Home / Kombi / Kombi Isıtmıyor ?

Kombi Isıtmıyor ?

Her şeyden önce, ön ödeme sayacınız varsa, yeteri kadar kredinizin olup olmadığını kontrol edin. Ardından, ocaküstü ocağınız gibi diğer gazlı ev aletlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını veya sigorta kutunuzdaki düğmelerin çalışıp çalışmadığını test edin.

Kombi Petekleri Isıtmıyor

Son zamanlarda bir elektrik kesintisi yapmışsanız tekrar Kontrol edin

Varsa, kazanınızın zamanlayıcısı sıfırlanabilir – bu da tekrar çalışmaya başlamanın zamanlarıyla yeniden programlamak kadar basit olabileceği anlamına gelir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında bir hatırlatma talimatı kılavuzuna göz atın.

Kombi Neden Isıtmaz

Kombi basınç göstergesini kontrol edin Bir bar veya daha düşük bir okuma gösteriyorsa, düşük basınç, kazanınızın çalışmadığı neden olabilir. Baskıya kendinizi sıkıştırmak genellikle basittir – kazan el kitabındaki adımları izleyin,

Petekler Neden Isınmıyor

Oda termostatını 21 derece veya daha yukarıya çevirin Oda termostatınızın 21 derecenin altına düşürülmesi ısıtınızın gelmesini önleyebilir, bu nedenle görmek için daha yüksek yapın. Kazanınız tekrar çalışmaya başlarsa.

Kazanı sıfırlayın veya pilot ışığının açık olduğunu kontrol edin Son olarak, kazanınızı talimatlarına göre sıfırlamayı deneyin. 2004’ünüzden önce yapılmışsa, sıfırlama işlevi yerine bir pilot ışığının olması muhtemel. Bu nedenle pilot ışığının yanıp yanmadığından emin olun. Değilse, el kitabına göre kendiniz de yeniden bağlamanız mümkün olabilir.

Kombi çalışıyor ama ısıtmıyor Kalorifer ayar düğmesi derecesi düşük ayarda olabilir Radyatörlerden kombiye gelen dönüş hattındaki filtre tıkanmış olabilir kalorifer hattının ve peteklerin izi içinin temizlenmesi önemli ayrıntıdır. Kombinin içindeki sıcaklığı okuyan parçalarında sorun olabilir. Radyatör vanalarının kapalı olmadığından emin olun.( her iki vanada acık olacak) Kombinizi içindeki parçalarında sorun olabilir.

Kombi petekleri ısıtmıyor, nedeni ne olabilir ?

Tesisatta hava olabilir bu durumda radyatörlerden hava alınması sorunu çözer. Sirkülasyon problemi olabilir, boru tesisatı doğru yapılmamış olabilir bu durumda özellikle kombiye yakın radyatörler çok ısınır, uzak olanlara sıcak su gitmeyeceğinden az ısınma olur, bu durumda bir ısıtma tesisatçısının sorunu çözmesi gerekir. Mutlaka tesisat yapıldıktan sonra radyatörlerin ayar musluklarından debi ayarı yapılmalıdır.

kombi-isitmiyor

Su açıldığında cihaz yanıyor fakat ısıtmıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilir. Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir. Sıcak su hattına baksa bir yerden su karışması olabilir, Cihazın sıcak su ile ilgili aksamlarında problem olabilir teknik servis başvurunuz..

Kombi Sıcak Su Vermiyor, Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle Kombi Sigortası Açık ve Cihazın Çalıştığından Emin Olun, kombi sıcak su kademesinde kontrolünü yapınız.

Kombinizi Altındaki 4 Tesisat Borusu Bir Doğal gaz Girişi Olmak Üzere 5 Borudan Soldan 4 ve 5 inci Boruların Üzerindeki Vanaların Açık Olup olmadığını kontrol ediniz.
Boru:1 Kalorifer Gidiş Hattı
Boru:2 Kullanım Suyu Çıkışı
Boru:3 Doğal gaz Hattı
Boru:4 Kullanım Suyu Giriş Hattı
Boru:5 Kalorifer Dönüş Hattı
Kombinizi Son Olarak Sigortasını Kapatın 5 Saniye Bekledikten Sonra Açın ve Cihaz Çalıştığında Cihazı Üstünde Bulunan Kontrol Panelinde Reset ( R ) yada Şimşek Resmi Olan Bir Buton Olması Gerekiyor Ona Basarak Cihazınızı Resetleyin. 3 Kere Resetlemeyi denediğinizde de Aynı Hata İle Karşılaşıyor İseniz, Cihaza Müdahale İçin Kombi Servisini Aramalısınız.

Dikkatinizi Çekebilir

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten …

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi