Home / Beyaz Eşya / Kurutma Makinesi Bakım İpuçları Temizlenmesi
Kurutma Makinesi Bakım İpuçları

Kurutma Makinesi Bakım İpuçları Temizlenmesi

Kurutma Makinesi Bakım İpuçları Temizlenmesi ve Bakımı Üzerinizde kurutucunuzun bulunması çok büyük sıkıntı olabilir. Ya kirli giysilerinizi en yakın çamaşır makinesine götürmeniz ya da çamaşır makinesine girdikten sonra tüm giysilerinizin bir yere kurutulması gerekecek . Muhtemelen bu seçeneklerden birini özellikle çekici bulamazdınız. Bu nedenle kurutucunuza iyi bakmanız ve olabildiğince iyi hizmet etmeye devam etmesini sağlamak önemlidir.

Bununla birlikte, birçok insana benziyorsanız, kurutucu bakımı hakkında çok şey biliyorsunuzdur. Bir ev sahibinin veya bir emlak müdürünün tüm kurutucu ile ilgili konularda ilgilendiği daireleri kiralamak için kullanılıyorsanız, muhtemelen kendinize ait olduğunuza kadar böyle konularda düşünmek için çok fazla nedeniniz olmamıştır.

Neyse ki, bilmeniz gereken şeylerin çoğunu fazla zorluk çekmeden öğrenebilirsiniz ve işler gerçekten koparsa, yardım için yıkayıcı ve kurutucu bakım konusunda uzmanlaşmış bir şirket arayabilirsiniz.

İster bir kurutucu / yıkayıcı kombinasyonu veya tam boyutlu bir kurutucu olun , kurabicinizi olabildiğince verimli çalışması için başarıyla tutmak için dört ana adım var.

  1. Her seriden önce lint ekranını temizleyin
  2. Kirli çamaşırları kurutucuya koymaktan kaçının
  3. Kurutucunun dışını düzenli olarak silin
  4. Egzoz kanalını yıllık olarak temizleyin

Kurutucu Bakım İpuçları

Kolaylaştırmak için, yukarıdaki en iyi ipuçlarını listeledik … Şimdi biraz daha derinlere dalalım ve bu bakım ipuçlarının her birisi hakkında daha ayrıntılı bir şekilde ayrıntıları inceleyelim.

Lint Ekranını Düzenli Temizleyin:

Kurutucudan lif alınması

Tiftik ekranında tüylerin oluşmasına hiç izin vermemek çok önemlidir. Çoğu kişi ekranda çok fazla tüy bırakmayan bir partiye başlamanın yangına neden olabileceğinin farkındalar. Bu aşırı ve nadir bir olay olmasına rağmen açıkçası kaçınmak istediğiniz bir şey.

Bununla birlikte, ekranda biraz lint var olsa bile, yine de başından almak önemlidir. Hatta biraz fazla lif bırakmak, kurutucunun elbiselerini kuru hale getirmek için daha fazla çalışması gerekeceği anlamına gelir. Küçük görünebilir, ancak zamanla tüy bırakmanın büyümesi kurutucunuzun genel işlevini ve verimliliğini engellemeye başlayacaktır.

Çözüm: Bir yüklemeye başlamadan önce lint ekranından tüylerin tamamını sıyırmak akıllıca olacaktır. Herhangi bir tüysüz loiteringi gidermek için ekstra 15 saniye sürebilirseniz, kurutucunuzun yıllarca çalışması için en iyi şansın olduğundan emin olursunuz.

Kirli Giysilerin Kurutucuya Yerleştirilmesinden kaçının:

Kurutucunun iç kısmını olabildiğince temiz tutmak için kirli kıyafetlerinizi kurutucunuza koymayın. Alternatif olarak, çamaşır makinesinden geçerek ıslak hale getirilmiş giysileri kurduğunuzdan emin olun. Başka nedenlerle ıslak olan giysileri veya havluları – örneğin sahilde bir gün kurutmak istiyorsanız – önce çamaşır makinesinden geçirin.

Bunu yaparak, kurutucu içindeki kir veya diğer gereksiz materyalleri almayı önlemiş olursunuz. Dış malzemeler kurutucuyu tıkayabilir veya parçalarının paslanmasına neden olabilir.

Çözüm: Yıkanmış giysileri yalnızca kurutucuya koyun. Çabuk yıkanmayan bir şeyi koymaktan kaçının.

Kurutucunun dışını düzenli olarak silin

Kıyafet kurutucusu

Kurutucunun içinde iyi bakmanın yanı sıra, dış yüzeylere de dikkat etmeniz önemlidir. Dışarı haftalık olarak silin, böylece sabun artıklarının bitişini aşmamaları iyi bir fikirdir. İçine koymadan önce yıkanmış çamaşırlarınızı sık sık kurutucunun üzerine koyarsanız, sabun artıkları kolaylıkla yıpranabilir.

Çözüm: Kurutucunuza ayda en az bir kez tamamen silin.

Havalandırma Temizliği

Kurutucu bakımı rutininin en önemli bileşenlerinden biri de havalandırma temizleme yöntemidir. Egzoz deliğini veya kanalı her yıl en az iki kez temizleme alışkanlığı haline getirmelisiniz. Özellikle bu amaç için yapılmış bir temizleme fırçası kullanabilirsiniz. Havalandaki bakım gerektirmeyen engeller, kurutucudaki havanın akışını önemli ölçüde düşürebilir ve böylece kurutma sürelerinde bir artışa ve gereksiz enerji kullanımına neden olabilir. Kurutucunuz, havalandırma tıkanıklığı nedeniyle daha uzun süre daha fazla çalışması gerekiyorsa, arızalanma olasılığı çok daha yüksektir. Bununla birlikte, uygun havalandırma temizlemesiyle, kurutucunuz uzun sürecek.

Kurutma havalandırma deliklerinizin durumuna dikkat etmiyorsanız, evinizde bir yangın çıkma riskini önemli ölçüde artırabilirsiniz. Tiftik ekranında olduğu gibi kurutucu kanal da tiftik oluşmasına izin verilirse yangın tehlikesine neden olabilir. Hava sirkülasyonu engellendiğinde ve kurutucu daha sık çalışarak makyaj yapmaya çalışırsa, makine aşırı ısınabilir. Bu nedenle havalandırma temizliği, ev sahipleri için önemli bir güvenlik meselesidir.

Kurutucunuza bakma adımlarının çoğu oldukça basittir. Bununla birlikte, özellikle uzun kurutucu kanalınız varsa veya kendiniz yeterli bir işi yapabileceğinden emin değilseniz, profesyonelce temizlenmesini isteyebilirsiniz. Yukarıda listelenen diğer ipuçlarını yerine getirmekle birlikte profesyonel bir havalandırma temizleme, kurutucunun verimli çalışmasını sağlamak ve evinizi yangın tehlikelerine karşı korumak için mükemmel bir yoldur. Uygun bakımla, kurutucular oldukça sağlamdır ve gelmek için yıllarca dayanacak şekilde inşa edilmiştir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi