV uzaktan kumandanızda da bir tane vardır.

Artı ve Eksi Düğmeleri

Ayrıca nispeten basit olan bu düğmeler, ortam oda sıcaklığını kontrol eder. Beklediğiniz gibi artı daha fazladır, eksi daha azdır.

Kar Tanesi Sembolü

Çoğu klima uzaktan kumandasında, soğuk modu etkinleştiren bir kar tanesine benzeyen bir şey bulunur. Bu, klima ünitesinin soğuk havayı dışarı atacağı anlamına gelir.

Güneş sembolü

Güneş sembolü, ters çevrimli klima sistemlerinde yaygındır ve ısıtma modunu etkinleştirir, yani klima ünitesi sıcak havayı dışarı atar.

Pervane hızı

Bosch Klima ünitesinin fanının üfleme hızı genellikle bir sıra veya bir dizi çubukla gösterilir, çubuklar ne kadar fazlaysa fan hızı o kadar hızlıdır.

Otomatik mod

Otomatik mod genellikle, bazen içinde ‘A’ harfi bulunan bir ok çemberi olarak gösterilir. Bu fonksiyon devreye girdiğinde, ünite ulaşıldıktan sonra sıcaklığı koruyacaktır. Sıcak ve soğuk modlarda mevcuttur.

Sessiz Mod 

Sessiz veya sessiz mod, genellikle parmakları ağzının üzerinde olan bir figür sembolü veya bazen ay simgesi olan bir gece sahnesi ile gösterilir. Bu mod, klima ünitesinin mümkün olduğunca sessiz çalışmasını sağlayarak fan gürültüsünü minimuma indirir.

Dikey Hava Salınımı

Bu işlev, genellikle, bazen bir gösterge okuyla birlikte dönen bir çubuk seti olarak tasvir edilir. Genellikle statik veya döner olarak ayarlanabilir, bu da fanların döngüsel bir şekilde aşağı ve yukarı açı yapacağı anlamına gelir.

Yatay Hava Salınımı

Yatay hava salınımı dikey hava salınımına benzer, ancak işlev yatay ekseni etkiler. Sembol genellikle dikey düğmeye benzer ancak 90 derece döndürülmüştür.

Turbo Düğmesi 

Turbo modu, ünitenin markasına bağlı olarak sistemi 15 ila 30 dakika arasında tam kapasitede çalıştırır. Genellikle bir pazı sembolü, hareketi gösteren bir ok veya basitçe ‘turbo’ ile işaretlenir.

Bosch Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Bosch Klima sisteminizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya kurulum veya bakım hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz , lütfen bizi aramaktan çekinmeyin. 9 yılı aşkın tecrübemizle, en yüksek kalitede elektrik ve klima hizmetleri sunmaktan gurur duyuyoruz. Bugün bizimle iletişime geçin.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687