Home / Kombi / Kombi Basıncı Düşüyor Kazan Basıncı Neden Düşer
Kombi Basıncı Düşüyor
Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi Basıncı Düşüyor Kazan Basıncı Neden Düşer

Kombi basıncı neden düşüyor ?
Kombi Basıncı Düşüyor Kazan Basıncı Neden Düşer Öncelikle, kazanın basıncının ne kadar hızlı düştüğünü ve bu basıncın 1,5 bar soğuktan 0 bar’a düşmesi için ne kadar su harcadığını anlamamız gerekir. Ortalama olarak yaklaşık 5 litredir, çoğu zaman “Ama yıllarca kapağı açarım!” Dendiğinde, bu lavaboyu doldurmaktan farklıdır …

Kombinin su basıncı düşerse ne olur

Su, küçük bir valfden geçer ve daha sonra merkezi ısıtma sistemi içindeki suya karşı itmek gerekir, çünkü basınç arttıkça, su kaynağına karşı normalde 3 bar kadar geri iten basınç giderek artar. Şimdi kaba su miktarını biliyoruz, zaman kaybını hesaplayabiliyoruz ve bu genellikle şaşırtıcı derecede küçük bir sızıntı olacaktır.

Ortak bir müşteri çağrısı “Kazan basıncım her gün düşüyor” ya da “Ben kazanı her gün doldurmak zorundayım”, ortalama kaçak yaklaşık 2 gündür, böylece 5 litrenin 48 saat bölünmesi yaklaşık 100 ml’dir saat.

Bu 100 ml küçük bir kadeh şarap ve (kendinizi sızdırdığınızı fark ettikten sonra dökün cömert kaygı değil!) Ama küçük bir şarap camı 2 üçte birine dolduruyor .

Kombi tesisat suyu basıncı problemi

Kombi Basıncı Düşüyor & Kazan basıncı neden düşer Kaçak terimlerle, 100 ml 200 damla damlatılır veya her 20 saniyede bir damla büyük bir sızıntı değildir … Şimdi, suyun sık sık hareket edeceğini ve tutarlı bir damla olmasını ve ısıtılmasını, buharlaşmasını ve borudan kurutulmasını düşünün … Bu Doğru kaçak algılama, neden sadece doğruyu değil, aynı zamanda mevcut en iyi ekipmanı becere, tecrübe gerektiren bir sanattır!

Bu nedenle, müşterilerimizle konuştuğumuz zaman düz oluyoruz, haftada 0,5 bar olarak bildirilen bir sızıntı suyun inanılmaz miktarda az miktarda olacağı söyleniyor. rakiplerimiz bulacakları olasılığın düşük olduğunu bilerek “Görevin İmkânsızlığı” kitabını çıkartacak kaçak, ancak bir fatura almak ne olursa olsun! UK Sızıntı tespitinde, size sorunlu bir sızıntı olacağını ve ziyaretimizi verimli kılmanın yollarını önermek istiyoruz; bu genellikle ziyaretimizden önce basit ve uygun maliyetli bir sistem temizleyici şişesi ekliyor.

Borulardaki bir sızıntıyı onaylamadan önce hızla kontrol edilebilecek ve kaçak algılamamızın yaklaşık% 10’u boru hattı yerine bileşenlerle ilgili sorunları bulan birkaç konu vardır.

Kazan basıncının düşürülmesinin nedenleri

Boru sistemindeki sızıntı dışında termal görüntüleme, akustik konum ve izleyici gaz algılaması ile bulabildiğimiz sıklıkla fark edilmeden çıkan veya basınç kaybına neden olacak kadar küçük göz ardı edilen bir dizi ortak hata vardır, eğer damlama varsa olan bir sorun!

Radyatör kapısı vanaları, hava tahliye parçaları ve termostatik vanalar Kombi Basıncı Düşüyor Kazan Basıncı Neden Düşer
Bunlar ortak bir hatadır ve sıcakta sızıntı yapar, ancak ısıda kururlarsa, benzer yaştaki radyatörlü bir sistem birçok vanada aynı sızıntıya (özellikle termostatik) sahip olur ve tek bir sızıntı olmaktan çok, birkaç sonuçta kazan basıncının düşmesine neden olan küçük kaçaklar.

Genleşme Tankı

Bunlar bir arabada bir amortisör gibi hareket eder, eğer fizik suyunun sıkıştırılmadığını hatırlarsanız ve ısıtıldığında hacim genişlerse.

Yerçekimi sisteminde, çatı katı veya yüksek seviyede açık bir depo var ve bu, gerektiğinde yükselir ve düşer; sistemin otomatik olarak doldurulması için bir küresel vana da bulunur; böylelikle çok büyük bir sızıntı görülmez.

Basınçlı bir ısıtma sisteminde, bu genişleyen suyun gitmesi gereken bir yere ihtiyacı vardır, bu basınçlı bir kazan (sıklıkla kazanın bir parçasıdır) hava ile doldurulmuş bir diyaframlı veya balonlu bir odadır. Sıkıştırılamaz su genişletildiğinde, hava balonu / diyaframı sıkıştırır ve su soğuyunca hava genişler ve basıncı orijinal seviyesine geri döndürür.

Kombi su basıncı düşünce ne yapmalı

Bununla birlikte, balon / diyaframda bir ponksiyon varsa veya basınçlı kap korunmuyorsa (havanın havaya uçması için bir araba lastiği valfı varsa), su, normal olarak balon / diyafram tarafından doldurulan alana doğru genişler ve bu, Kazanda basınç kaybı. Sistem doldurulur ve bir dahaki sefere suyun genleşmesi gereken yer kalmaz ve basınç tahliye valfının veya PRV’nin artan basıncı boşa atmasına ve boşaltılmasına neden olur; sistemi dengelemek için basınçlı hava olmadığından kazan düşük basınçlı bir arızayı soğur ve tetikler. basınç seviyesi.

Basınç boşaltma valfi veya PRV

Bunlar, sistemi aşırı basınçtan korumak için hareket eder ve normal olarak 3 bara ayarlanır; aşırı yükselme baskısı sisteme zarar verebilir ve bu patlama bileşene neden olabilir ya da yaralanmalara neden olabilir. patlama borusu veya radyatör. Bunlar sıklıkla basınç kabının kötü bakımı ya da doldurma sırasında doldurulması ile tetiklenir ancak başarısız olabilirler, bu da basınç kaybına neden olur.

Kazan basınç kaybına neden olan PRV (basınç tahliye valfi) sızdırıyor.

Basınç Tahliye Valfi sızıntısı

Isı değiştiriciler

Her kazanın ısı eşanjörüne sahip olması gerekir, ocakta kapalı bir tencerede bir ateş / su ısı değişimi yapmaktan daha fazla teknik değildir. Su pompalanır ve kazan üzerinde ayarladığımız sıcaklığa ulaşana kadar (eğer bir seçenek varsa) ısı eşanjöründen (tenceremiz) geçtiğinde veya oda termostatı kazana alanın sıcak olduğunu söylerse biraz daha ısınır yeterli.

Isı eşanjörünün daha eski bir kazan üzerinde yanma haznesine (bizim ocak) sızdırması mümkündür, çünkü suyun gidebileceği hiçbir yer yoktur ve ocağızın zemine taşması gibi. Bununla birlikte modern bir yoğuşmalı kazanla (neredeyse 2005’ten daha yeni olan bir şey) bu işi alan atık bir boru var. Bu atık boru, normal olarak soğuk bir günde kazanın bacasından çıkan buharı soğuk bir otomobil egzosuna çok benzer şekilde alır.

Yoğunlaşma tuzağı oyunu genelde kahverengi paslı manyetik kısmi ve kahverengi pas lekesi olmadan vermezse teşhis zor olur; İz gazımız bu sızıntıları kazan hataları olarak teyit edecektir.

Daldırma tankları ve ikincil ısı değiştiriciler

Sıcak su için bir kombinasyon (veya ‘Combi’) kazan başka bir ısı eşanjörüne sahip olacak, bu sefer bir su / su versiyonu. Soğuk musluk suyu, küçük borulardan geçerek çalışır ve ısıtma sisteminden su ile ısıtılır ve benzer şekilde küçük borular çalışır, 2 sistem asla karışmaz, ancak yakınlığı musluk suyunu sıcak yapar. Bunlar başarısız olabilir ve daha sonra ısıtma suyu sıcak musluk suyun içine girer, bu sızıntılar çoğu kez hızlıdır.

Kombi basıncının düşmesi

Soguk soguk üst sağda sicakti. Isıtma suyu taban çiftinde dolaştırılır.

Bir Daldırma tankı çok daha basit bir sistemdir, tıpkı bir çanak çömeldeki eritme çikolata gibi, depodaki bir boru bobininin etrafındaki suyu ısıtması, soğuk su tankın altına girer ve sıcak su üst. Bir yerçekimi sıcak su sistemi (çatıdaki büyük soğuk depo, yerçekimi ısıtmasında küçük ısıtma tankı ile karıştırılmamalıdır) üzerinde bir arıza, bu suyun depoya kaçtığını ve basınç düşen basınçlı bir sistemde (normalde daha uzun beyaz Silindir) bir arıza düşürmemek için basıncın yükselmesine neden olur. Basınçlı sistemlerde meydana gelen arızalar nadirdir ancak başarısız olabilecek benzer PRV’leri vardır.

Dikkatinizi Çekebilir

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi