Anasayfa » Beyaz Eşya » Arçelik Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Arçelik Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Arçelik Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bir güvenlik cihazı olarak, bir kurutucu genellikle çalışan parçaları harekete geçiren bir kapı anahtarına sahiptir. Kapak düzgün kapatılmadıkça, kontrol panelindeki ayarlar ne olursa olsun kurutucu çalışmayacaktır. Çoğu kurutucu, kontrol panelinde bir sıfırlama düğmesi ile donatılmıştır. Motor çalışmazsa, kurutucuyu yaklaşık on dakika soğumaya bırakın. Ardından sıfırlama düğmesine basın. Motor, anahtarlar veya elektrik sistemiyle ilgili herhangi bir sorun yoksa bu, kurutucuyu yeniden başlatmalıdır.

Arçelik  Kurutma makinesinde program sıfırlama (reset) işlemi

Kurutma makinenizi açma-kapama düğmesinden açarak elektrik geldiğinden emin olun. Tuşların olduğu bölümde üzerinde Başla/beklet/iptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun ve çekin. Makinenizi açma-kapama düğmesinden kapatıp açın. Program sıfırlanmış olacaktır.

Çalışmayan kurutucunuzda sorun giderme roket bilimi gibi geliyorsa, arızalanabilecek yalnızca iki sigortası ve üç anahtarı olduğunu bilmek yardımcı olabilir. Bunlara erişmek, kurutucu kapağını çıkarmak ve yerleştirmek için genellikle çevrimiçi olarak bulunan kurutucu kılavuzunu kullanmaktan ibarettir. Bu sigortalardan veya anahtarlardan biri arızalandıysa, sadece baktığınızı söyleyebilirsiniz. Daha da iyisi, bir ohmmetre ile daha güvenilir bir test gerçekleştirebilirsiniz. Bu parçaları kontrol etme zahmetine girmeden önce, bir kesicinin devreye girmediğinden emin olun.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !