Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bu Bosch bulaşık makinesi sorunuyla ilgili yaygın şikayet şudur: “güç düğmesi kırmızı, ancak bulaşık makinesi hiçbir şey yapmıyor. Makineyi kapatıp açtım ama bu onu düzeltmedi. Sanırım arıza oluştu, servis aramaya için gitmeden önce, bir yıkama döngüsünün basitçe kesintiye uğrayıp uğramadığını veya neden duraklatıldığını öğrenin.

Bosch Bulaşık Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bosch bulaşık makinenizin Kontrol Paneli öne bakıyorsa, kapı kapalıyken sıkıca bastırıp Başlat Düğmesini bırakın. Bulaşık makinesinin yanıt vermesi için beş saniye bekleyin. Bulaşık makinesinin bir motor / pompa hareketi varmış gibi ses çıkarması durumunda, bulaşık makinesi muhtemelen duraklatılmış bir döngü durumunda sıkışmıştır.

Kontrol paneli yukarı bakıyorsa, kapı kapalıyken (genellikle Gizli Tasarım olarak adlandırılır) tezgahın altındaki ünite kontrollerini gizleyerek, kapıyı açmayı deneyin, sıkıca bastırın, ardından çalıştırma düğmesine basın ve kapıyı kapalı konuma getirin, kapı kilitlerinin sıkıca kilitlendiğinden emin olun. Beş saniye bekleyin; motor hareketini duyuyorsanız, ünite muhtemelen duraklatılmış bir döngü durumundadır. Bulaşık makinesinin seçilen yıkama döngüsünü tamamlamasını bekleyin ve gürültü veya kontrol paneli aydınlatmasıyla yıkama döngüsünün tamamlandığını belirtin.

Bosch Bulaşık Makinesi Program Sıfırlama

Çoğu bulaşık makinesi markasında gözden kaçan Sıfırlama Özelliğidir. Markanıza ve modelinize bağlı olarak, sıfırlama özelliği bir yıldız işareti ve ilgili düğmenin altında bulunan sıfırlama kelimesi ile işaretlenecektir. Birçok modern Bosch bulaşık makinesinde Sıfırla düğmesi Başlat düğmesidir, bu bazı müşterilerin kafasını karıştırabilir. Modern Bosch bulaşık makinesini sıfırlamak için, başlat düğmesini yaklaşık 3 ila 5 saniye basılı tutun. Bazı eski Bosch modellerinde, sıfırlama özelliği “iptal” veya “boşaltma” olarak adlandırılabilir.

Kapak kapalıyken Normal Yıkama düğmesine ve Durulama ve Bekletme düğmesine birlikte yaklaşık 3 ila beş saniye basacaksınız.

Bir bulaşık makinesi sıfırlandığında, tahliye pompası etkinleştirilir ve bulaşık makinesi tüm sudan boşaltılır. Drenaj tamamlandığında, bulaşık makinesi kontrol paneli Tamamlandı veya Bitti döngüsü gösterecek ve ardından otomatik olarak bekleme moduna girecektir.

Bu sorununuzu çözdüyse, harika! Olmadıysa ve profesyonel yardıma ihtiyacınız olduğunu hissediyor ancak biraz para biriktirmek istiyorsanız, servisimizi arayabilirsiniz. Sertifikalı teknisyenlerimiz, gelişmiş kamera paylaşım yazılımımız ve sohbet aracılığıyla cihazınızın sorunlarını gidermede ve çözmede size yol gösterebilir. Kendim dahil istediğiniz herhangi bir teknisyeni talep edebilirsiniz!

Bosch Bulaşık makinesini yeniden başlatmak için altı adım var

Aşama 1

Bulaşık makinesini yakın zamanda çalıştırırsanız ve döngüde hareket ederseniz ve bir sorun yaratırsanız, bulaşık makinesinden su gelmesini durdurmamalısınız. Bu, bulaşık makinesinin kapısını açtığınızda bulaşık makinesinin kalitesidir, döngüsü durdurulamaz. Bu bulaşık makinesinden sıfırlama düğmesine erişin, bu şekilde bulaşık makinenizin sıfırlanması gerekir. Bu bulaşık makinesinde bulaşık ve tencere yıkamak için sıcak su kullanılır.

Aşama 2

Bulaşık makinesinin tutuşunun aktif ışığı söndüğünde, ışıklar loş olduğunda, o bulaşık makinesinde oluşan sorunu kontrol edin ve ardından bulaşık makinesini yeniden sıfırlayan düğmeyi yeniden başlatın. Bu yöntemi kullanarak, bosch bulaşık makinesinde var olan birçok sorun çözülür.

Aşama 3

Bulaşık suyunu bulaşık makinesinden kurutmak ve bulaşıkları bulaşık makinesine eklemeye ve çıkarmaya çalışıyorsanız, bir dakikalık döngü tamamlanıp bulaşık makinesi durdurulmalı, ardından bulaşıkları bulaşık makinesinden çıkarın. Bundan sonra bulaşık makinenizi sıfırlayın ve tekrar bulaşıkları yükleyin ve programı çalıştırın. Bu, Bosch bulaşık makinesini sıfırlamanın kolay bir yoludur .

Aşama 4

Bulaşık makinesi sona erdikten sonra döngüsü tekrar sıfırlanamaz ve bir süre sonra tekrar sıfırlanmalıdır. Bu şekilde kişinin almak istediği gibi düzgün çalışması gerekir. Makinede heyecan verici olan birçok sorun çözüldü, bulaşık makinesinin alıcısıyla karşılaşabilir. Bir süre sonra bulaşık makinesini sıfırlamak, bulaşık makinesini bulaşık ve tencere yıkamak için güçlü ve iyi bir hızda birkaç dakika tutmanın en iyi yoludur .

Aşama 5

Modern bosch bulaşık makinesinde, bulaşık makinesini 3 saniyenin zaman olduğu iyi bir sıfırlama süreci vardır. Çoğu durumda başlat düğmesi, sıfırlama düğmesi olarak etiketlenir, bu düğmeye üç saniye basılır, ardından bosch bulaşık makinesi sistemi yenilenmesi gerektiğinde hızlı çalışır. Bulaşık ve tencereleri birkaç dakika içinde yıkamak için bulaşık makinesini sıfırlamanın beş adımlı ve en iyi yolu budur.

Aşama 6

Bulaşık makinesinin gücü kesildikten sonra, bulaşık makinesinin yeniden başlatma amacı için başlat düğmesine ve bu düğmeye basın/kapatın. Bu aynı zamanda bulaşık makinesini saniyeler içinde sıfırlamanın en iyi yoludur. Bu şekilde daha iyi bir şekilde kullanıldığında bulaşık makinesi bir süre sonra düzgün çalışır, bu adımları kullanarak bosch bulaşık makinesinde sorun bulunmaz.

Bosch Bulaşık Makinelerinde bir sıfırlama düğmesi var mı?

Birçok modern Bosch bulaşık makinesinde, Sıfırla düğmesi Başlat düğmenizdir, bu bazı istemcilerin kafasını karıştırabilir. Çağdaş Bosch bulaşık makinesini sıfırlamak için, başlangıç ​​düğmesini yaklaşık 3 ila 5 saniye basılı tutun. Bazı eski Bosch sürümlerinde sıfırlama özelliği İptal veya Boşaltma olarak adlandırılabilir.

Bosch bulaşık makinesi sıfırlama yıkama döngüsü nedir? 

Çoğu sürümde sık kullanılan bir döngüyü bozmanın en basit yolu, Açma-Kapatma düğmesini 10 saniye veya daha fazla tutmaktır. İşlem bununla durdurulmalıdır. Bosch bulaşık makinesi almak için kullanılan düğmeler, sahip olduğunuz sürüme bağlı olarak bulaşık makinesi girişinin altına veya kapının ön tarafına oturabilir. “Başlat” düğmesini üç veya daha fazla saniye basılı tutarak bulaşık makinesi döngüsünü sıfırlayın. Sahip olduğunuz Bosch bulaşık makinesi sürümüne bağlı olarak, bulaşık makinesini sıfırlamak için “İptal-Sıfırla” düğmesine de basabilirsiniz. Yepyeni bir döngü seçin ve “Başlat” a basın.

Bosch bulaşık makinesi düğmelerinin yanıt vermemesi nasıl düzeltilir?

Bosch bulaşık makinesi Kontrol Panelinizin, kapı kapalıyken öne bakma denemesi olması durumunda, sıkıca bastırın ve ardından Başlat Düğmesini boşaltın. Bulaşık makinesinin yanıt vermesi için beş dakika bekleyin.  Modern Bosch bulaşık makinesini birleştirmek için, başlangıç ​​düğmesini Yaklaşık 3 ila 5 saniye basılı tutun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi