Home / Kombi / Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten sonra tekrar ateş etmek için sıfırlanması gerekir. Kazan kilitleme, tüm modern kazanların güvenlik özelliğidir. Kombi bir problem algıladığında, kilitlenir. Kazanın kilitlenmesine neden olan bu sorun, iki şeyden biri olabilir.

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kazan, düzgün çalışmasına izin vermeyecek bir arızayı algılar (düşük basınç gibi) Kazan, çalışmaya devam etmenin güvensiz olduğunu fark eder (yüksek basınç veya kötü gaz kaynağı gibi). Bu hızlı kılavuz, Vaillant, Demirdöküm, Ferroli, Baxi ve Baymak gibi markalardan bir kazanın nasıl sıfırlanacağını gösterecektir.

Kombi Sıfırlama Öncesi Ne Yapmalı?

Sorununuzu belirlemek için kazanların neden kilitlendiğini anlamak için kılavuzumuza göz gezdirin . Bir kazanın sıfırlanması gerektiğinde, bir kilitleme nedeniyle gerçekleşir. Kazanı sıfırlamadan önce, kazanın kilitlenmesine neyin neden olduğunu belirlemeniz gerekir.

Kombi Nasıl Sıfırlanır ?

Arıza Teşhis ve Düzeltme

Bir kilitlenme deneyinden sonra, bir kazan arıza kodunu görüntüler. Arıza kodunu teşhis etmeli ve devam etmeden önce sorunu çözmelisiniz. Kazanı sürekli sıfırlamak zorunda kalmanız gerekiyorsa, sıfırlamadan önce arızayı temizlemediğiniz için. Kazan koruma olarak kilitlenir. Bu, kazanda bulunan iç parçaları korumak ve kazanın güvensiz olması durumunda sizsiniz.

Hata kodunun ne anlama geldiğinden emin olmadığınız zaman iki seçeneğiniz vardır:

Kullanıcı el kitabına bakın. Sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için yetkili bir mühendisle irtibat kurun (tavsiye edilir).

Sıfırlama Düğmesini Bul

Çoğu modern kazanın, kazanın ekranında bulunan bir sıfırlama düğmesine sahip olacaktır. Bu, arıza kodunun görüntülendiği yere yakın olacaktır. Örnek olarak, Vaillant EcoTec üzerindeki sıfırlama düğmesi, içinden geçen bir çizgi ile alev alacaktır. Bu sıfırlama ve kontak butonudur. Kazanınızın sıfırlama düğmesini bulamazsanız, kullanım kılavuzuna bakın. Sıfırla düğmesine basıp basılı tutun Sıfırlama düğmesini 3-10 saniye basılı tutun.

Kazanın Ateşlemesini Bekleyin

Tüm kazanlar sıfırlandıktan sonra doğrudan ateş etmeyecektir. En modern kazanların sıfırlama dizisinden geçmesi gerekecektir. Bu 5-10 dakika sürebilir. Arızayı bulduğunuzdan ve düzelttiğinizden emin iseniz, sıfırlama düğmesini bulun ve kazan sıfırlamadı ise bir servis çağırma zamanı geldi.

Dikkatinizi Çekebilir

Radyatörlerin Neden Altı Soğuk Üstü Sıcak

Radyatörlerin Neden Altı Soğuk Üstü Sıcak Önümüzdeki 2 dakika içinde, radyatörlerin niçin üste üste geldiklerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi