Home / Elektronik / LCD TV’de Kontrast Nasıl Ayarlanır

LCD TV’de Kontrast Nasıl Ayarlanır

LCD TV’de Kontrast Nasıl Ayarlanır Bir şifreyi tahmin etmenin garantili bir yolu yok olsa da, doğru yönde yönlendirilebilecek çeşitli yöntemler vardır. Bir şifreyi nasıl tahmin edeceğinizi bilmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir ve yolda kalırsınız.

Tv Kontrast Ayarı Nasıl Yapılır?

LCD veya TV uzaktan kumanda aletinizdeki AYARLAR düğmesine basmanız yeterlidir.

TV ekranınızda bir Ayarlar menüsü görüntülenir.

Logo gibi bir EKRAN veya EKRAN bulunan Alt menüyü seçin.

Yine bir alt menü görüntülenir, bu alt menüyü izleyin ve LCD’nizin veya TV’nizin kontrast ayarına erişeceksiniz.

Kontrast ayarlamak için görüntünün parlak alanlarından çok fazlasına ihtiyacınız olacak. Beyzbol bunun için oldukça iyi işliyor – bir sinek topu, pop sinek, ev çalışıyor, gökyüzü atışları olan bir şey – ya da kayak (sezonya bağlı olarak açıkça). Neyi hedeflediğiniz parlak bir görüntü ancak yine de vurgulama ayrıntılarıyla. Başka bir deyişle, görüntünün parlak alanları hala ayrıntıya sahiptir ve sadece beyaz renkte değildir. Ayrıntı kaybına başlayana kadar Kontrast denetimini yukarı çevirin. Bulutlar bulutlar olmaz, kar sadece parlamaz. Şimdi, ayrıntıyı tekrar görene kadar kumandayı geri çevirin. Bu aralığın bir yeri ideal olacak. Bu makalenin başındaki sağdaki bulutlara göz atın. Kötü görünüyor budur.

Parlaklığı ayarlamak için karşıtlığın tam tersini ararsınız. Bunun için “Yabancılar” ya da “The Dark Knight” gibi karanlık filmler mükemmeldir. Parlaklık denetimini her şey karanlıkta kaybolana kadar (veya yakın bir şey) çevirin. Bu kontrolün ne yaptığının kolayca anlaşılması gerekir.

TV bir LCD ise, bir Arka plan ışığına sahip olmalıdır . Burada yapabileceğiniz en iyi şey, sahibinin kontrolün nerede olduğunu gösterin ve yaklaşık yüzde 80 oranında bırakmasıdır. Çoğu görüntüleme için bu çok parlak olacak, ancak daha iyi siyah seviyeler ve daha düşük enerji tüketimi için ihtiyaç duymaları halinde artırabileceğini söylesin. Check out Kontrast oranı (veya nasıl her TV üreticisi size yalan) ve LED LCD arka ışıklar açıkladı Bu konuda daha fazla bilgi için.

Yukarıda belirtildiği gibi, Renk Sıcaklığı zor biri. Evet, Sıcak modu muhtemelen en doğru, ancak birisi doğru bir resim için kullanılmazsa, gerçekten kırmızı görünecek. Varsa, orta modda (Normal, Standart) deneyin. Veya sadece ayarlamalarına izin verin. Renk sıcaklığına ilişkin yazımıza ve neden daha fazla bilgi için önem taşıdığına göz atın .

Dikkatinizi Çekebilir

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ? Bilgisayarın yavaş çalıştığı çeşitli nedenler açıklanmakta ve yavaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi