Home / Beyaz Eşya / Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri
Maytag Çamaşır Makineleri

Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri

Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri Maytag markasının çağdaş yıkayıcıları, fonksiyonel ve güvenilir iç mekan tekniğidir.

Maytag Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Otomatik arıza tespit sistemi ile donatılmıştır. Makine, tüketiciyi problem hakkında bilgilendirmek için özel kodu kullanmaktadır. Maytag yıkayıcılarının hata kodlarıyla doldurulmuş tablo aşağıdaki sayfada sunulmuştur.

Kullanımı kolaydır:

  1. Tablonun sol sütununda, yıkayıcınızın ekranında belirtilen uygun kodu bulunuz.
  2. Çizgide, başarısızlığın nedeni hakkında, sorunu anlamada çok önemli olanı öğrenebilirsiniz.
  3. Artık çözüm yollarını öğrenebilirsiniz. Bu basit bir işlem veya birkaç ardışık adım olabilir. Durumun karmaşıklığına bağlı.

Maytag 2000 Serisi (ön yükleme otomatik) Yıkama Hata Kodları

Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri Tahmini Kalan Süre ekranında bir hata kodu gösterilebilir. Potansiyel sorun ve sorun giderme kontrolleri için aşağıdaki listeye bakın.

KODLAR ÇÖZÜM
Ekranda “LF” (Uzun Dolgu – su yok veya su temini yetersiz) Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL düğmesine basın. Yıkayıcıyı veya güç bağlantısını kesin.
Yıkayıcıyı takın veya gücü yeniden bağlayın. Çevrimi tekrar seçin ve BAŞLAT / DURDUR’a basın. Sorun devam ederse, servis çağırın.
Ekranda “F9E1” (Boşaltma Sorunu) Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL düğmesine basın. Yıkayıcıyı veya güç bağlantısını kesin.
Yıkayıcıyı takın veya gücü yeniden bağlayın. Çevrimi tekrar seçin ve BAŞLAT / DURDUR’a basın. Sorun devam ederse, servise başvurun
“SD” ekranda (Suds Routine) Aşırı köpükler tespit edildiğinde, suds rutini otomatik olarak başlar. Bu rutin, ekstra köpük kaldırır ve giysilerinizin doğru şekilde durulanmasını sağlar. Durulama sırasında ve dolaşımın sonunda “SD” görüntülenir ve Suds Rutininin etkinleştirildiğini bildirir. Yalnızca HE (Yüksek Verimli) deterjanları kullanın.
“F – E–” Değişkenler (Yıkayıcı Sorun) Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL düğmesine basın. Rondela suyunun fazla olması durumunda YIKAMA, SIZDIRMA ve DÖNDÜR seçeneğini seçin. Çevrimi tekrar seçin ve BAŞLAT / DURDUR’a basın. Sorun devam ederse, servis çağırın.

Maytag Neptune 27 “ön yük Yıkayıcı Hata Kodları

LED EKRAN AÇIKLAMA TEŞHIS KODU
(DEĞER AŞAĞIDAKI TABLOYA BAKINIZ)
nd Su seviyesi, bir dönüş başlamadan önce 15 dakika içinde Düşük Su seviyesi sıfırlamasının altına düşmez. 1
LO Kapak, 3 denemeden sonra kilidini açamadı. 2
nF 12 dakikalık sürekli doldurma. Toplam 14 dakikalık dolgu. 3
FL 3 denemeden sonra kapı kilitlenemedi. 4
LE Su sensörü seviyesi arızası. 8
OE Su seviyesi sensöründe bir arıza tespit edildi. Veri (frekans), su seviyesinin taşma seviyesinde veya üstünde olduğunu gösterir. E
E2 30 saniyeden fazla basılan bir tuş algılandığında, anahtar sıkışmış olarak kabul edilecek. 15
dC Dengesiz bir yük nedeniyle hiçbir zaman 400 dev / dak’ı aşmadınız. 10
od İki tam yıkama devresinden sonra kapı açılmamıştır. Son iki son dönüşten sonra kapı anahtarı açık görülemedi. 17
dL Motor çalışırken kapı kilidi anahtarını açın. 18
dS Kapı şalteri açık olarak okunur ve kapı kilitli anahtarı kilitli olarak okunur. 22
bE Motorlu taşıt sinyali, motor çalışmadan mevcuttur. 25
tE Anormal yüksek / düşük sıcaklık veya ohm direnci görüldü. 29
E3 Makine kontrolü, motoru tahrik etmeye çalışıyor, ancak herhangi bir dönüş cevabı görmüyor. Görsel kontrol, motorun hareket etmediğini gösterir. (Kilitli, Hall Sensörü arızası) 2E
Sr Sistem Rölesi arızası. 34
sa Isıtıcı Rölesi arızası. 36
3E Aşırı Akım tespit edildi. Motor dönmeyecek. 3E
2E Motor kontrol bus voltajı belirtilen limitin üzerindedir. 91
2E Motor kontrol bus voltajı belirtilen limitin altında. 92
TEŞHIS KODU AÇIKLAMA TETIK ALINACAK EYLEM
1 Boşaltma yok Su seviyesi, bir dönüş başlamadan önce 15 dakika içinde Düşük Su seviyesi sıfırlamasının altına düşmez. “Nd” ı görüntüler. Bkz. Boşalmıyor
2 Kapının kilidini açmak başarısız Kapak, 3 denemeden sonra kilidini açamadı. “LO” görüntüler. Bkz. Kilidini Açmayacak
3 Dolu değil 12 dakika sürekli doldurulur. Toplam 14 dakika dolgu. «NF» görüntüler. Bkz. Su Dolum Yok
4 Kapı / kapak kilitlenemiyor 3 denemeden sonra kapı kilitlenemedi “FL” görüntüler. Bkz. Kilitlenmeyecek
5-7 Kullanılmamış
8 Su seviye sensörü arızası. Su seviyesi sensöründen gelen giriş sinyali aralık dışında, Yıkama bip sesi ve yıkama devrini duraklatacak. “LE” görüntüler. Bkz. Su Dolum Yok
9 Kullanılmamış
10 Son dönüş esnasında dengesizlik veya kabin isabetleri tespit edildi, bu da eğirmenin 400 rpm’yi aşmasını engelledi Dengesiz bir yük nedeniyle hiçbir zaman 400 dev / dak’ı geçmediniz. «Dc» görüntülenir. Islak Elbiselerini Bkz.
E Su sensörü seviyesi arızası. Makinedeki su seviyesinin taşma seviyesinin üstünde olduğuna inanılmaktadır. Bu durum tespit edildiğinde, makine taşma seviyesinin altına düşene kadar otomatik olarak suyu pompalamaya başlar. Önce su vanasının sıkışmadığını kontrol edin. Su vanası uygunsa, su seviyesi sensörünü kontrol edin.
11 Makine ayarlarını hatırlamayacak Bellek okumada zorluk Bkz. Teşhis Kodlarını Temizle. Elektrik fişi prizine ait rondela güç kablosunu ayırın ve yeniden takın. Hala devam ediyorsa makine kontrol kartını değiştirin.
12-14 Kullanılmamış
15 Sıkışan Anahtar Bir tuşun 30 saniyeden fazla basıldığı algılanırsa, anahtar sıkışmış olarak kabul edilir. «E2» göster. Bkz. LED / Anahtar Testi. Kontrol paneline ait tuş takımının bağlantısını kontrol edin. Gerekirse konsolu değiştirin.
17 Son iki son turdan beri kapı / kapak anahtarı açık görülemiyordu. İki tam yıkama devresinden sonra kapı açılmamıştır. Son iki son dönüşten sonra kapı anahtarı açık görülemedi. “Od” görüntüleyecek. Kapı açık olarak algılanırsa hata açılacaktır. Kapı kilidini kontrol edin.
18 Beklenen değilken, döngü sırasında tespit edilen kapı kilidi anahtarı. Motor çalışırken kapı kilidi anahtarını açın. Gevşek kablo bağlantıları olup olmadığını kontrol edin. Teşhis kodunu silin ve tekrar kontrol edin; tekrarlanırsa, Kapı Kilidi Testine bakın. Kapı kilit sistemini kontrol edin.Bkz. Kart Çıktı Testi. Kapı kilidi bobininin çıkış voltajını kontrol edin. Normalse, kapı kilidi anahtarını değiştirin. Normal değilse, Makine Kontrol Kartını değiştirin.
19-21 Kullanılmamış
22 Kapı / kapak anahtarı, çevrim sırasında (duraklatılmadığı zaman) açık tespit etti. Kapı şalteri açık olarak okunur ve kapı kilitli anahtarı kilitli olarak okunur. Kapı Kilidi Testine Bakınız
23-24 Kullanılmamış
25 Motorlu taşıt sinyali, motor çalışmadan mevcuttur. Tach sinyali tork emri olmadan veya beklenmedik halde mevcuttur. “BE” görüntüler. Motor Kontrol Kartını değiştirin.
26-28 Kullanılmamış
29 Sump termistör arızası (İsteğe Bağlı) Anormal yüksek / düşük sıcaklık veya ohm direnci görüldü «TE» görüntüler
– Gevşek veya sıkışmış teller.
– Kötü karter termistörü.
30-33 Kullanılmamış
2E Motor Sürücüsü arızası (Kilitli, Hall sensörü arızası) Makine kontrolü, motoru tahrik etmeye çalışıyor, ancak herhangi bir dönüş cevabı görmüyor.Görsel kontrol, motorun hareket etmediğini gösterir. Ekran «E3» Gevşek veya tıklanmamış bağlantılar için kablo demetini değerlendirin.Makine ayrı motor kontrolüne sahipse, kendi kendini teşhis motor testi yapın. Bkz. Kart Çıktı Testi “.
34 Sistem Rölesi arızası Makine kontrolü, gerektiğinde röle açık görmüyor. «Sr» sergileyin. Makine kontrol kartını değiştirin.
35 Kullanılmamış
3E Motor arızası (Aşırı akım) Aşırı Akım tespit edildi. Motor dönmeyecek. “3E” görüntüler. Motor sargılarını, hız sensörünü, kablolama bağlantılarını veya Kontrol Kartını kontrol edin.
40-49 Kullanılmamış
91 Motor kontrol devresi voltajı belirlenen limitin üzerine çıktı Motor kontrol bus voltajı limitin üzerindedir «2E» göster. Makine Kontrol Kartını değiştirin.
92 Motor kontrolü için belirtilen voltaj Motor kontrol bus voltajı belirtilen limitin altında. «2E» göster. Makine Kontrol Kartını değiştirin.

Maytag FAV6800A Serisi Yıkayıcı Hata Kodları

LED EKRAN AÇIKLAMA AÇIKLAMA
CL Kapalı: Kapak kapalı. Ayrıntılı bir hata kodu için aşağıdaki tabloya bakın
dC Kıyafet Dağılımı: Yük dengeli değildir, yüksek hızlı dönüşü önler. Kıyafetleri yeniden dağıtın.
FL Kilitlenemedi: Makine tekrar tekrar kapağı kilitlemeye çalıştı. Kapağın tamamen kapalı olduğundan emin olun.
LO Kilitli: Kapak kilidini açamadı – makine tekrar tekrar kapağın kilidini açmaya çalıştı. Kapağın iç kısmından hiçbir şeyin kapağa bastırılmadığından emin olmak için kapağı kapalı tutun ve kilidini açın.
lr Kilitli Rotor: Makine tekrar tekrar motoru çalıştırmayı denedi.
nd Boşaltma yok: Makine tahliye etmeye çalışıyor.
OP Kapak Açık: Çevrimi başlatmadan önce tamamen kapalı olduğundan emin olun.
od Kapağı açın: Son üç tamamlanmış döngü için kapak açılmamıştır.
nF Dolum yok: makine doldurmaya çalıştı. Bkz. Su Dolum Yok.
PF Güç kesilmesi: Makineye giden güç son devir sırasında kaybolmuştur. Bu, fabrikada test edilmesi nedeniyle yeni bir makinenin çalıştırılması sırasında da oluşabilir. Kapağı kontrol edin. Ekranı normal etkinliğe geri döndürmek için herhangi bir tuşa basın.
SD Suds: Makine yüksek miktarda köpük tespit etti. Makine, bu durum için kendi döngüsünü değiştirecektir. Ya deterjan kullanın ya da deterjan miktarını azaltın.
UL Kilit Açma Kilidi: Kilitlemeyi etkinleştirmek için kapağı sıkıca kapatın.
UC Devamlı Dengesiz Devre. Islak Elbiseleri Sorun Giderme. Küvet Değişim Sensöründen uygun olmayan sinyal. Küvet Değişim Sensörünü değiştirmeden önce Basınç Şalterini kontrol edin
UB Bkz. Teşhis Kodu 10
LL Büyük Yük Tespit Edildi
CL Çevrim Sayımlarını Sıfırlamak İçin Temizle
oL Makine Duraklatılmış Yükleme Kaması
Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri
TEŞHIS KODU AÇIKLAMA TETIK ALINACAK EYLEM
1 Boşaltma yok Bir spin öncesinde su seviyesi Düşük seviyesinin altına düşmüyor “Nd” görüntüler “Gidermez”
2 Kapak kilidini açamıyor Kapak, birden çok girişimden sonra kilidini açamadı. “LO”, “Kilidi Açmayacak”
3 Dolu değil Toplam 14 dakika geçildi. “NF” görüntüler. “Su Dolum Yok” una git
4 Kapak kilitlenemiyor 11 girişimi takiben kapak kilitlenemedi “FL” görüntüler “Kilit açılmayacak”
5 Sürekli dengesiz devre. Denge dışı devre Unbal olmayan yükler bölümüne bakınız. (Sadece dönüş esnasında) “UC” görüntüler “Wet Clothes” bölümüne gidin
6 Kilitli Rotor kapanmaya zorluyor. 10 denemeden sonra kilitli rotor hala kilitlidir. “Lr” görüntüler “Motor Kontrol Kartı Çıkış Testi”
8 Su seviye sensörü arızası. Su seviyesindeki giriş sinyali Sensör menzilin dışında, Yıkama bip sesi ve yıkama devresini duraklatacak. “LE” görüntüler “Su doldurma sorunlarını giderme” bölümüne gidin.
10 Son sıkma esnasında dengesizlik veya kabin çarpması tespit edildi, bu da eğiricinin 500 dev / dak’ı aşmasını engelledi Dengesiz bir yük nedeniyle 500 dev / dak’dan daha az. LED-“ub” görüntülenecek “Wet Clothes” bölümüne gidin
11 Makine ayarlarını hatırlamayacak Bellek okumada zorluk “Teşhis kodlarını temizle” ye gidin
. Güç kaynağı çıkışında rondela güç kablosunu ayırın ve yeniden takın.
Hala devam ediyorsa makine kontrol kartını değiştirin.
15 Sıkışan Anahtar 75 saniyeden fazla basılan bir tuş algılandı. Anahtarın takıldığı varsayılır. “Membran Pad Kontrolü”
ne gidin Kontrol paneline tuş takımının bağlantısını kontrol edin.
Gerekirse konsolu değiştirin.
16 Tork nedeniyle yüksek hız elde edilemiyor. Ana yıkama çevrimi sırasında 400 dev / dak’dan daha düşük bir hızda basın. “Wet Clothes” bölümüne gidin.
17 Kapak, tamamlanmış yıkama çevrimleri sonrasında açılmadı. Son üç tamamlanan döngüden sonra kapağı açık hissetmedim. LED-“od” görüntüleyecektir. Müşteri kapağı açmadan yıkama işlemini tekrarlamaya çalışmış olabilir. “Kapak Kilidi Testi” ne gidin
18 Beklenmedik şekilde, döngü sırasında kapak kilidi anahtarı açıldı. Motor çalışır durumda açık kapak kilit anahtarı. Gevşek kablo bağlantıları olup olmadığını kontrol edin. Teşhis kodunu silin ve tekrar kontrol edin; tekrarlanırsa, Diyagnostik Motor / Motor Kontrol Kartı testi yapın Makine kontrol panelindeki hatalı motor rölesini kontrol edin.
22 Çevrim sırasında kapak anahtarı açık (duraklamasız olduğunda) tespit edildi. Tespit edilen kapak sensörü anahtarı açık ve kapak kilitli anahtarı kilitli. “Kapak Kilidi Testi” ne gidin
23 Kapak başlangıcında kilitli Kapak kilidi kilitlendi ve bir kullanıcı bir döngüye başlamaya çalışıyor. ‘Kilidini Açmayacak’ bölümüne gidin
24 Motorun yüksek devri iki kez tespit edildi Motorlu araç sinyali maksimum hızda görülüyor. Motor kontrol kartını değiştirin.
25 Motorlu taşıt sinyali, motor çalışmadan mevcut Tach sinyali, tork girişi olmadan mevcuttur. (Sadece anormal durum) Motor kontrol kartını değiştirin.
28 Su valfı termistör arızası Anormal yüksek / düşük sıcaklık veya ohm direnci görüldü “Yanlış Su Sıcaklığı” na gidin
34 Kaynaklı sistem rölesi Rölenin durumunun değiştirilmesi Gücü kesin. P.6 pim 1 ila p.8 arasındaki süreklilik. Pin 1’i Makine Kontrol Kartı konektörüne takın.
40 Döndürme çalışmadığı için yıkayıcı çalışmıyor Yük yukarıya bağlı. LED-“oL” görüntülenir. Yıkayıcı devrini tamamlayamıyor. Kürekler hareket edemez. Devam etmek için, yükü ayırın ve yeniden dağıtın, sonra “başlat / duraklat” düğmesine basın.

Maytag BRAVOS XL MVWB750YW0 Yıkayıcı Hata Kodları

DENEYIMLERSENIZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
Ekranda oL (aşırı yüklenmiş) görünür Çok yükle. Aşırı yük tespit edildiğinde, yıkayıcı yıkayıcıdaki su ve deterjanı boşaltır. Birkaç maddeyi çıkarın ve HE deterjanı ekleyin.Kapağı kapatın ve BAŞLAT / DURDUR’a basın.
Ekranda uL (dengesiz yük) görünür Yük dengeli değil. Yıkayıcı yük dengelemesi düzeltme rutini yürütüyor. Çamaşır makinesinin çalışmaya devam etmesine izin verin. Kadran yanıp sönüyorsa ve yıkayıcı durduysa, yükü yeniden dağıtın, kapağı kapatın ve BAŞLAT / DURDUR’a basın.
Ekranda LF (dolması çok uzun) görünür Dolabın yıkanması çok uzun sürüyor. Boşaltma dikey boruya 4,5 “(114 mm) ‘den fazla uzanır. Doğru tahliye hortumu tesisatı için sıhhi tesisatı kontrol edin. Boşaltma hortumu şeklini kullanın ve boru veya tüp borusuna sıkıca tutturun. Drenaj boşluğunun üzerine bant yapmayın. Bkz. “Kurulum Talimatları”.
Ld (suyun boşaltılması için çok uzun) görünür Su tahliye etmek için yıkayıcı çok uzun sürüyor. Boşaltma dikey boruya 4,5 “(114 mm) ‘den fazla uzanır. Doğru tahliye hortumu tesisatı için sıhhi tesisatı kontrol edin. Boşaltma hortumu şeklini kullanın ve boru veya tüp borusuna sıkıca tutturun. Drenaj boşluğunun üzerine bant yapmayın. Bkz. “Kurulum Talimatları”.
Sonun alt tarafında 96 “(2,4 m) yüksekliğinde drenaj hortumu varsa, drenaj hortumundaki tıkanmaları giderin. Bkz.” Kurulum Talimatları “.
Ekranda HC (Sıcak ve Soğuk hortumlar ters çevrilmiş) görünür Sıcak ve soğuk giriş hortumları yanlış takılmıştır. Bu kod, yıkama devrinin sonunda soğuk su hortumunun sıcak su girişine bağlandığını ve sıcak su hortumunun soğuk su girişine bağlı olduğunu göstermek için görünecektir.
Ekranda Sd (Fazla su kabuğu) görünüyor Yıkayıcıdaki aşırı köpük.Yıkama kabarcıklarını azaltma rutini yürütüyor. Çamaşır makinesinin çalışmaya devam etmesine izin verin. Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjan ve baz deterjan miktarını yük boyutu üzerinde ölçün. Deterjan üreticisinin talimatlarını uygulayın. Kadran yanıp sönüyorsa, soğuk bir yıkama sıcaklığı kullanarak istediğiniz döngüyü tekrar seçin ve START / PAUSE düğmesine basın. Deterjan koymayınız.
dL (Kapak kilitlenemiyor) ekranda görünüyor Yükdeki bir madde kapağın kilitlenmesini engelleyebilir. Kapağın altındaki öğeleri kontrol edin.
ekranda kapak (Kapak açık) belirir Yıkayıcı kapağı açık kaldı. Ekranı temizlemek için kapağı kapatın. Kapak 10 dakikadan fazla açık bırakılırsa, devir sıfırlanacak ve rondela içindeki su boşalacaktır.
Ekranda dU (Kapak açılamıyor) görüntüleniyor Yıkayıcı kapağı üzerindeki nesneler kilidin açılmasını engeller. Bir çamaşır sepeti gibi nesneleri çamaşır makinesinin üstünden çıkarın.
F ## kodu (F tipi hata kodu) ekranda belirir Sistem hatası kodu. Kodu silmek için START / PAUSE düğmesine bir kez basın. Ardından yıkayıcıyı yeniden başlatmak için START / DURDUR düğmesine tekrar basın. Kod tekrar görünürse servis çağırın.
Fd (Fabrika Varsayılanı) V Yıkama makinesi fabrika varsayılanına geri getirilir. Tüm seçenekleri ve modifikatörleri Fabrika Varsayılanına geri döndürmek için, GÜÇ / İPTAL düğmesine basın, DURULAMA / EĞLEN ve DÖNÜŞ döngüsünü seçin ve sonra 5 saniye içinde DÖSME DAMAR, KUMAŞ Yumuşaklaştırıcı, Ekstra Durulama, KUMAŞ YUMUŞATICI düğmesine basın. Doğru yapıldığında, ekranda 3 saniye boyunca “Fd” mesajı görülür ve daha sonra ünite Bekleme Moduna döner. y

Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları

KODLAR NEDENLER / ÇÖZÜM
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“LF”
(Yıkayıcı doldurmak için çok uzun sürüyor)
Aşağıdakileri kontrol edin:
Sıcak ve soğuk musluklar açık mı?
Su giriş hortumları kıvrılmış mı veya tıkalı mı?
Su giriş valfi perdeleri temiz mi?
Ekranı temizlemek için POWER / CANCEL düğmesine basın.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“Ld”
(Yıkama, yıkama küvetinden suyu boşaltmak için çok uzun sürüyor)
Aşağıdakileri kontrol edin:
Boşaltma hortumu bükülmüş mi veya tıkalı mı?
Boşaltma hortumu düzgün şekilde takılmış mı? Kurulum Talimatlarındaki “Boşaltma Hortumunu Bağlayın” bölümüne bakın.
Ekranı temizlemek için POWER / CANCEL düğmesine basın.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“uL”
(Dengesiz Yük)
Yük dengesizse yıkayıcı, yıkama çevriminin sonunda ve son sıkma işleminden önce dengesiz bir yük düzeltme yordamı yürütürken bu kodu gösterecektir. Kod kalmaya devam ederse ve kurtarma rutini durdurulduktan sonra yıkama devri kadranı yanıp sönüyorsa, kapağı açın ve yükü yeniden dağıtın. Kapağı kapatın ve BAŞLAT / DURDUR’a basın.
NOT: En iyi performans için, giysileri gevşek yığınlara sepet duvarı etrafında eşit bir şekilde yükleyin. Sepetin paslanmaz çelik kısmının üzerine yüklemeyin.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“oL”
(Aşırı Yük)
Yıkayıcı aşırı yüklü mü? Yıkayıcı, yıkama döngüsünü doldurmaya ve başlatmaya çalıştı. Yıkayıcı aşırı yüklenmişse, doldurma sırasında eklenen su ve deterjanı boşaltır. Aşırı yükü gidermek için birkaç öğeyi çıkarın ve deterjan ekleyin. Kapağı kapatın ve BAŞLAT / DURDUR’a basın.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“Sd”
(Suds Tespit Edildi)
Normal deterjan kullandınız mı?
Bu yıkayıcı için normal veya olmayan HE elle yıkama deterjanları önerilmemektedir.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“Kapak”
(Kapak Açıldı)
Kapak açık mı? Ekranı temizlemek için kapağı kapatın. Kapak 10 dakikadan fazla açık kalırsa, yıkama teknesindeki su boşalır.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“HC”
(Soğuk ve Sıcak hortumlar açık)
Bu kod, yıkama işleminin sonunda, soğuk ve sıcak su giriş hortumlarının değiştirildiğini gösterecek şekilde görünecektir. Montaj Talimatlarındaki “Giriş Hortumlarını Bağlayın” konusuna bakın.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“dL”
(Kapı / Kapak kilitlenemiyor)
Kapağın kilitli olmadığını gösterir. Kapağın içinde tutulan parçaların kapanmasını önleyerek kontrol edin. Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine basın.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“dU”
(Kapı / Kapak kilidini açamıyor)
Kapakta çamaşır yıkama sepeti gibi aşırı ağırlık var mı? Aşırı kilo, kapağın kilidini açmasını sağlar. Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine basın.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“F ##” kod
Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine basın. Devam etmek için START / DURDUR düğmesine basın. Kod tekrar görünürse servis çağırın.
Maytag Bravos W10092822A0 Yıkayıcı Hata Kodları
“Fd”
(Fabrika Varsayılanı)
Bu kod, çamaşır makineniz fabrika varsayılanına geri döndüğünde görünecektir.
Tüm seçenekleri ve değiştiricileri Fabrika Varsayılanına geri döndürmek için GÇ / İPTAL düğmesine basın, Drain & Spin döngüsü seçin ve daha sonra Ekstra Durulama, Kumaş Yumuşatıcı, Ekstra Durulama, Kumaş Yumuşatıcı’ya 5 saniye içinde basın. Doğru yapıldığında, 7 segmentli göstergeler 3 saniye boyunca “Fd” gösterir ve daha sonra ünite Bekleme Moduna döner.

Maytag AFFRESH W10176966D Yıkayıcı Hata Kodları

KODLAR NEDENLER / ÇÖZÜM
“F20” (Su Giriş Sorunu-su yok veya su temini yetersiz) Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL (GÜÇ / İPTAL) seçeneğini iki kez seçin. Yıkayıcıyı veya güç bağlantısını kesin.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Hem sıcak hem de soğuk su muslukları tamamen açık mı?
Giriş hortumundaki elekler yıkayıcıya tıkalı mı?
Su giriş hortumları kıvrılmış mı?
Su giriş hortumları donmuş mu?
Yıkayıcıyı takın veya gücü yeniden bağlayın. Çevrimi tekrar seçin ve BAŞLAT / DURDUR’a basın. Sorun devam ederse, servis çağırın.
“F21” (Boşaltma Sorunu) Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL (GÜÇ / İPTAL) seçeneğini iki kez seçin. Yıkayıcıyı veya güç bağlantısını kesin.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Boşaltma hortumu bükülmüş mi?
Boşaltma hortumu donmuş mu?
Boşaltma hortumu tıkalı mı?
Boşaltma hortumunun zeminden 96 m (2.4 m) üstünde mi?
Yıkayıcıyı takın veya gücü tekrar verin .Yalnızca tekrar seçip START / PAUSE (DURAKLATMA BAŞLAT) düğmesine basın. Sorun devam ediyorsa servis çağırın.
“SUD” (Suds Rutin) Aşırı köpükler tespit edildiğinde, suds rutini otomatik olarak başlar. Bu rutin, ekstra köpük kaldırır ve giysilerinizin doğru şekilde durulanmasını sağlar. Durulama sırasında ve döngü bittiğinde, Suds Rutininin etkinleştirildiğini bildirmek için “SUD” görüntülenir. Yalnızca HE (Yüksek Verimli) deterjanları kullanın.
“F22” (Ön Kapı Kilidi) Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL (GÜÇ / İPTAL) seçeneğini iki kez seçin.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Yıkayıcı kapısı sıkıca kapatıldı mı?
Çamaşırın çalışması için kapı tamamen kapatılmış olmalıdır. Kapı kapalı gözükebilir, ancak mandallı olmayabilir. Kapıyı açın ve sıkıca kapatın.
Büyük bir yük yıkadın mı?
Yıkayıcı kapısını kapatmadan önce giysilerin yıkayıcı tamburunun içinde ve conta alanından uzakta olup olmadığını kontrol edin, böylece giysiler serbestçe kayabilir. Aşırı yüklenmiş bir sepet, kapının tamamen kapanmasını önleyebilir. Gerekirse yük boyutunu azaltın. Kapıyı kapat.
POWER / CANCEL düğmesine basın ve ardından BAŞLAT / DURDUR tuşuna basın.
F20, F21 veya F22 dışındaki “F” kodları Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL (GÜÇ / İPTAL) seçeneğini iki kez seçin. Rondela suyunun aşırı olması durumunda Dren Açma ve DÖNDÜRME’yi seçin.
Çevrimi tekrar seçin ve BAŞLAT / DURDUR’a basın. Sorun devam ederse, servis çağırın.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Güç kablosu topraklı bir 3 priz prizine takılı mı?
Yıkayıcı kapısı sıkıca kapalı mı?
Bir çevrim seçildi, ancak START / PAUSE seçilmedi ve 1 saniye süreyle tutulmadı mı?
Geçen döngü tamamlandıktan sonra kapı açık mıydı?

Maytag MAT12CS Yıkayıcı Hata Kodları

KODLAR NEDENLER / ÇÖZÜM
d1 Kontrol panosundaki su seviyesi algılama hatası veya elektrik hattı girişimi nedeniyle (devir sayısı ve müşteri ekranı teşhis kodu elle silinene kadar devre dışı bırakıldı).
d3 Sıcaklık algılama su valfi ile donatıldığında su sıcaklığı algılama hatası (döngüler, hata devam ederken düzensiz varsayılan su sıcaklıklarıyla doldurulur).
d4 Kontrol paneli üzerindeki yıkayıcı kapağı algılama hatası veya elektrik hattı girişimi nedeniyle (döngüler ve müşteri ekranı teşhis kodu manuel olarak silinene kadar devre dışı bırakılmıştır).
d5 Bloke sikke 1 veya para damla kontrol devresi arızası (tıkanıklık devam ederken madalyon tanıma ve fiyat gösterimi devre dışı bırakıldı). PN MODELLER SADECE: Döngü fiyatının sıfır olarak seçildiğinden ve madeni para seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. (Serbest çevrim işlemi için Ayar modu 6, 00’a ayarlanmalıdır. Para birimi bırakma teşhis kodlarını önlemek için ayar modu J. ayarlanmalıdır.) Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri
d7 Son dolum yavaştı.
d8 Son sıkma esnasında oluşan son drenaj yavaştı.
d9 Gerilim, 8 saniye boyunca 180 boşaltmanın altında tespit edildi.
d12 Motor kontrol hatasında veya elektrik hattı girişimi nedeniyle algılanan hata.
d13 Bloke sikke 2 veya madeni para damla kontrol devresi arızası (tıkanıklık devam ederken madalyon tanıma ve fiyat gösterimi devre dışı bırakıldı).

Maytag MAH14PD Yıkayıcı Hata Kodları

KODLAR NEDENLER / ÇÖZÜM
d4 Kontrol paneli üzerindeki yıkayıcı kapısı algılama hatası veya elektrik hattı girişimi nedeniyle (devir sayısı ve müşteri ekranı teşhis kodu elle silinene kadar devre dışı bırakılmıştır).
d5 Bloke sikke 1 veya para damla kontrol devresi arızası (tıkanıklık devam ederken madalyon tanıma ve fiyat gösterimi devre dışı bırakıldı). Yalnızca PN Modelleri (MAH 14): Serbest çevrim işlemi için kurulum modu 6’yı 00 olarak ayarlamanız gerekir. Para birimi bırakma teşhis kodlarını önlemek için ayar modu J., _d olarak ayarlanmalıdır.
d7 Yavaş dolgu algılandı önceki döngü sırasında (duraklatma duraklatıldı, ancak yeniden başlatılabilir).
d8 Son drenaj yavaştı.
d9 Gerilim 8 saniye boyunca 90vac’ın altında tespit edildi.
d10 Kapı kilidi algılama hatası veya elektrik hattı girişimi nedeniyle (düzeltilene kadar döndürülüyor).
d11 Motor hızı hatası tespit edildi (duraklatma devri durdu, ancak yeniden başlatılabilir).
d13 Bloke sikke 2 veya madeni para damla kontrol devresi arızası (tıkanıklık devam ederken madalyon tanıma ve fiyat gösterimi devre dışı bırakıldı).
D16 2. Nesil ödeme modunda yüklü banka kartı okuyucusundan iletişim alınmıyor.

Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları

GÖSTERILERI GÖSTER AÇIKLAMA ÖNERILEN ÇÖZÜM
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Üzerindeki akış Arama servisi.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Yıkama motor arızasını Arama servisi.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Su çıkış hatası Pompalama hatası; kontrol edin:
– Boşaltma hortumunun çıkışında herhangi bir nesne sıkışmadığından.
– Boşaltma pompasının yabancı boya tarafından engellenmediği ölür. Pompayı temizleyin; bakınız Bölüm 11, Bakım ve Temizleme.
– Boşaltma hortumunun bükülmelerden arındırılmış olması.
Çözümü yaptıktan sonra, Boşaltma programını çalıştırın. Bu yardımcı olmazsa, servisi arayın.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Su girişi arızası Su kaynağı arızası; kontrol edin:
– Su borusundaki musluğun açık olduğundan emin olun.
– Makinenin su girişindeki süzgecin tıkanmaması.
1. Su musluğunu kapatın.
2. Hortumun vidalarını sökün.
3. Giriş valfındaki süzgeci makineye temizleyin.
4. Hortumu geri vidalayın.
5. Su musluğunu açın.
6. Arızanın giderildiğini kontrol etmek için programı tekrar çalıştırın.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Termistor hatası Arama servisi.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Sıcaklık durdurma arızası Arama servisi.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Köpüren (bu işlev tüm makinelerde mevcut değildir) Durulama programını bir kez çalıştırın. Deterjan ölçümünü kontrol edin. Az köpüklü bir deterjanı kullanın.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Kapı kilidi arızası Arama servisi.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Makine dönmüyor. 1. Makine, yükte büyük dengesizlik olması durumunda döndürme hızının azaltılmasına veya eğrilmesine neden olan yerleşik dengesizlik sensörüne sahiptir. Ana güç anahtarını kapatın ve yeniden açın. Kapıyı açın ve yıkamayı yeniden dağıtın.
2. Çözümü yaptıktan sonra, Spin programını çalıştırın.
Maytag MAF9601 Yıkayıcı Hata Kodları Kapı açıkken bir program başlatmaya çalıştın. Kapıyı kapatın ve tekrar deneyin.

Maytag MHWC7500YW Yıkama Hata Kodları

DENEYIMLERSENIZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
A09 (Su Giriş Sorunu) ekranda belirir ve sistem duraklar Su yok veya su temini yetersiz.Yıkayıcıyı veya güç bağlantısını kesin. Her iki hortum da takılmalı ve giriş vanasına su akıyor olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık olmalıdır.
Üzerindeki yıkama valfleri tıkanmış olabilir.
Giriş hortumundaki bozuklukları giderin.
Su giriş hortumlarının donup kalmadığını kontrol edin.
Yıkayıcıyı takın veya gücü yeniden bağlayın. Döngüye devam etmek için BAŞLAT tuşunu basılı tutun veya döngüyü iptal etmek için İPTAL / SÜRÜCÜ düğmesini basılı tutun. Sorun devam ederse, servis çağırın.
Ekranda A10 (tahliye pompası sistemi hatası) görüntüleniyor Yıkayıcıyı veya güç bağlantısını kesin. Drenaj hortumunun düzgün yerleştirildiğinden emin olun.
Boşaltma hortumunun sıkışmadığını, sıkışmadığını veya tıkandığından emin olun.
Boşaltma hortumundaki tıkanmaları çıkarın.
Boşaltma hortumu kullanın ve boşaltma borusuna veya musluğuna sıkıca tutturun.
Sonun zeminden 55 “(1.4 m) yukarıda olması durumunda tahliye hortumunu indirin.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjanı ölçün ve yük boyutuna ve toprak seviyesine göre üreticinin talimatlarına uyun.
Göstergede F01 – F30 görünür Elektrik sorunu. Düğmeyi KAPALI konuma getirin veya döngüyü iptal etmek için BAŞLAT tuşunu basılı tutun. Rondela suyunun fazla olması durumunda DRAIN / SPIN’i seçin.
Çevrimi tekrar seçin ve BAŞLAT’a basın. Sorun devam ederse, servis çağırın.

Maytag MHW6000XG0 Yıkayıcı Hata Kodları

DENEYIMLERSENIZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
Ekranda Sud (Fazla köpük) görünüyor Yıkayıcıdaki aşırı köpük. Yıkama kabarcıklarını azaltma rutini yürütüyor. Makinenin devam etmesine izin verin. Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjan ve baz deterjan miktarını yük boyutu üzerinde ölçün. Deterjan üreticisinin talimatlarını uygulayın.Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri
F8E1 (su tedarik hatası) ekranda görüntüleniyor Düzgün su temini için kontrol edin. Her iki hortum da takılmalı ve giriş vanasına su akıyor olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık olmalıdır.
Üzerindeki yıkama valfleri tıkanmış olabilir.
Giriş hortumundaki bozuklukları giderin.
Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine basın. Daha sonra yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ / İPTAL düğmesine tekrar basın. Kod tekrar görünürse servis çağırın.
F9E1 (drenaj pompası sistemi hatası) ekranda görünür Doğru tahliye hortumu tesisatı için sıhhi tesisatı kontrol edin. Boşaltma hortumu, dikey boruya 4,5 “(114 mm) mesafeden uzanır. Drenaj hortumunun düzgün yerleştirildiğinden emin olun.
Boşaltma hortumunun sıkışmadığını, sıkışmadığını veya tıkandığından emin olun.
Boşaltma hortumundaki tıkanmaları çıkarın.
Boşaltma hortumu kullanın ve boşaltma borusuna veya musluğuna sıkıca tutturun.
Sonun tabandan 96 “(2,4 m) yukarıda olması durumunda, boşaltma hortumunu indirin.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjanı ölçün ve ürünün yük büyüklüğü ve toprak seviyesine göre üretim yönergelerini izleyin.
Ekranda F5E2 (kapı kilitlenmeyecek) görüntülenir Çamaşır makinesi kapısı kilitlenmiyor. Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL düğmesine basın. Kapının tamamen kapalı ve kilitlendiğinden emin olun. Kapağın tamamen kapanmasını engelleyen yıkayıcı tamburundaki parçaları kontrol edin.
Ekranda F7E1 (motorlu sürücü hatası) görüntüleniyor Motor tamburu çevirirken zorluk çekiyor. Yıkama aşırı yüklenmiştir. Bazı öğeleri kaldırın. Yükleme boyutu önerileri için “Döngü Kılavuzu” na bakın.
Tüm nakliye malzemelerinin çıkarılmış olduğundan emin olun. Kurulum Talimatlarına bakın.
Ekranda “rL” (kaldırma yükü) görünür AFFRESH ™ döngüsüyle Yýkama Makinesi’ni temizlerken yük tespit edildi. Parçaları drumdan çıkarın ve Yıkayıcıyı AFFRESH ™ döngüsüyle yeniden başlatın.
Yıkayıcı hata sinyali verir. Kapı, en az 3 devir boyunca açılmadı ve kapatılmadı. Bu kod, yıkayıcı ilk açıldığında görünebilir. Ekranı temizlemek için kapıyı açın ve kapatın.
START / PAUSE düğmesine basıldığında, çamaşır makinesi sinyal sesi verir. Kapı kapalı değil. Kapıyı tamamen kapatın.
F # E # kodu, yukarıda açıklananlardan farklı olarak ekranda görünür Sistem hatası kodu. Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine basın. Daha sonra yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ / İPTAL düğmesine tekrar basın. Kod tekrar görünürse servis çağırın.

Maytag MHW7000A Yıkama Hata Kodları

DENEYIMLERSENIZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
Ekranda Sud (Fazla köpük) görünüyor Yıkayıcıdaki aşırı köpük. Yıkama kabarcıklarını azaltma rutini yürütüyor. Çamaşır makinesinin çalışmaya devam etmesine izin verin. Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjan ve baz deterjan miktarını yük boyutu üzerinde ölçün. Deterjan üreticisinin talimatlarını uygulayın.
Ekranda F08 ve bunu takiben E01 (su arzı hatası) görüntülenir Düzgün su temini için kontrol edin. Her iki hortum da takılmalı ve giriş vanasına su akıyor olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık olmalıdır.
Üzerindeki yıkama valfleri tıkanmış olabilir.
Giriş hortumundaki bozuklukları giderin.
Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine dokunun. Sonra yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ / İPTAL düğmesine tekrar dokunun. Kod tekrar görünürse servis çağırın.
F09 ardından E01 (tahliye pompası sistemi hatası) ekranda görünür Doğru tahliye hortumu tesisatı için sıhhi tesisatı kontrol edin. Boşaltma hortumu, dikey boruya 4Vi “(114 mm) kadar uzanır. Drenaj hortumunun düzgün yerleştirildiğinden emin olun.
Boşaltma hortumunun sıkışmadığını, sıkışmadığını veya tıkandığından emin olun.
Boşaltma hortumundaki tıkanmaları çıkarın.
Boşaltma hortumu kullanın ve boşaltma borusuna veya musluğuna sıkıca tutturun.
Sonun tabandan 96 “(2,4 m) yukarıda olması durumunda, boşaltma hortumunu indirin.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjanı ölçün ve yük boyutuna ve toprak seviyesine göre üreticinin talimatlarına uyun.
Ekranda F05 ve ardından E02 (kapı kilitlenmeyecek) görünür Çamaşır makinesi kapısı kilitlenmiyor. Çevrimi iptal etmek için POWER / CANCEL düğmesine dokunun. Kapının tamamen kapalı ve kilitlendiğinden emin olun. Kapağın tamamen kapanmasını engelleyen yıkayıcı tamburundaki parçaları kontrol edin.
Ekranda F07 ve ardından E01 (motorlu sürücü hatası) görüntülenir Motor tamburu çevirirken zorluk çekiyor. Yıkama makinesi sıkıca doludur. Bazı öğeleri kaldırın. Yük büyüklüğü önerileri için “Döngü Kılavuzu” na bakın Tüm nakliye malzemelerinin çıkarılmış olduğundan emin olun. Kurulum Talimatlarına bakın.
Ekranda “rL” (kaldırma yükü) görünür Yıkama Makinesi temizleme periyodu sırasında, tamburda algılanan yük artışı. Parçaları yıkayıcı tamburundan çıkarın ve Temizleme Yıkama programını tekrar tekrar çalıştırın.
Yıkama makinesi hata bip sesi çıkarıyor Kapı, en az 3 devir boyunca açılmadı ve kapatılmadı. Bu kod, yıkayıcı ilk açıldığında görünebilir. Ekranı temizlemek için kapıyı açın ve kapatın.
START’a dokunulduğunda yankı bipler Kapı kapalı değil. Kapıyı tamamen kapatın.
F ## E ## kodu yukarıda gösterildiği gibi ekranda görünür Sistem hatası kodu. Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine dokunun. Sonra yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ / İPTAL düğmesine tekrar dokunun. Kod tekrar görünürse servis çağırın.
Ekranda Int (kesintiye uğradı) görünür Döngü duraklatıldı veya iptal edildi. Rondelanın bükülmesini ve boşaltılmasını durdurmak için 20-30 dakika sürebilir ve bu süre zarfında bu hata kodunu görüntüler. Kodu silmek için bir kez POWER / CANCEL düğmesine dokunun. Sonra yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ / İPTAL düğmesine tekrar dokunun.

Maytag MAH9700AW * Yıkama Hata Kodları

KOD SIMGESI ANLAM ÇÖZÜM
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Dengesiz yük çamaşır makinesinin bükülmesini engelledi. Yükü tekrar dağıtın, Çevrim Seçici kadranına basın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Çamaşır makinesi çalışırken kapı kilidi açılmıştır. Power Off tuşuna basın ve çevrimi tekrar başlatın. Kod yeniden görünürse, servise başvurun, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Kapak yıkayıcı çalışırken açıktır. Kapıyı sıkıca kapatın ve döngüyü yeniden başlatın. Kod yeniden görünürse, servise başvurun, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Yıkayıcı kapıyı kilitleyemedi. Kapıyı sıkıca kapatın ve döngüyü yeniden başlatın. Kod yeniden görünürse, servise başvurun, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Su sıcaklık kontrol problemi (Isıtıcı kontrol problemi) Servis çağırın, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Yıkayıcı doldurmaya çalıştı, ancak uygun su seviyesine ulaşamadı. Servis çağırın, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Kapının kilidi açılmıyor. Kapının sıkıca kapalı olduğundan emin olun. Yıkayıcıyı kapatmak için Kapanma Pedini itin ve ardından herhangi bir yastık kullanarak açın. Kod yeniden görünürse, servise başvurun, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Motor düzgün çalışmıyor. Çevrim Seçme kadranına basarak çevrimi tekrar başlatın. Kod yeniden görünürse, servise başvurun, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Çamaşır makinesi boşaltılmıyor. Bkz. Sorun Giderme “Rondela tahliye ve / veya sıkışmamaktadır”. Sorun devam ederse, servise başvurun, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Yıkayıcı doldurmaya çalıştı, ancak başarısız oldu. Su musluğunun her taraftan açık olduğundan emin olun. Kıvrılmış hortumları kontrol edin. Dolum hortumlarındaki giriş ekranlarını kontrol edin.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Kontrol problemi. Servis çağırın, aşağıya bakın.
Maytag MAH9700AW Yıkama Hata Kodları Elektrik sistemi yıkayıcı çalışırken elektrik kesildi. Çevrim Seçici kadranına basarak çevrimi tekrar başlatın.

Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları

KOD SIMGESI ANLAM ÇÖZÜM
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“FL”
Yıkayıcı kapağı kilitlemedi. Kapağın hiçbir şeye engel olmadığından emin olun. Kapağı kapatın ve döngüyü yeniden başlatın.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“PF”
Yýkayýcý bir elektrik kesildi. Döngüyü yeniden başlatın. Kod hala görüntüleniyorsa, güç kablosunun sıkıca takılı olduğundan emin olun.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“Nd”
Çamaşır makinesi boşaltma zorluğu çekti. Bükülmüş bir tahliye hortumu olup olmadığını kontrol edin. Takılı bir dikme borusu olup olmadığını kontrol edin.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“LO”
Çamaşır makinesi tekrar tekrar kapağın kilidini açmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Kapağın sıkıca kapalı olduğundan emin olun. “Kapalı” düğmesine basın ve kapağın kilidinin açılması için dört dakika bekleyin. VEYA yıkayıcıyı iki dakika fişten çekin ve tekrar takın.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“Lr”
Motor düzgün çalışmıyor. Servis İçin Arayın. Aşağıya bakınız.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“NF”
Yıkayıcı doldurmaya çalıştı, ancak doğru dolum seviyesine ulaşmadı. Su musluğunun her taraftan açık olduğundan emin olun.
Kıvrılmış hortumları kontrol edin.
Dolum hortumlarındaki giriş ekranlarını kontrol edin.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“UC”
Çamaşır makinesi sıkışamıyor. Yıkayıcıyı yeniden başlatmak ve döngüyü tamamlamak için Başlat / Duraklat’a basın. Bu problem devam ederse, servise başvurun, aşağıya bakın.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“Dc”
Dengesiz yük çamaşır makinesinin bükülmesini engelledi. Yükü yeniden dağıtın, ardından Başlat / Duraklat’a basın.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“LL”
Yük çok büyük olduğu için yıkayıcı döndüremiyor. Küvetten bazı maddeleri çıkarın ve Başlat / Duraklat’a basın. Öğeleri kaldırmanız sorunu çözmezse servis çağırın. Aşağıya bakınız.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“OL”
Yıkama makinesi devrilmiyor, çünkü bir şey bardaklarını tıkıyor. Öğeyi küvetten çıkarın. Başlat / Duraklat’a basın. VEYA
Yükün bir kısmını puldan çıkarın. Başlat / Duraklat’a basın.
Maddeleri kaldırmak sorunu çözmezse servis çağırın. Aşağıya bakınız.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“OP”
Yıkayıcı kapağı açık. Çalıştırmaya başlamak için kapak kapalı olmalıdır. Kapağı kapatın ve Başlat / Duraklat’a basın.
Maytag NEPTUNE TL Yıkayıcı Hata Kodları
“Od”
Yıkayıcı kapağı açılmalıdır. Bu bir güvenlik özelliğidir. Başka bir döngüye başlamadan önce kapak açılmalıdır.
YAP Kapı
kilidi mekanizmasındaki Kapı Açık Kapı monitör anahtarı kontrol paneli ile iletişim kuramıyor açık
1. Kapıyı kapatın.
2. Anahtar ve / veya makine kontrol kartında gevşek kablo bağlantıları olup olmadığını kontrol edin.
3. Başarısız olan kapı monitör anahtarını kontrol edin.
4. Makine kontrol kartındaki girişleri ve çıkışları kontrol edin.
5. Sorumlu bileşeni değiştirin.
SD Suds
Makine üst düzey köpük tespit etti.
Makine, bu durum için kendi döngüsünü değiştirecektir. HE deterjanı kullanın veya deterjan miktarını hafifçe azaltın. Havlu yüklerinde bu daha muhtemel olabilir, özellikle bu yükler için HE deterjanı düşünün.

Maytag Maxima yıkayıcı hata kodları

HATA KODU ŞART KONTROL / ONARIM MAĞAZA PARÇALARI
KÖPÜK Aşırı köpük Yıkayıcıda aşırı miktarda köpük görürseniz, doğru miktarda yüksek verimli (HE) deterjan kullanmaya başlayın. (HE) deterjan
F0E1 Yıkama makinesi temizleme işlemi sırasında yük tespit edildi Çamaşırları yıkayıcıdan çıkarın. Bir yıkayıcı temizleme döngüsü çalıştırırken yıkayıcı boş olmalıdır.
F1E1 Ana kontrol paneli arızası Yıkayıcıyı 5 dakika boyunca fişten çekip güç geri yükleyerek kontrol panelini sıfırlamaya çalışın. F1E1 kodu güç geri yüklendikten sonra geri gelirse, ana elektronik kontrol kartını değiştirin. Ana kontrol panosu
F1E2 Motor kontrol kartı hatası Rondela kablosunu çıkarın. Motor kontrol kartındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Motor motor bağlantılarının emniyetli olduğundan emin olun. Kablo bağlantıları düzgün ise, motor kontrol kartını değiştirin. Motor kontrol panosu
F2E3 Ana kontrol panosu uyuşmazlığı veya ana kontrol paneli arızası Yanlış ana kontrol paneli taktığınızda kod görünür. Süpürgenizin doğru ana kontrol panelini sipariş edin ve takın. Ana kontrol kartını değiştirmediğinizde kod görüntülenirse, ana kontrol kartı başarısız olur. Ana kontrol kartını değiştirin. Ana kontrol panosu
F3E1 Su seviyesi basınç anahtarı arızası Rondela kablosunu çıkarın. Su seviyesi basınç anahtarı ve ana kontrol paneli arasındaki kablolamayı kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasar görmüş kablo demetini değiştirin. Kablo bağlantısı düzgün ise, su seviyesi basınç anahtarını değiştirin. Su seviye basınç anahtarı, kablo demeti
F3E2 Sıcaklık sensörü arızası Rondelayı çıkarın ve su sıcaklık sensörüne giden kabloları kontrol edin. Kablo bağlantısı iyi olursa sıcaklık sensörünü değiştirin. Sıcaklık sensörü
F4E0 Su ısıtıcı arızası Rondelayı çıkarın ve su ısıtma elemanına giden kabloları kontrol edin. Kablo bağlantısı iyi olursa, ısıtma elemanını değiştirin. Isıtma elemanı
F5E1 Kapı anahtarı arızası Bu kod, kontrol, kapı aralığının başarısız olduğunu belirten 3 ardışık yüklemeden sonra kapı açıklığını algılamazsa görüntülenir. Kod, kapı anahtarı açıkken kapı kilitli iken de görüntülenir. Kapı kilidini / anahtarını değiştirin. Kapı kilidi / düğmesi
F5E1 Kapı anahtarı arızası Bu kod, kontrol, kapı aralığının başarısız olduğunu belirten 3 ardışık yüklemeden sonra kapı açıklığını algılamazsa görüntülenir. Kod, kapı anahtarı açıkken kapı kilitli iken de görüntülenir. Kapı kilidini / anahtarını değiştirin.
F5E2 Kapı kilidi arızası Kapı kilitlenemiyor. Rondelayı çıkarın ve kapı kilitleme düzeneğini hasar veya gevşek kablo bağlantısı için kontrol edin. Kapak kilidi tertibatındaki herhangi bir pisliği temizleyin. Arızalıysa, kapı / kilit anahtarını değiştirin.
F5E3 Kapı kilidini açma hatası Çamaşır makinesi kilidini açmaz. Rondelayı çıkarın ve kapı kilitleme düzeneğini hasar veya gevşek kablo bağlantısı için kontrol edin.Arızalıysa, kapı / kilit anahtarını değiştirin.
F6E1 Ana kontrol kartı ile motor kontrol kartı arasındaki iletişim hatası Rondelayı çıkarın ve ana kontrol kartı ile motor kontrol kartı arasındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasar görmüş kablo demetini değiştirin. Motor kontrol kartını değiştirin arızalı. Sorun devam ederse, ana kontrol panelini değiştirin. Motor kontrol panosu, ana kontrol panosu, kablo demeti
F6E2 veya F6E3 Ana kontrol paneli ile kullanıcı arabirimi kontrolü arasındaki iletişim hatası Rondelayı çıkarın ve ana kontrol kartı ile kullanıcı arabirimi kontrolü arasındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasar görmüş kablo demetini değiştirin. Arızalıysa kullanıcı arabirimi kontrolünü değiştirin. Ana kontrol kartını değiştirin arızalı. Kullanıcı arabirimi kontrolü, ana kontrol panosu, kablo demeti
F7E1 Motor takometre arızası Rondelayı çıkarın ve motor kontrol kartı ile tahrik motoru arasındaki kablo bağlantısını kontrol edin. Motor kontrol kartı ve ana kontrol kartı arasındaki kablo demeti bağlantısını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlı kablo demetlerini değiştirin. Kablo bağlantıları düzgünse, dönme sepetinin düzgün dönüp dönmediğini kontrol edin. Değilse, tahrik sisteminde, döndürme sepeti ve küvet arasında sıkışan bir tıkanma gibi sürtünme sorunlarını gidermek. Dönme sepeti düzgün şekilde dönerse, tahrik motorunu değiştirin. Sorun devam ediyorsa motor kontrol kartını değiştirin. Tahrik motoru, motor kontrol panosu, kablo demeti
F7E2 Motor veya motor kontrol paneli aşırı ısındı Yıkama aşırı yüklenmesi, bu kodun görünmesine neden olabilir. Rondelayı aşırı yüklediyseniz bazı kıyafetleri çıkarın. Tahrik sistemindeki sürtünme, motoru veya motor kontrol kartını aşırı ısınır. Dönme sepeti ve küvet arasındaki engelleri kaldırın. Tüp yatağı takılıysa veya takılmışsa değiştirin. Arızalıysa, tahrik motorunu veya motor kontrol kartını değiştirin. Tahrik motoru, küvet yatağı, motor kontrol kartı
F8E0 Buhar valfi arızası Su besleme hortumlarında büzülme olup olmadığını kontrol edin. Su vanalarında sınırlı bir ekran olup olmadığını kontrol edin.Arızalıysa buhar valfını değiştirin. Buhar valfi
F8E1 Su tespit edilmedi Her iki su tahliye vanasının rondelanın arkasında tam olarak açık olduğundan emin olun. Kışın dolum hatlarını dondan kontrol edin.Tahliye sisteminde bir sifon sorunu olup olmadığını kontrol edin. Su valfı komplesinde bozuksa değiştirin. Su valfı komplesi
F8E2 Dispenser arızası Dağıtıcı yerine oturamaz. Rondelayı çıkarın ve dağıtıcı gövde üzerindeki mekanik bağlantıyı kontrol edin. Hasarlı dağıtıcı parçaları onarın veya değiştirin. Dağıtıcı montaj parçaları
F8E3 Taşma durumu Rondelayı çıkarın ve rondela fazla doldurulmuşsa, su akışının düzgün kapatılması için su valfı düzeneğini kontrol edin. Su valfı komplesinde bozuksa değiştirin. Bu hata kodu görüldüğünde yıkayıcı boşalırsa, su seviyesi basınç anahtarını değiştirin. Su valfı komplesi, su seviyesi basınç anahtarı
F8E4 Düşük su akışı Debi ölçer, uzun bir dolum süresi tespit eder. Her iki su tahliye vanasının rondelanın arkasında tam olarak açık olduğundan emin olun. Kışın dolum hatlarını dondan kontrol edin. Tahliye sisteminde bir sifon sorunu olup olmadığını kontrol edin. Su valfı komplesinde bozuksa değiştirin. Su normal olarak akarsa, debimetreyi değiştirin. Su vanası komplesi, debimetre
F9E1 Uzun tahliye Aşırı köpük kaldırın; yıkayıcı suyun aşırı su akmasını sağlayamaz. Evinizin tahliye sisteminde bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Boşaltma hortumunda sıkışmalar veya tıkanmalar olup olmadığını kontrol edin. Arızalı ise drenaj pompasını değiştirin. Yıkayıcı düzgün bir şekilde boşalırsa, su seviyesi basınç anahtarını değiştirin çünkü su seviyesini doğru bir şekilde tespit etmemektedir. Boşaltma pompası, su seviyesi basınç anahtarı

Modern teknik yetenekleri ve kusursuz kaliteyi geliştirmiştir. Profesyonel ve ev tipi sınıfların Maytag yıkayıcıları talep ediyor: işlevselliği nedeniyle kontrol edilmesi kolay bir cihaz, çamaşır yıkamanızı çaba gerektirmeyen hoş bir proses haline getiriyor. Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri

Bir çamaşır makinesinin arızalanması çok nadir bir durumdur ve genellikle musluk suyu kalitesizliğinden kaynaklanır. Bir arıza varsa, Maytag Washer’ın ekranı size bir sorun nedenini bildiren bir hata kodu gösterecektir.

Bir ekrana sahip tüm Maytag yıkayıcı modelleri, bazı arıza ve kırılmalar durumunda bir hata kodu görüntüleme işlevi ile donatılmıştır. Belli bir hatanın anlamını biliyorsanız, bir uzman çağırmadan kendi zararınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak, yalnızca en temel hatalarla ilgilidir. Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri Örneğin, birçok pul için, 4E hata kodu su tedarikinde yaşanan sorunlara işaret eder. Genellikle bir sıhhi tesisatta su eksikliği nedeniyle ortaya çıkar. Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri

Ancak aynı kod daha karışık durumlarda gösterilir:

  • Temas valfinin temasları ve bağlantıları.
  • Dolum valfinde yabancı bir nesne var.
  • Soğuk ve sıcak suyun hatalı bağlantısı – tersine bağlanmışlardır.
  • Sıvı hortumun deterjan kabına bağlantısı kesilir, örneğin hortum sıkıştı veya yırtılır.

Benzer durumlar diğer kodlarla da meydana gelir. Unutmayın, bir hatanın nasıl çözüleceğini biliyorsanız, kendi başınıza sorunu çözebilirsiniz (yalnızca hafif zararlar için). Maytag Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Hata Kodları Çözümleri Çoğu durumda, belirli bir kodla şifrelenen Maytag contalarının hata kodları, arızalı cihazı tamir edebilecek profesyoneller içindir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi