Home / Kombi / Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kalorifer petek iç temizliği nasıl yapılır

kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır , Kimyasal ilaçla petek temizliği nasıl yapılır sorusu merak edilen soruların başında gelmektedir. Teknolojik makineler ve tecrübeli ekibimiz ile radyatörlerin ve peteklerin yıllık bakımını yapmaktayız.

Ayrıca Kombi kalorifer tesisatını kimyasal ilaçlarla temizleyerek kombinin daha rahat çalışmasını sağlıyoruz. Kombinin filtresi açıldığında sizlerde göreceksiniz ki filtreler temizlenmeli ve değiştirilmelidir. Petek temizliği ve kombi bakımında sadece kimyasal ilaçla temizlik yapmakla kalmıyoruz,

Petek Temizleme  Kombi Kalorifer Petek Bakımı

tesisatta ki problem olduğu takdirde bunun çözümünü sertifikalı ustalarımız saptayıp sizlere iletmektedirler. Arzu ettiğiniz takdirde tesisat onarım konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz. Petek temizliğini yaparken petekleri sökmeden evinizi kirletmeden, bütün kalorifer tesisatını ve peteklerin temizliğini yapıyoruz.

Kimyasal ilaçla petek temizliği nasıl yapılır sorusunun en somut cevabı bu uygulama yapılırken bire bir görmekten geçer. Kimyasal ilaçlar ile ve makine kullanarak peteklerde oluşan kireç ve tortuları temizleme işlemini  profesyonel olarak yapan sayılı firmalar arasındayız.

kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır

rothenberger petek temizleme kimyasalı

Çünkü sistemi kuran bizler olduğundan sorunun ne olduğunu bildiğimizden çözümü daha hızlı sunmaktayız. Petek temizliği, radyatör temizliği, kalorifer tesisat temizliği, yerden ısıtma temizliği, merkezi ısıtma temizliği, alüminyum petek temizliği, döküm petek temizliği gibi tüm bu işlemleri profesyonel ekiplerimiz ile yapıyoruz.

Cihazla petek temizleme işlemi nasıl yapılır ? Yıllarca kullandığımız, test edilmiş bilinen kimyasal ile tesisat temizleme, radyatör temizleme, kalorifer tesisat temizleme farkını sizlerde yaşayın. Kullandığımız kimyasal ilaç tesisata zarar vermez bu güne kadar edindiğimiz tecrübe ile şunu net söyleyebiliriz,

kombi petek temizleme sıvısı

kullanılan kimyasal ve cihaz iyi değilse çok sağlıklı bir hizmet almanız mümkün değildir. Biz deneyim sahibi olmayan, işe yeni başlamış olan çalışanın eline makine verip tecrübe edinmeden radyatör temizliği yaptırmıyoruz. Evinize gelen servis elemanları deneyimli Sertifikalı tesisatçı ustalardan oluşmaktadır. Petek sadece temizlemekle kalmaz, peteklerin yanlış bağlantılarını ve tesisat borularında yanlış yapılmış bir yeri fark edebilirler. Petek temizliğine gelen ekip farklı nedenlerden dolayı radyatör ısınmama problemi yaşıyorsanız bunu çözebilirler.

Petek ve Tesisat Temizliği Kombi Bakımı‎

Türkiye`de petek ve radyatör temizliğini makine ile yapan sayılı firmalardan olup kendini bu sektörde ispatlamıştır. İşinin ehli sertifikalı ustalar evinizde yaşanan diğer tesisat problemlerine müdahale edebilecek tecrübe ve deneyime sahiptir. Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında Adan Z ye Ekibi hem kombinin eşanjör hem de Kombi Kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Petek ve Tesisat Temizliği Kombi Bakımı‎

Kombi Petek Bakımı Nasıl Yapılır

Kombi, Kalorifer tesisatı, radyatör yada diğer adıyla petek temizliği için şunları belirtmek durumundayız. Kışa girmeden bütün müşterilerimize ısrarla petek temizliği ve kombi bakımını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Bu işlemler makine ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır.

Makineyi tesisata bağlayıp kimyasal ile sirkülasyon yaptırıyoruz. Tesisatın ve radyatörlerin içerisindeki bütün su taşları, kireçler tortular, peteğin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler kimyasal ilaçla tesisata zarar vermeden sökülmüş oluyor.

En İyi Petek Temizliği Modeli Hangisi

Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatta temiz su ile sirkülasyonu yaptırılarak tesisatımız tortu, kireç, pas vb yabancı maddeler ve kimyasal ilaç tamamen atılmaktadır. Kimyasal ilaçla petek temizliği nasıl yapılır sorusuna verilen cevabın içeriğinde uygulamada peteklerin sökülüp sökülmediği, cihaz ve ilaç kullanılıp kullanılmadığı merak konusudur. Bu işlemden sonra isteyen müşterilerimize radyatör ve kombi için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombi bir süre çalıştırılır.

Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde kullanımınıza sunulmaktadır.Yerden ısıtma tesisat temizliği Yerden ısıtma sistemlerinde zamanla oluşan balçık sizin gözünüze çamur gibi görünebilir fakat bilimsel bir anlayış içerisinde baktığınızda oluşan bu çamurun canlı bir bakteri olduğunu bilinmektedir.

Piyasada petek temizlik ve radyatör bakımı adı altında kampanya gibi gösterip çok düşük fiyat verip iş yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Piyasada eline makine alan biz bu sektörde ilkiz söylemlerine başlamış olup sayıları epey artmıştır.

kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonlu

Bu bağlamda siz değerli müşteri bu noktalara dikkat etmeleri gerektiğini düşünmekteyiz. Petek temizliği ile peteklerin suyunu değiştirmeyi sakın birbirine karıştırmayın. Bu iki işlem arasında hem işçilik hemde kullanılan kimyasal farkı vardır. Kullandığımız kimyasal faaliyette bulunduğumuz tesisat piyasasında test edilmiş ve yoğun olarak kullanılan kimyasaldır.

Petekler yeterince ısınmıyor ise ne yapmalısınız ? Petekler ısıtmıyor ne yapmalı ? Petekler daha önceki yıllara nazaran daha az ısınıyor veya hiç ısınamıyor ise cihaz ve kimyasal ile yapılan petek temizlik hizmetimizden sizlerinde yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Yavaş yavaş ısısı azalan radyatörlerin yani peteklerin alt taraflarında kireç tortu gibi katı atıklar oluşmaya başlar. Bu yabancı maddeler suyun gidiş ve dönüşünü olumsuz yönde etkiler. Suyun hızındaki bu yavaşlama peteğin bazı kısımlarının yanmamasına sebep olur.

Kombi Petek Temizligi

Petek temizliği yaptırdığınız takdirde boruların ve peteklerin içerisindeki kireci, tortuyu ve çamurlaşmayı yok edebilirsiniz. Radyatör petek kombi ve tesisat temizleme kimyasalı ne işe yarar ? Kombi ve radyatörlerinizde suyun ısınmasıyla birlikte kireç ve su taşı buda tortu oluşmasına neden olur. Zamanla kombi eşanjörü, boru ve peteklerde kireç ve su taşı oluşur. Temizleme kimyasalı ile yıkama yaparak kireç, korozyon (metal veya metal alaşımlarının) oksitlenme veya diğer kimyasal etkilerle aşınma durumudur. Demirin paslanması, aluminyum oksitlenmesi korozyon örnek olarak verilebilir.

Petek Temizleme Video Anlatım

Korozyon kelime anlamına bakacak olursak, aşınma, çürüme, paslanma ve bozulma gibi anlamlar içermektedir Petek temizleme Bu işlemin ardından ısıtma sisteminiz temiz su ile sirkülasyon yapılarak yıkanır. Yıkama işleminin sonunda müşterimiz talep ettiği takdirde koruyucu kimyasal eklenerek sisteminizin bir daha kireç ve su taşı tutması engellenir.

Burada bahusus dikkat etmemiz gereken nokta kimyasal ilaç sistemden atılmadığı takdirde korozyon neden olabilmektedir. u vasıtası ile ısıtma yapılan her türlü ısıtma sistemlerinde, alüminyum içeren sistemlerde dahil olmak üzere kireç ve korozyon karşı top yükün koruma sağlar.

kombi petek bakımı nasıl yapılır

petek temizliği faydalımı

Kimyasal ilaç ile yapılan petek ve kalorifer tesisat temizliği Kombinin daha verimli ve daha rahat çalışmasını sağlar. Peteklerde meydana gelen tıkanmaları önler. Yıllarca tesisatta sirkülasyon sebebi ile oluşan kireçten pisliklerden temizlenerek daha iyi ısınmanızı ve faturanızda farkı hissetmenizi sağlayacaktır. Sistem temizleme ürünü kapalı veya açık ısıtma sisteminizin temizliğini, bakımını ve kombinin randımanlı şekilde çalışmasını sağlayan, içerisinde çok kuvvetli doğal mıknatıs bulunan bir manyetik filtre.

Petek Temizliği Kombi Kalorifer Temizleme

Kullanılan sistemdeki su içinde, devamlı olarak bu pislik mikron ölçüsünden çok büyük parçacıklara ulaşarak dolaşmaya çalışmaktadır. Bu pislik her yere bulaştığı gibi özellikle sirkülasyon pompalarının ve valflerin bozulmasına neden olur. Petek temizleme kimyasalı En önemlisi kombi içindeki pahalı ve önemli olan eşanjör zarar görür ve ısı randımanı düşer.

Burada saymış olduğumuz tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tesisat sisteminize aktarılması halinde derhal etki gösterir ve tesisatınızı korur. Yapılan testler bu pisliğin çok azının bile ısıtıcı randımanını düşürdüğünü göstermiştir.

petek temizleme video anlatım

petek temizleme kimyasalı nasıl kullanılır

Dikkatle ve tecrübe ile projelendirilerek bu pisliğin % 100 ‘nün ısıtma sisteminden temizlenebilme sini mümkün kılmıştır. Periyodik olarak yaptıracağınız radyatör temizleme ve kalorifer tesisat koruma kimyasalı ile ısı sisteminizin yıllarca en iyi randımanla çalışmasını sağlayacak, tesisat korumayı beraberinde getirdiği için harcadığınız yakıt miktarı azalacaktır. Kombi, tesisat, petek ve yerden ısıtma borularında oluşan kireç, tortu ve çamurlaşmanın temizlenebilmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

petek temizleme kimyasalı

Hiçbir metale, kombi parçalarına zarar vermediği test raporları ve kullanan yetkili servislerce onaylanmıştır. Asidik bir malzeme olmadığı için, uygulama esnasında kombiyi tesisattan ayırmaya, uygulamadan sonra nötrleştirme yapmaya gerek yoktur. Kimyasal ilacın uygulandığı sistemler ve bize kazandırdıkları : Su vasıtası ile ısıtma yapılan her türlü ısıtma sistemlerinde, alüminyum içeren sistemlerde dahil olmak üzere kireç ve korozyon karşı top yekun koruma sağlar. Her marka model kombi yoğuşmalı kazanlarda, Alüminyum, panel, dökme radyatörlerde, Yerden ısıtma sistemlerinde, Kalorifer Tesisat Temizleme,Radyatör Temizleme Demir, bakır, plastik borularda güvenle kullanılır.

petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız

Kireç ve korozyona karşı korumayı arttırır. Sistemdeki tüm metaller için uygundur. Kombinin veriminli çalışmasına neden olur. Kombi sesini ve noktasal delinmeleri engeller. Çevreye zarar vermez, tamamen zehirsizdir Sistemin ömrünü uzatır, maksimum verim ve minimum yakıt sarfiyatını sağlar. Yerden ısıtma tesisat koruyucu : Yerden ısıtma sistemlerini temizlemek ve korumak için dizayn edilmiştir. Tesisatlardaki bakteri ve mantar oluşumu kombi ve tesisatlarda sorunlara neden olabilir,

petek temizliği gerekli mi

mesela boru tıkanıklıkları kombide blokajlar, vanalarda sorunlar eşanjör sorunları gibi. Tesisatlarda istenmeyen kokular oluşabilir yada eşanjör veya diğer parçalardaki korozyon dolayı tesisatta sorunlar çıkabilir. Bütün bu sorunları iyi analiz ettiğimizi yılların verdiği tecrübe ile söyleyebilir çözüm noktasında kesin çözüm üretebiliriz. Sorunu en iyi bilen sistemi kura bilendir. Sistemleri kuran bizler olduğune göre problemi en iyi şekilde çözebilecek ekipte bizleriz.

Petek Temizliği Yaptırmanın faydaları

Kombi derecesini orta seviyede tutarak maksimum ısı elde edersiniz. Yüksek doğalgaz faturası ödemezsiniz. Her petek aynı ısıya ulaşacağından tüm odalar aynı sıcaklık derecesinde olacak bu sayede odadan odaya geçişlerde rahatsızlık verecek bir ısı değişimi hissetmeyeceksiniz. Kombi sıcak su pompası daha az çalışacak, kombiniz daha uzun yıllar kullanılabilecek duruma gelecektir.

Kombinize en uzak olan odada ki petekler daha iyi ısınacak, ısınmayan kör oda kalmayacaktır. Petek temizliğinde kullanılan kimyasal bakım ve temizleme ürünleri sayesinde petek radyatörlerinizin içi pas tutmayacaktır. Peteklerinizin tesisat borularında bir su kaçağı varsa bunu da gelen ekiplerimiz testleri sırasında sizlere bildirecek, eksra bir servis ücreti ödemeyeceksiniz. (onarım hariçtir)

petek temizliği fiyatları

Petekler temizliğine kombi tesisatınızdan başlayarak en son peteğin tesisatına kadar, tesisat boruları dahil kimyasal temizleme ilaçları ile temizliyoruz, odalarda ki hiç bir petek yerinden sökülmeden yapılan bu işlemlerde sadece banyodaki havlupan dan çıkış sağlayarak peteklerin izin içinde oluşan pis suyu tuvalet giderinden geri gönderiyoruz. Petekleriniz daha önce ısınmıyor sa yada üst tarafı ısınıyor alt tarafı ısınmıyor ise, petek temizliği sonrasında artık tümüyle ısınır hale gelecektir. Geç ısınma sorunu da petek temizleme hizmetimizden sonra ortadan kalkacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi