Home / İpuçları / Kumaştan Lekeleri Çıkarma Önerileri
Kumaştan Lekeleri Çıkarma Önerileri

Kumaştan Lekeleri Çıkarma Önerileri

Kumaştan Lekeleri Çıkarma Önerileri Basit ipuçlarımızı kullanarak makinelerde yıkanabilir kumaşların ve yıkanamaz kumaşların lekelerini nasıl çıkarılacağını öğrenin. Lekeleri derhal tedavi ederek, yıkanabilir ve yıkanamaz giyim ve çarşaflardaki yatırımınızı koruyun. İşte bazı genel ipuçları

Kumaştan Leke Nasıl Çıkartılır

Kumaştan Lekeleri Çıkarma Önerileri Lif içeriği ve tavsiye edilen bakım hakkında faydalı bilgiler için bakım etiketini kontrol edin – kumaş için önerilen su sıcaklığı da dahil. Bir kumaş “yalnızca kuru temizleme” olarak işaretlenmişse, aşırı miktardaki lekeyi siliniz ve en kısa sürede ürünü profesyonel bir kuru temizleyiciye götürünüz.

Kumaştan Lekeleri Çıkarma Önerileri Lekeyi işaret edin ve bunun ne olduğunu açıklayın. Kumaş yıkanabilir ise, leke ayarlama şansı bulamadan önce mümkün olduğunca çabuk muamele edin. Kumaşı muamele etmek için o belirli leke türleri için önerilen temizleme yöntemini kullanın. Genellikle, leke tedavisi yöntemleri, orijinal tedavi için soğuk veya ılık su önermektedir. Sıcak su genellikle lekeleri ayarlar.

Devam etmeden önce, giysisinin göze çarpmayan bir bölümünü (örneğin dikiş izni) tavsiye edilen temizleme yöntemiyle test etmek için zaman ayırın. Bu test, temizleme yönteminin kumaşa zarar verip vermeyeceğini size bildirir. Lekeyi ovmaktan çok lekeleyin. Lekeleme, lekeyi kumaştan çeker. Sürtünme, lekeyi kumaşa iter ve liflere zarar verebilir.

Enzimleri içeren ürünler genellikle kan gibi protein bazlı lekeler için önerilir. Bu madde için ürün etiketlerini kontrol edin. Çoğu enzim ürünü bu lekeleri çıkarma kabiliyetlerini artıracaktır. Kurutucuya koymadan önce lekenin olup olmadığını görmek için daima ıslak bir giysiyi kontrol edin. Kurutucu ısısı lekeyi ayarlayabilir ve kalıcı hale getirebilir.

Yıkanabilir kumaşlar genellikle akrilik, çuval bezi, pamuk, kot, keten, naylon, polyester ve spandex içerir.
Yıkamayan kumaşlar genellikle asetat, fiberglas, rayon, ipek, triasetat ve yünü içerir. Lekeli bir giysi en sevdiğim parçaysa ya da pahalı bir alışverişse, yıkanabilse bile profesyonel tedavi için onu kuru temizliğe götürebilirsiniz.

Kan Lekesi

Bir kan lekesi ne zaman tedavi edilir: Mümkünse, ıslak bir kan lekesini soğuk su ile hemen süngerleyin. Makinede yıkanabilenlerin nasıl tedavi edilir: Yeni lekeler için soğuk suya batırın ve yıkayın. Kuru lekeler için, önceden muamele edin veya enzimler içeren bir ürünle ılık suda bekletin, sonra yıkayın. Yıkamayan maddeleri nasıl tedavi edebiliriz: Lekeyi soğuk su ile yıkayın. Seyreltilmiş beyaz sirke lekeye damlatıcı ile uygulayın. Noktayı soğuk suyla durulayın.

Çikolata Lekesi

Bir çikolata lekesi ne zaman tedavi edilir: Mümkün olan en kısa sürede. Makinede yıkanabilir ürünlerin işlenmesi: Sıcak suda enzim içeren bir ürün ile ön işleme tabi tutulmalıdır. Veya bir ön yıkama lekesi giderici ile muameleden sonra yıkayın. Leke kalırsa, ürünü kumaş için güvenli bir çamaşır suyu ile yıkayın. Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edileceksiniz? Bir damlalıkla lekeye seyreltilmiş beyaz sirke uygulayın. Noktayı soğuk suyla yıkayın.

Kahve ya da çay Lekesi

Kahve veya çay lekesi ne zaman tedavi edilir: Mümkünse sünger soğuk su ile hemen. Makine yıkanabilir ürünlerin işlenmesi: Lekeyi soğuk suya batırın. Ön yıkama lekesi giderici, sıvı bir çamaşır deterjanı veya deterjan ve su macunu ile ön işlem yapın. Kumaş için güvenli bir şekilde, klorlu çamaşır suyu veya renk açısından güvenli çamaşır suyu ile yıkayın. Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edileceksiniz? Bir damlalıkla lekeye seyreltilmiş beyaz sirke uygulayın. Noktayı soğuk suyla yıkayın.

Kozmetik Lekesi

Bir kozmetik lekesi ne zaman tedavi edilir: Mümkün olduğunca çabuk. Makine yıkanabilir ürünlerin nasıl tedavi edilir: Mümkün olduğunca giysiden hafifçe toz püskürtün. Leke giderici veya sıvı çamaşır deterjanı ile ön işlem. Kumaş için en sıcak su kullanarak yıkayın. Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edilir: Mümkün olduğunca giysiden hafifçe toz atın . Profesyonel bir kuru temizleyiciye geçin.

Çimen Lekesi

Çim lekesi ne zaman arılacaktır: Mümkün olan en kısa sürede. Makine yıkanabilir ürünlerin nasıl tedavi edilir: Leke giderici veya sıvı çamaşır deterjanı ile ön işlem. Kumaş için en sıcak su kullanarak yıkayın. Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edileceksiniz? Bir damlalıkla lekeye seyreltilmiş beyaz sirke uygulayın. Noktayı soğuk suyla yıkayın.

Gres Lekesi

Bir yağ lekesi ne zaman arılacaktır: Mümkün olan en kısa sürede. Makinede yıkanabilenlerin nasıl tedavi edilir: Temiz bir bezle sıvı bulaşık sabunu leke içine işleyin. Sıcak su ile yıkayın.

Mürekkep Lekesi

Mürekkep lekesi ne zaman arılacaktır: Mümkün olan en kısa sürede. Makine yıkanabilir ürünlerin nasıl tedavi edilir: Her zamanki gibi leke sökücü ile yıkayın ve yıkayın. Leke kalırsa, ürünü temiz kağıt havluların üzerine koyun. Çözücüyü lekeye uygulamadan önce lekenin çevresindeki alanı denatüre alkolle süngerlendirin. Sık sık kağıt havluları ıslatıldıklarında değiştirin. Durulayın ve yıkayın.

Alternatif bir yöntem olarak, arkadan çalışarak, lekelenmiş kumaşı bir kavanoz veya cam ağzının üzerine yerleştirin. Mürekkep lekesi yayılmamak için kumaşa sıkı tutun. Lekeli kumaştan alkol damla. Çözücü kumaştan çıkınca mürekkep kaba düşecektir. Durulayın ve yıkayın.

Yıkamayacak Yerler Nasıl Arıtılır: 1 kısım gliserin, 1 kısım beyaz bulaşık deterjanı, 8 kısım su ve birkaç damla beyaz sirke ihtiva eden bir solüsyon yapın. Lekeye uygulayın. Nemli tutmak için çözelti ilave ederek 30 dakika bekletin. Durulama.

Meyve suyu Lekesi

Ne zaman bir meyve suyu lekesi tedavi edilir: En kısa sürede. Makinede yıkanabilir ürünlerin işlenmesi: Giysiyi soğuk suyun içinde 30 dakika bekletin. Lekeye hafifçe beyaz sirke uygulayın. 30 dakika daha oturun. Çamaşır suyu ile yıkayın.

Ruj makyaj Lekesi

Bir ruj lekesi ne zaman tedavi edilir: En kısa sürede özel muamele uygulayabilir. Makine yıkanabilir ürünlerin nasıl tedavi edilir: Su kullanmayın. Lekeye mineral yağ koyun ve işlenmiş kalemi 15 dakika bekletin. Fazla lekeleyin, sonra 1 kısım amonyak ve 2 kısım su ile süngerleyin. İyice durulayın.

Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edilir: Yünlü veya ipekli olmak üzere yıkanamayan nesneleri yıkanabilir malzemelerle aynı şekilde muamele edin . Yün ve ipek amonyakla işlemez ve kuru temizlenmiş olmalıdır.

Tırnak cilası oje Lekesi

Bir tırnak cilası lekesi ne zaman arılacaktır: Mümkün olan en kısa sürede. Makinede yıkanabilir maddelerin nasıl tedavi edilir: Hemen fazla cüzdan cilasını mat bir bıçak veya spatula ile kazıyın. Kazıyınca parlatmamaya özen gösterin. Profesyonel bir kuru temizleyiciye geçin. Veya lekeyi yüzü aşağı bakacak şekilde birkaç kat temiz kağıt havlu üzerine yerleştirin. Lekenin arkasına lehçe sökücü uygulayın. Cilayı kabul ettikleri için havluları değiştirin. Leke başlamaya başlarsa tekrarlayın. Durulayın ve yıkayın.

Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edilirsiniz: Hemen aşırı cüzdan cilalarını sıkıcı bıçak veya spatula ile kazıyın. Kazıyınca parlatmamaya özen gösterin. Profesyonel bir kuru temizleyiciye geçin.

Yağ Tabanlı Boya

Yağlı boya lekesi ne zaman arılacaktır: Mümkün olan en kısa sürede. Makinede yıkanabilir maddelerin arıtılması: Boya üzerindeki etikette bir tiner kullanılması önerilirse, lekeyi çıkarmak için bu çözücüyü kullanın veya terebentin kullanın. Durulayın ve yıkayın. Yıkamayan maddeleri nasıl tedavi edebiliriz: Aşırı leke lekeleyin ve kumaşı kuru temizleyiciye alın.

Su Bazlı Boya

Su bazlı boya lekesi ne zaman arılacaktır: Hemen ılık suda yıkayın. Makine yıkanabilir yüzeylerin işlenmesi: Leke ıslak iken ılık suda yıkayın. Yıkayınız. Yıkamayacak Yerlere Nasıl Alınır: Sıcak su ile süngerli ıslak leke ve seyreltilmiş bulaşık yıkama sabunu çözeltisiyle leke; durulama.

Terleme Lekesi

Bir ter lekesi ne zaman tedavi edilir: Mümkün olan en kısa sürede. Makine yıkanabilir ürünlerin nasıl tedavi edilir: Yeni lekelere amonyak veya eski lekelere beyaz sirke uygulayın; durulama. Kumaş için en sıcak su kasetini kullanarak yıkayın veya bir enzim ürünü veya renk açısından güvenli bir ağartıcıyla yıkayın. (Asla amonyak ve ağartıcıyı karıştırmayın.)

Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edileceksiniz? Bir damlalıkla lekeye seyreltilmiş beyaz sirke uygulayın. Noktayı soğuk suyla yıkayın.

Kırmızı şarap Lekesi

Kırmızı şarap lekesi ne zaman arılacaktır: Temiz, kuru bir bez ile hemen yıkayın. Makine yıkanabilir ürünlerin işlenmesi: Lekeyi tuz ile örtün ve bir kabın üzerine gerin. Lekenin üzerine kaynar su dökün. Yıkayınız. Leke kalırsa lekeye seyreltilmiş beyaz sirke damlatıcı ile uygulayın. Soğuk su ile yıkayın; aklamak. Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edileceksiniz? Bir damlalıkla lekeye seyreltilmiş beyaz sirke uygulayın. Noktayı soğuk suyla yıkayın.

Sos Lekesi

Sos lekesi ne zaman arılacaktır: Mümkünse sünger soğuk su ile hemen. Makine yıkanabilir ürünlerin nasıl tedavi edilir: Damlatılmış beyaz sirke lekeye bir damlalık yardımıyla uygulanır. Noktayı soğuk suyla iyice yıkayın. Ön yıkama lekesi giderici ile yıkayın ve yıkayın. Yıkamayacak Yerlere Nasıl Tedavi Edileceksiniz? Bir damlalıkla lekeye seyreltilmiş beyaz sirke uygulayın. Noktayı soğuk suyla yıkayın.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi