Home / Beyaz Eşya / Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı ?

Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı ?

Kurutma Isı Pompalı Yoğuşmalı Tavsiye

Klasik kurutma makinesi, sürekli bir şekilde ortamda yer alan kuru ve soğuk havayı çekip ısıtarak hazne içine iletir. Nemli ve sıcak havayı da, kuru havaya daha fazla yer açabilmek için genelde dışarıya atar.

Klasik kurutma makinesi modelinde, sıcaklık sirkülasyonu olmaz, bu nedenle çalışma yönteminden fazla verim alınamaz. Bununla beraber, makine tasarımı güvenilir, basit ve ucuzdur.

Kurutma makinesi ile dışarıya gönderilen sıcak hava, menteşeli vana takılan iletim kutuları sayesinde içeriye verilip evleri ısıtma için kullanılabilir.

Ancak bu makinelerden oluşan nem, evlerde küflenme ya da bakteri üremesine sebep olabilir. Bununla birlikte kurutma makinelerinin hava çıkışının içeriye verilmesi yerel yönetmeliklere aykırı olan bir durumdur.

kurutma makinesi ısı pompalı mı yoğuşmalı mı

Kurutma makinesi Yoğuşmalı kurutucu

Yoğuşmalı makinelerde özel bir havalandırma borusuna ihtiyaç yoktur; dolayısıyla onları evinizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kurutma işlemi sırasında üretilen buhar suya dönüştürülerek bir kapta toplanır, kurutma işlemi tamamlandıktan sonra bu kabın boşaltılması gerekir. Toplanan suyu ütü (buharlı ütü) yapmakta kullanabileceğiniz gibi, bir tahliye borusuyla doğrudan tahliye deliğine otomatik olarak boşaltabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda sizi kurutma makinesini her kullanışımızda kabı boşaltma zahmetinden kurtarır.

Diğer kurutucular-da mevcut olan ve enerji tüketiminin artmasında ana rol oynayan ısıtıcı (200-2500Watt) ısı pompalı kurutucuda yer almıyor. Isı pompalı kurutucular da klimalarda olduğu gibi kompresör kullanılıyor.

Kompresör içerisindeki gaz kondanser içerisinde sıkıştırılıyor. Sıkışan gazda bir ısı açığa çıkıyor. Açığa çıkan bu ısı hava yönlendiriciler ile tambur içindeki çamaşır üzerine verilerek çamaşırın kuruması sağlanıyor, yani nemi alınıyor. Çamaşır üzerine üflenen havanın nemi alındığı için kurutma daha

Kısa sürede ve daha az enerji sarfiyatı ile gerçekleşir.

Yüksek performanslı ve yüksek verimli ısı pompalı kurutma makinelerini ile tanışın. Isı pompalı kurutma makineleri, özel bir sıcak hava pompası teknolojisi ile donatılmış yoğunlaştırmalı kurutma makineleridir. Klasik yoğunlaştırmalı kurutma makinelerinin aksine, burada ısı formundaki enerji ortama boşaltılmaz, bunun yerine kurutma işlemi için saklanır. ısı pompalı kurutma makineleri etkileyici enerji değerleri elde eder ve yoğunlaştırmalı

Kurutma makinesi önemli ölçüde daha az enerji tüketir

Isı pompalı kurutma makinelerinin fark yarattığı nokta yoğunlaştırıcılı otomatik kendi kendini temizleme özelliğidir. Bu, birçok kurutma makinesine entegre ve yoğunlaştırıcısı – sensör kontrollü olarak ve yoğun bir şekilde, bazen birkaç kere – otomatik olarak temizler. Sonuç, devamlı olarak tüylenmeyen ve enerji tüketimini sürekli düşük tutan bir yoğunlaştırıcı dır.

Yoğunlaştırılmış su, ürüne entegre ayrı bir kapta toplandığından,  ısı pompalı kurutma makineleri de – tüm diğer yoğunlaştırmalı kurutma makineleri gibi – rahat bir şekilde her yere kurulabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

2 comments

  1. Yüksel

    Kurutmada ısı pompalımı yoksa yoğuşmalımı tercih edelim iki sistemin arasındaki fark nedir eksisi artısı nelerdir diye baktım maşallah açıklamanız uzun bi hikaye olmuş ama ne sonuç çıkar veya be demek istediğinizi anlamadım hocam kısa ve öz birkaç kelime ile açıklama yeterlidir amma uzun ve anlamsız yazınız olmuş

  2. Nermin

    Yorumunuzu çok beğendim. Gayet aydınlatıcı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi