Home / Beyaz Eşya / Kurutma Makinesi Filtre Temizleme
Kurutma Makinesi Filtre Temizleme

Kurutma Makinesi Filtre Temizleme

Kurutma Makinesi Filtre Temizleme çamaşır kurutma makinenizdeki hav bırakıcı filtrenin düzenli olarak temizlenmesi, güvenli ve etkili kurutma işlemi için önemlidir.

Kurutma Makinesi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?

Filtrede büyük bir tüysüz birikmesi hava akışını engeller, kuruma süresini yavaşlatır ve kurutucunun enerji tüketimini artırır. Kurutma Makinesi Filtre Temizleme kurutucu bir miktar tiftik birikmesine izin vermek, evinizde de bir yangın tehlikesi oluşturabilir.

Kurutma Makinesi Genel Temizlik

Filtreyi kurutucudan çıkararak ve biriken tüyleri nemli bir bezle veya kullanılmış kurutucu kumaş yumuşatma plakası ile silinerek lifsiz filtreler her yüklemeden sonra temizlenmelidir. Kurutucu yumuşatma plakalarının sık kullanımı, filtre üzerine yapışkan bir mumlu kalıntı bırakabilir. Ayda bir kez, tüy bırakıcı filtreyi bulaşık deterjanı ve suyun bir solüsyonuna batırarak ve filtreyi yumuşak kıllı bir fırça ile ovarak temizleyin. Filtrenin hava ile kurutulmasından sonra, kurutucuya tekrar takın.

Kurutma Makinesi Daha Fazla Temizlik

Kirli bir hav bırakmayan filtre, kurutma makinesinde, tiftik dökümünü tambur suyunu kurutucu dolabına zorlayabilecek geri basınç oluşturur. Dolabın tüysüz birikimini gidermek için, kurutucuya elektrik ve gaz kaynaklarını kapatın. Kurutma makinesinin modeline bağlı olarak kabinin içine veya makinenin üst ve ön tarafını kaldırarak veya ön erişim panelini çıkartarak erişebilirsiniz. Kabini açtıktan sonra tüysüz bir elektrikli süpürge ve yumuşak fırça ile temizleyin. Isıtma elemanı, teller ve diğer mekanik parçaların etrafında dikkatli olun. Son olarak, kurumuş tüy ve artıklar, sert fırça ve vakum ile egzoz deliğinden temizleyin. Modele bağlı olarak egzoz deliğine ön veya arka tarafından erişiyorsunuz.

Yangın Tehlikesi

ABD Yangın İdaresine göre, bir giysi kurutucusunun filtrelerinden ve havalandırma kanallarından tüysüz, toz ve liflerin temizlenmemesi, 8,700 konut kurutucu yangınının en büyük nedeni, ABD yangın departmanlarına 2008 ile 2010 yılları arasındaki üç yıllık dönemde bildirildi. Kurutucuların iç kısmında tüysüzleştirmeler, bildirilen konut kurutucu yangınlarının üçte birine neden oldu.

Kurutma Makinesi Tiftik Nasıl Oluşur?

Elbise kurutucuları, elbiselerden nem çıkarmak için sıcak hava üfleyerek çalışır. Elbiseler tambura batarken, birbirlerine sürtülürler ve lif iğnesi olarak toplanan elyaf parçalarını koparlar. Kirli bir hav bırakmayan filtre kurutucudaki hava akışını kısıtlayabilir, bu da kurutucunun daha fazla çalışmasına ve muhtemelen aşırı ısınmasına neden olur. Biriken tüyler çok yanıcıdır ve USFA’ya göre aşırı ısınmış bir kurutucuda tutuşturulacak ilk şeylerden biridir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi