Home / Klima / Mitsubishi Electric Klima Kumanda Ayarları

Mitsubishi Electric Klima Kumanda Ayarları

Kablosuz uzaktan kumanda cihazını kullanırken kumandayı iç mekan ünitesindeki alıcıya doğru yöneltin.

Mitsubishi Electric Klima Kumanda Ayarları

■ Uzaktan kumanda, iç mekan ünitesine güç verildikten yakla ık iki dakika sonra çalıştırılırsa iç mekan ünitesi başlangıçtaki otomatik kontrolü yaptığı için iki defa sesli uyarı verebilir.

■ İç mekan ünitesi uzaktan kumandadan yayılan sinyalin alındığını teyit etmek için sesli uyarı verir. Sinyaller, ünitenin 45° sağ ve solundaki alanda üniteye doğru direkt bir hattan yaklaşık 7 metre mesafeye kadar alınabilir. Ancak foresan ışıklar ve güçlü ışık gibi aydınlatma, iç mekan
ünitesinin sinyal alma kabiliyetini etkileyebilir.

■ İç ünite üzerindeki alıcı yakınındaki işletim lambasının yanıp sönmesi birimin kontrol edilmesi gerektiğini göstermektedir. Servis için dağıtıcınıza danışın.

■ Uzaktan kumandayı dikkatli kullanın! Uzaktan kumandayı düşürmeyin ve güçlü darbelere maruz bırakmayın. Bunun yanı sıra uzaktan kumandayı ıslatmayın ve yüksek nemlilikteki mekanlarda bırakmayın.

■ Uzaktan kumandayı yanlış bir yere koymamak için uzaktan kumandayla beraber verilen tutacağı duvara monte edin ve kumandayı kullandıktan sonra tutacağa bıraktığınızdan emin olun.

Toplu Bakımlarada %30 varan indirim

Klima bakımı ve temizliği klima kullanıcılarının aksatmaması gereken işlemlerdendir. Bu gereklilik; yalnızca klimanın kullanım ömrüyle değil daha önemlisi kullanıcıların sağlığı ve yaşam kalitesiyle ilişkilidir. Yaz-kış kullanılan ve hayatımızı büyük oranda kolaylaştıran klimalar, gerekli bakım ve temizlik yapılmadığı takdirde hastalık yuvasına dönüşebilmektedir.

Tarihte ilk olarak Philadelphia’da 1976 senesinde ortaya çıktı lejyoner hastalığı. Oldukça büyük bir salgındı, yakalananların %16’sı hayatını kaybetti. Bulaştıgı görülen kişilerin ortak özelliği ise hepsinin aynı otelde kalıyor olmasıydı. Bir zatürre türü olan lejyoner hastalığının çıkış etkeni “lejyonella” adlı bakteriler oteldeki klima sistemlerinde bulunmaktaydı.

Lejyonella bakterileri nemli ortamlarda ve akarsu, göl gibi sulak bölgelerde yaşayıp çoğalmakta, uzun süre canlılığını koruyabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde klima tesisatında ve sıhhi tesisatlarda kolayca kolonize olabilmekte ve yaşayabilmektedir. Özellikle oteller, hastaneler, iş merkezleri ve fabrikalar gibi büyük sistemler yüksek risk altındadır.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi