Home / Kombi / Kombi Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılmalı ?

Kombi Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılmalı ?

Kombi Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılmalı  Enerji maliyeti o kadar yüksek ki, hane halklarının yakıt verimliliği konusunda çok bilinçli olduklarına şaşmamak gerekir. Ev enerji yakıtı maliyetlerinin yaklaşık% 65’i için alan ısıtma muhasebesi ile, enerji israfını en aza indirmenin herhangi bir yöntemi, uç uca ulaşmaya çalışan nakit sıkışık aileler tarafından memnuniyetle karşılanacaktır.

Kombi Ayarları Nasıl Yapılır

Kombi Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılmalı Isıtma teknolojisi son 30 yılda uzun bir yol kat etti. Değiştirilen eski kazanlarla kıyaslandığında, yeni yoğuşmalı kazanlar,% 75’in altından% 90’ın üzerindeki seviyelere kadar yerli kazan verimliliğini artırmayı başardı. Ancak, iç tüketimin azalmasıyla birlikte, gaz fiyatları önemli ölçüde dalgalandı ve son zamanlarda hafif bir düşüş göstermelerine rağmen, gelecekteki artış beklentisi oldukça yüksek.

Kombinin Isı Ayarı

Ev sahipleri doğal olarak pahalı yakıtlarından maksimum verim almayı amaçlamaktadır. Birçok modern ev çok sofistike sıcaklık izleme ve otomatik ısıtma kontrol sistemleri ile döşenmiştir. Ancak, doğru kazan sıcaklığı ayarının ne olması gerektiği konusunda görüşler farklıdır. Yüksek ya da düşük geri döndü.

Doğru kazan sıcaklığı ayarının ne olması gerektiğine karar verme bağlamında, verimliliğin iyileştirilmesini veya tam tersini etkileyebilecek çeşitli faktörler devreye girer.

Kombi Ayarı Kaçta Kullanılır

Modern bir yoğuşmalı kazan için, yoğuşmanın gerçekleşmesiyle kazanın geri kazanılması için kazanın geri dönüşü 55 derecenin altında olmalıdır. Dönüş sıcaklığı bunu aşarsa, yoğuşmalı bir kazanı monte etmenin ardındaki amaç ve baca gazlarından gizli ısının geri kazanılmasının yararı, ancak kaybedilir. İdeal olarak, geri dönüş mümkün olduğunca düşük olmalıdır, ancak ev boyunca yetersiz alan ısıtması pahasına olmamalıdır.

Kombi ısı ayarı kaç olmalı

İdeal kazan sıcaklığı ayarını neyin oluşturabileceği konusunda birçok düşünce okulu vardır. Bir görüş, biri kazan akış çıkışına ve diğeri akış geri dönüşüne yerleştirilen iki sıcaklık göstergesinin girilmesinin cevabı sağlayabileceğini düşündürmektedir. Bunlar, operatörün kazan sıcaklığını manuel olarak düzeltmesini sağlayacaktır. Sıcaklığın 55 ° C’yi aşmadığından emin olmak için dönüş akışını izleyerek operatör, dışarı akış göstergesini gözlemlemek için gerekli sıcak su sıcaklığını belirlemek için gözlemleyebilir. Operatör daha sonra kazan sıcaklığı ayarlarını buna göre ayarlayabilir.

Kombi Kaç Derecede Çalıştırılmalı

İkinci bir yöntem, kazanın en yüksek sıcaklık ayarında sürekli olarak çalıştırılmasının, evi hızlı bir şekilde istenen sıcaklığa kadar ısıtmak suretiyle gaz kullanımını azaltacağını ve kazanın bakımını yapmak için açılıp kapanacağını göstermektedir. Kombi, sonunda 55 derece C’lik bir geri dönüş sıcaklığı vermek üzere yerleşecektir. Bu sistem, tam bir termostatik kontrol seti ve programlanabilir ayarlara sahip olan eve güvenmektedir.

Ayrıca, her bir radyatördeki TRV’lerin önceden ayarlanan sıcaklığa ulaşıldığında radyatöre giden ısı kaynağını kapatmasını gerektirir. Başlangıçta bu, ısı geri kazanımının yoğunlaştırılması için gerekli olan 55 dereceyi aşan kazanın dönüş akışına neden olur, bu nedenle kazan, bu dengeyi azaltmak için brülör sıcaklığını otomatik olarak azaltır. Çevre kontrol programcıları ve zamanlayıcıları ile birlikte,

Kombi kaç derecede yanmalı

Üçüncü bir düşünce okulu tamamen katılmayacak ve alternatif bir yöntem önerecektir. Kazan sıcaklığını daha düşük bir değere ayarlamanın ve daha uzun süreler için merkezi ısıtmanın çalıştırılmasının gaz kullanımını azalttığını iddia ederler. Kazanı daha düşük sıcaklıkta çalıştırarak, kazanın ısı seviyelerini artırmak için aralıklı olarak döngü yapmaz, çıktıyı azaltmak için çalışan oda kontrollerinden önce ısı gereksinimini aşma potansiyeli vardır.

Bu yöntemin verimli çalışması için, radyatörler veya yayıcılar daha büyük kapasite ve boyutta olmalıdır. Kazanın daha düşük çıktısı nedeniyle, odaların ısınması daha uzun sürer, ancak ısıyı üretmek ve korumak için pahalı enerji patlamaları gerekmez. Yoğuşmalı ısı geri kazanımı, daha düşük dönüş sıcaklıkları nedeniyle artırılmıştır.

Kombiyi Tasarruflu Kullanmak

Bu yöntem daha düşük, daha uzun bir ısı beslemesi ile ısınmaya dayanması nedeniyle, kazanın soğuk havalarda sürekli olarak çalışmasını ve dahili sıcaklıkların korunmasını ve ön ayarlı programlayıcıların neden olduğu kazan etkisizliği nedeniyle yoğuşmanın oluşmasını önlemeyi gerektirir.

Bu işletim yöntemi ile, sistem, kullanım sıcak suyu önceliği sağlamak için bir bölge vana işletimine sahip olmalıdır. Evsel sıcak su, zararlı mikrobik inkübasyon ve proliferasyondan korunmak için en az 60 C dereceye ulaşmalıdır.

Kombiler kullandıkça mı açılmalı, sürekli açık mı bırakılmalı?

Kazan sıcaklığı ayarlarındaki son bakış açısı, iç ısıtma kontrolleri ile uğraşan değerli zaman ve para harcamasına yoğunlaşmak yerine, ev sahiplerinin bir hava dengeleyicisine takılarak daha iyi servis edilebileceğini göstermektedir. Muhtemelen, dış sıcaklık değişiminin, etkilerine karşı koymak için gecikmiş kazan faaliyetinden çok iç sıcaklık üzerinde daha fazla etkiye sahip olduğunu söylemeden geçer.

Soğuk havaların iç sıcaklıklar üzerindeki etkisini ve dahili programcılar ile kombinasyonunu tahmin edersek, bir hava dengeleyici bir kazanı, aksi durumda olacağından daha erken bir zamanda aktive edebilir. Kazan, binadan beklenen ısı kaybını telafi etmek için çıktıyı hafifçe yükselterek tepki verir.

Kombi kullanmanın yakıt tasarrufu açısından avantajları nelerdir?

Birçok ev sahibi ve hane halkı ısınmaları üzerinde belli bir miktar kontrolün tadını çıkarır. Bu, uzaktan ısıtma kontrollerinin artan popülaritesini gözlemleyerek doğrulanabilir. Verimliliği arttırmak için ısıtma kontrolleri ile tinkering yapmaktan hoşlananlar için, kazan sıcaklığı ayarı öznel ve bir fikir meselesidir. Her ev, yalıtım seviyesinde ve aslında, yapı içinde kullanılan malzemelerden farklıdır ve bu şekilde her evin kendine özgü gereksinimleri olacaktır.

Sadece minimum enerji maliyeti ile rahat bir ev isteyenler için, mülkiyet yalıtımını çevreleyen rehbere bağlı kalmak esastır. Uygun zamanlayıcılar, termostatlar ve programlayıcıların kurulumu ve bir hava koşullandırma kompansatörü eklenmesi, kazan sıcaklığı ayarlarıyla ilgili çelişkili tavsiyeleri geçersiz kılacaktır. Sadelik ve optimum verimlilik için, sadece teknolojiye bırakın.

Dikkatinizi Çekebilir

Radyatörlerin Neden Altı Soğuk Üstü Sıcak

Radyatörlerin Neden Altı Soğuk Üstü Sıcak Önümüzdeki 2 dakika içinde, radyatörlerin niçin üste üste geldiklerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi