free
web stats
Pazar , Ocak 21 2018
Home / Kombi / Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalı

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır Cihaz üzerinde bulunan manometre üzerinden basınç okunabilir. Analog manometre olmayan cihazlarda cihaz menüsü içinden basınç seçilerek anlık basınç okunabilir. Soğuk tesisatta minimum 1 bar fakat optimum basınç 1-1,5 bar aralığında olmalı. Geniş dairelerde(su hacmi fazla olan tesisatlarda) basıncı fazla yükseltmemekte fayda var çünkü basınç yükseldikçe kullanılabilir genleşme tankı hacmi, küçülür. Kombi çalıştığında ısındıkça basınç artacaktır.

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır
Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır

Maks. çalışma basıncı 3 bardır. Su basıncı 3 bar’ın üzerine çıktığında cihaz emniyet ventili açarak fazla suyu tahliye eder. Basınç sabit kalmıyorsa genleşme tankı ya da tesisatta kaçak olabilir bu durumda yetkili bayi veya servis aranmalıdır. Genelde kaçaklar kombiden değil tesisattan kaynaklanır. Basınç 0,5 bar altına düştüğünde cihaz arızaya geçecek ve ilgili arıza kodunu ekranda gösterecektir.

Her kombide düşük basınç uyarısı bulunmayabilir bu durumda belirli periyotlarda basınç kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Hafta bir, ayda bir. Basınç azaldığında kombinin altında bulunan doldurma musluğu ile su basılabilir. Su basılırken cihazın bekleme modu ve soğuk olduğundan emin olunuz.

Dikkatinizi Çekebilir

Ferroli Divatop Arıza Kodları

Ferroli Divatop Hata Kodları Ferroli Divatop A1 Hatası – Alev kesintisi. Ferroli Divatop A2 Hatası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir