Home / Kombi / Kombi Sesli Çalışıyor Gürültü Yapıyor

Kombi Sesli Çalışıyor Gürültü Yapıyor

Kombi Sesli Çalışıyor Gürültü Yapıyor  kombi su sızdırmaya başladığı ya da bozulduğunda ne yapılması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunduk .

Kombi Sesli Çalışma

Ancak, kombiniz  gürültülü sesler çıkarsa ne olur? Bu ciddi sorunların işareti olabilir; Kazan şu anda düzgün çalışıyor olabilir, ancak yakın gelecekte kırılması muhtemeldir ve şu anda sizin ve diğer insanların ciddi bir güvenlik riski oluşturabilir. Kazanın neden gürültü yaptığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kombi neden gürültü yapıyor ?

Clunking ve banging noises ‘kettling’ sesleri olarak adlandırılır ve kireçli ısı eşanjörü üzerinde biriktiğinde ortaya çıkar. Bu su akışını engeller ve bir su ısıtıcısında görüldüğü gibi, bir miktar suyun kaynatılmasına, buhara ve genleşmesine neden olur ve böylece kazanınız yüksek sesle patlama sesleri çıkarır.

Her ne kadar modern kazanlar, kazanın patlamasına neden olacak şekilde klingin olasılığını en aza indirecek basınç tahliye vanaları gibi yenilikçi güvenlik cihazlarıyla dolu olsa da, bu problem kazanınızın verimliliğini önemli ölçüde azaltacak ve uzun vadede iç hasara neden olacaktır.

Kombide ıslık sesi

Kazan ıslık sesleri de kettlingin neden olabileceği veya sistem içinde sıkışmış havaya bağlı olabileceği anlamına gelir. Problemin sıkışmış havaya neden olması durumunda, kazan onarımı nispeten basit olacaktır ve sadece sıkışmış havanın serbest bırakılmasını içerecektir. Mühendisler ayrıca, kazanda havanın neden sıkıştığını ve uygun onarımları yapacağını da belirleyecekler. Islık sesleri ayrıca su basıncı veya tıkanıklıktan kaynaklanabilir.

Bir gaz kazanı içindeki gıcırdama sesleri , sistemdeki hava, kazanın dibinde bir tıkanıklık veya tortudan da kaynaklanabilir. Kazan gıcırdamasına ayrıca donmuş bir yoğuşma borusu da sebep olabilir ve bu borunun çözülmesi gerekecektir. Ne yaptığınızı biliyorsanız, bir yoğuşma borusunu sıcak su şişeleri ve ısı sargıları ile çözebilirsiniz , ancak yalnızca boru kolayca erişilebilir ve zemin seviyesinde ise bunu yapmalısınız.

Kombiden su sesi geliyor

Kazan çarpıyor mu? Kazan gürültüsüne katlanmak can sıkıcı olabilir, bu yüzden dışarıda bir  kombi mühendisi olsun. Bir kazanda bir gagalama yaparken, sersemletirken, vururken veya ıslık çaldığında ne yapılmalı?

Araştırma, 10 kazanın 1’inin güvensiz olduğunu göstermektedir . Herhangi bir kazan onarımını kendiniz denememelisiniz – kolayca erişilebilen bir yoğuşma borusunun çözülmesinden başka. Bizimle bir gaz kazanı arıza kapağınız varsa, o zaman yılın herhangi bir gününde bir kazan arıza tespit edebilirsiniz – müşterilerimize 7/24 hizmet sunabilmek için gurur duyuyoruz.

Unutmayın, tüm gaz kazanları üzerindeki çalışmalar Gaz Güvenli-kayıtlı mühendisler tarafından yapılmalıdır. Kazanlar zararsız bir ev cihazı gibi görünebilir, ancak düzgün çalışmadıkları zaman çok tehlikeli olabilirler, bu nedenle ıslık kazan, gürültülü bir boyler, bir kazan kazanı, bir vuruş kazanı veya bir kazıcı kazanınız olup olmadığına bakmak gerekir. .

Dikkatinizi Çekebilir

Radyatörlerin Neden Altı Soğuk Üstü Sıcak

Radyatörlerin Neden Altı Soğuk Üstü Sıcak Önümüzdeki 2 dakika içinde, radyatörlerin niçin üste üste geldiklerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi