Baymak Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Baymak Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Mekanınızın ideal sıcaklığı ve maksimum konforu için bir klima uzaktan kumandası kurmak çok önemlidir. İklimlendirmede yeterlilik kazanmak için oda boyutuna, iç mekan havasına ve klima sisteminin verimliliğine uygun bir ayar yapılması gerekir. Baymak uzaktan kumandasının temel çalışma modlarının nasıl kullanılacağını öğrenelim. Modlar nelerdir ve bunları her durumda ihtiyaçlarınıza göre nasıl ayarlayabilirsiniz.

Baymak Klima Kumanda Sembolleri

OTOMATİK MOD

Baymak Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Sıcaklık ve hız, algılayıcı sensöre göre otomatik olarak ayarlanır. Baymak Klimayı açarken, odanın anında soğumasını sağlamak için fan sistemini otomatik olarak çalıştıracak, ardından hız uygun sıcaklığa yavaşlayarak evinizin gerçekten hak ettiği üstün soğutmayı sağlayacak.

SOĞUTMA MODU

Soğutma Modu genellikle klimanın ana çalışma modu olarak kullanılır. Hava akışının sıcaklığını ve hızını manuel olarak seçebilirsiniz. Bu mod, evinizin veya iş yerinizin her zaman doğru sıcaklıkta olmasını sağlamak için sıcak havalarda sürekli olarak kullanılır.

NEM ALMA MODU

Bu mod, soğutma moduna benzer, ancak klima başka bir işlev daha ekler: hava nemlendirme kontrolü. Nem Alma Modu, nem kontrolüne ihtiyaç duyan odalar veya belirli ekipmanları güvenli sıcaklıkta tutmak için uygundur. Normalde bu mod, oda sıcaklığını dengesiz hale getirdiği için önerilmez.

FAN MODU

Fan Modu, oda sıcaklığında uygun bir hava sirkülasyonu sağlamak, nemi ve nemli kokuyu azaltmak, odanızı tazelik ile doldurmak için önerilir. Bu mod kışın çok uygundur. Fan hızını manuel olarak seçebilirsiniz.

Baymak Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım

Ekonomik Mod

Çoğu klima kontrol cihazında yerleşik ekonomi veya uyku modu işlevi bulunur. Bu fonksiyon, kişi uyurken kullanılır. Uzaktan kumanda kullanılarak etkinleştirildiğinde, klima ünitesi belirli bir süre sonra ayarlanan sıcaklığı kademeli olarak yükseltecektir. Bunun nedeni, kişi uyurken gerekli soğutmanın azalmasıdır.

Üreticiye bağlı olarak, ayarlanan sıcaklık 1 saatlik çalışmadan sonra 1 °C, 1,5 saatlik çalışmadan sonra 1,5 °C ve 2 saatlik çalışmadan sonra 2,0 °C artabilir. Enerji tasarrufu için bu modu kullanın.

Pervane hızı

Genellikle fan hızı Düşük, Orta, Yüksek veya Otomatik olarak değiştirilebilir. Otomatik mod, oda sıcaklığına ve ayarlanan sıcaklığa bağlı olarak fanın hızını belirleyen yerleşik bir akıllıya sahiptir. Bu iki sıcaklık arasındaki fark yüksekse daha yüksek, düşükse daha düşük hız kullanılır.

Zamanlayıcı

Çoğu ünitede ayrıca, uzaktan kumandanın saatine bağlı olarak üniteyi AÇMAK veya KAPATMAK için kullanabileceğiniz zamanlayıcılar bulunur. Bazı basit ünitelerde saat yoktur, ancak ünite AÇIK veya KAPALI konuma gelmeden önce geçen saat sayısını ayarlamanıza izin veren gecikme zamanlayıcıları vardır.

Otomatik Rastgele Yeniden Başlatma

Otomatik rastgele yeniden başlatma, elektrik kesintisi durumunda kontrollerin ayarlarını koruyacak bir özelliktir. Güç geri geldiğinde, kompresör rastgele çalıştırılarak klima son ayarlarına yeniden başlayacaktır. Bu, üniteyi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken iyi bir özelliktir.

İyonlaştırıcı

İyonlaştırıcı artık çoğu oda klima ünitesinde temel bir özelliktir. İç ünitede bulunur ve çevredeki havayı negatif iyonlarla iyonize eden yüksek voltajlı bir elektronik modüle sahiptir. Bu iyonlar, fan coil ünitesinden yalnızca taze ve temiz havanın tahliye edilmesini sağlamak için dönüş havasından toz ve diğer kirleticileri çekecektir. Sürekli verimliliğini sağlamak için modülün belirli bir çalışma saatinden sonra değiştirilmesi gerekeceğini unutmayın.

Hava Panjuru

Hava panjuru işlevi, hava akışını seçtiğiniz yöne yönlendirmeye yardımcı olur. Çoğu kontrol, havanın en az yukarı ve aşağı kontrolüne sahiptir. Bazı ünitelerde sol ve sağ panjur kontrolü de olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi