Alto Shaam Kombi Fırını Nasıl Temizlenir ?

Alto Shaam Kombi Fırını Nasıl Temizlenir ? Alto Shaam Combitherm ticari mutfakta ekipmanın en kullanışlı parçalarından biridir. Yemek pişirme, buharda pişirme, pişirme ve hatta tütsüleme özelliğiyle, oldukça güçlü bir çoklu görevdir. Mutfağınızda çok değerli bir eşya olduğundan, güvenilir kalması için temiz ve bakımlı tutulması önemlidir. Böyle bir temizliğin zamanı geldiyse, aşağıdaki talimatlarla Alto Shaam kombi fırınınızı nasıl mükemmel durumda tutacağınızı öğrenin.

Alto Shaam Kombi Fırını Temizliği

Burada, Combitherm® modellerinin CT PROformance (CTP), CT Classic (CTC) ve CT Express (CTX) serisi için temizleme talimatlarını ele alacağız.

Lütfen dikkat: Aşağıdaki talimatlar kombi fırınınızın içini ve dışını temizlemek için genel talimatlardır. Bazı durumlarda, ünite yetkili bir servis şirketi ile planlı bir bakım programı gerektirebilir. Tehlikeli olabileceğinden, son kullanıcı için önerilmeyen herhangi bir temizleme prosedürünü gerçekleştirmeye çalışmayın.

Günlük Temizlik Prosedürleri

Alto Shaam kombi fırın çok yönlü olduğundan, her iş günü veya üretim vardiyasının sonunda temizlenmelidir. Bu, yalnızca düzgün çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sıhhi ve güvenli kalmasını da sağlar.

Contalar

Contanın verimini ve ömrünü uzatmak için her gün temizlenmelidir. Bunu yapmak için şunları yapmalısınız:

 • Adım 1. Önce soğumaya bırakın.
 • Adım 2. Sıcak deterjan solüsyonuna batırılmış temiz bir bez kullanarak contayı ve çatlaklarını silin.
 • Adım 3. Deterjan solüsyonunu suya batırılmış temiz bir bezle silin.

Temizlemek için contayı çıkarmanız gerekmez, bu yüzden çıkarmayın.

Prob CORE TEMP modunda kullanılan sonra temizlenmiş ve her üretim kaymasından sonra olabilir. Her iki yöntemi de şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

CORE TEMP Modundan Sonra Temizleme

 • Adım 1. Herhangi bir yiyecek kalıntısını gidermek için probun ucunu temiz bir kağıt havluyla silin.
 • Adım 2. Probu tek kullanımlık bir alkollü pedle silin.
 • Adım 3. Probu uygun kapı braketi konumunda değiştirin.

Gün Sonu Prob Temizliği

 • Adım 1. Temiz bir bez ve ılık deterjan solüsyonu kullanarak probu, prob kablosu tertibatını, prob uçlarını ve prob tutma braketini silin. Prob, yükler arasında ve her üretim vardiyasının sonunda silinmelidir.
 • Adım 2. Yukarıda belirtilen prob alanının tamamını bir bez ve temiz suyla silerek deterjanı durulayın.
 • Adım 3. Probu ve prob braketini tek kullanımlık bir alkollü ped veya OEM tarafından önerilen başka bir gıda için güvenli sanitize etme solüsyonu ile sterilize edin.
 • Adım 4. Probu, prob uçlarını ve kabloyu tutma braketinde kurumaya bırakın.
 • Adım 5. Yeni bir gıda ürününde kullanmadan önce probu tek kullanımlık alkollü pedle silin.

Fırın

Her üretim vardiyasının sonunda fırının kendisi temizlenmelidir. İçinde ne pişirildiğine bağlı olarak kullanımlar arasında da temizlenebilir.

Roll-In Arabası / Yemek Arabası

Bu prosedür, belirli donanımlı modellerde geçerlidir.

 • Adım 1. Yemek arabasını çıkarın ve belirlenmiş bir araba yıkama alanında temizleyin. Arabalar hafif bir temizleme deterjanı ve ılık su ile temizlenebilir.
 • Adım 2. Arabanın çerçevesini, damlama tepsisini, yanlarını ve tabanını silin ve tekerleklerdeki kalıntıları temizleyin . Arabayı temizlemek için bir püskürtme hortumu kullanabilirsiniz.
 • Adım 3. Deterjan solüsyonunu ılık suyla durulayın.
 • Adım 4. Arabayı, metal ve vinil gıda ile temas eden yüzeyler için tasarlanmış, OEM onaylı bir sanitize etme solüsyonuyla dezenfekte edin.

Sigara Sonrası Temizlik

Duman kalıntısının diğer gıda maddelerine bulaşmaması için içinde yiyecekleri içtikten sonra Combitherm®’inizde bir temizleme döngüsü gerçekleştirebilirsiniz.

Aylık Temizlik Prosedürleri

Ayda bir kez, Alto Shaam Combitherm® fırınınızda (varsa) bu bileşenleri temizlediğinizden ve bakımını yaptığınızdan emin olun:

 • Sprey Başlığı
 • Drenaj Borusu
 • Su alımı

CombiClean® Temizleme Döngüsü

Belirli CTC, CTP ve CTX Combitherm® kombi fırın modellerinde, temizleme düzeyine göre çalıştırabileceğiniz bir CombiClean programı olacaktır. Modelinize bağlı olarak CombiClean yıkama programını çalıştırma adımları farklılık gösterebilir, bu nedenle tüm talimatlar için kullanım kılavuzunuza bakmanız önemlidir. Bir CombiClean® döngüsüne başlamadan önce, kullanmanız için OEM tarafından önerilen uygun temizlik maddelerine sahip olduğunuzdan emin olun.

Combitherm® sorunlarını  veya  konveksiyon fırınları için hata kodlarını gidermek için ek yardıma ihtiyacınız olursa , yanınızdayız! Tamamlamanız gereken herhangi bir temizlik veya önleyici bakım görevi için başvurmanız için Alto Shaam kılavuzları ve şemaları bile var. Önleyici bakım veya onarım konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, yardım için yetkili bir servis teknisyeni ile iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi