AEG Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme Devre Dışı Bırakma
AEG Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme Devre Dışı Bırakma

AEG Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma

AEG Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma müşterilerin çamaşır makinelerini kullanmasını engelleyen en yaygın sorunlardan biridir, ancak neyse ki çok kolay bir şekilde devre dışı bırakılabilir. çamaşır makinenizin modeline bağlı olarak, çocuk kilidini devre dışı bırakmanın birkaç yolu vardır.

AEG Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır ve Kapanır ?

SORUN

Ekranda bir asma kilit belirdi ve cihaz çalışmıyor, Çamaşır makinemdeki Çocuk Kilidi nasıl devre dışı bırakılır?

ÇÖZÜM

AEG Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma Gösterilen bir asma kilit, ” Çocuk kilidi ” işlevinin etkinleştirildiğini vurgulamak içindir. Bu seçenek ile çocukların kontrol paneli ile oynamasını engelleyebilirsiniz. Çocuk kilidi devreye girdiğinde, herhangi bir işlem yapmanızı engelleyecektir. Bazen bu özelliği etkinleştiren düğmelere basarken yanlışlıkla devreye girebilir. Aşağıdaki talimatlarla kolayca çözülür:

AEG çamaşır makinesinde çocuk kilidi işlevinin etkinleştirildiğini ve makinenin çalışmadığını göstermek için bir asma kilit simgesi görüntülenir. Devre dışı bırakmak için Lekeler/Ön Yıkama ve Ekstra Durulama düğmelerine, asma kilit öğesi LED ekranından kaybolana kadar aynı anda basın. Çocuk kilidini yeniden etkinleştirmek için işlemi tekrarlayın. Not: Bazı modellerde kilidi açmak ve kapatmak için basılması gereken düğme kombinasyonları farklı olabilir.

AEG Çamaşır Makinesi Kilit İşareti Anahtar Sembolü

AEG Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma Bu seçeneği etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için, LED ekranda asma kilit artık görüntülenmeyene kadar Leke / Ön Yıkama ve Ekstra Durulama düğmelerine aynı anda hızlı ve tutarlı bir şekilde dokunun.

Bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz:

• Başla / Bekle düğmesine dokunduktan sonra: tüm düğmeler ve program kadranı devre dışı bırakılır (Açma / Kapama düğmesi hariç).

• Başla / Bekle düğmesine dokunmadan önce: cihaz başlatılamaz. Cihaz, kapattıktan sonra bu seçeneğin seçimini saklar.

İPUÇLARI 

Çocuk kilidini kaldırmada sorun yaşıyorsanız, tekrar denemeden önce cihazı yaklaşık 5-10 dakika güç kaynağından ayırın. Program düğmesi olan cihazlarda, genellikle çocuk kilidini cihaz açılır açılmaz kaldırabilirsiniz.

Program kadranına sahip cihazlarda, bunu son kullanılan programda açmanız veya çocuk kilidini kaldırmaya çalışarak her program arasında geçiş yapmanız gerekebilir. Genellikle, çocuk kilidi düğmeleri kontrol panelinde vurgulanacaktır. Bunlar mevcut değilse, lütfen kullanım kılavuzunuza bakın.

 Hala sorun yaşıyorsanız, bir servis önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi