Home / Beyaz Eşya / Kokuları Ayakkabılardan Nasıl Çıkarırız ?

Kokuları Ayakkabılardan Nasıl Çıkarırız ?

Kokuları ayakkabılardan nasıl çıkarırız ? Kötü kokulu ayakkabılar, birileri evinizin eşiğinde ayakkabılarınızı çıkarmamanızı istediğinde tatsız ve hatta utanç verici olabilir. Ancak kalıcı bir yük olmak zorunda değildirler.

Kötü kokuların ayakkabıdan nasıl alınacağını bilmek doğru çözümlerle kolaydır. Burada size ayakkabılardan kokuyu nasıl çıkaracağınıza dair sekiz fikir veriyoruz.

Ayakkabılar Neden Kokuyor ?

Ayakkabılar, ter oluşması nedeniyle sıklıkla koklamak olurlar; bu da onları bakterilerin gelişmesi için mükemmel bir yer haline getirir ve kokulu kokular üretir. Düşünün, ayakları bir anda aylarca kilitli tutun – egzersiz yapıyorsanız daha da terleyeceksiniz – bu nedenle ayakkabılarınızın kokunu alması kaçınılmazdır.

Malzemeler ayakkabı kokulara neden olabilir yapılır. Eğer terli ve kokulu ayaklar almaya yatkın iseniz, o zaman pamuklu veya deri gibi nefes alabilen malzemelerden yapılan ayakkabıları seçin ve yaz aylarında sandaletler giyin.

Ayakkabılarda Koku Önleme

Kurutun onları. Ayakkabılarınızı güneşin altında veya bir ısıtıcıya yerleştirin ve kurumalarını bekleyin. Bu, kokuya neden olan bakteri gelişimini önlemeye yardımcı olacaktır.

Dondur onları. Kokulu ayakkabılarınızı büyük bir plastik sandviç torbasına koyun ve gece boyunca derin dondurucuda bırakın. Ertesi gün onları dondurucudan çıkarın ve doğal olarak kurumalarını bekleyin. Bu yöntemin arkasındaki fikir soğuk hava sıcaklıklarının bakteri öldürme ihtimalidir.

Ayakkabılarınızı yıkayın.

Kokuları ayakkabılardan nasıl çıkarırız Ayakkabılarınızın makine ile yıkanabilir olduğundan emin olmak için üreticinin etiketini veya web sitesini kontrol edin ve daha sonra Persil small and mighty Bio gibi kaliteli bir çamaşır deterjanı ile makineye yerleştirin . Onları çamaşır makinesine koymadan önce, onları çevrim sırasında korumak için ağdaki bir çamaşır torbasına veya yastık kılıfına koymanız iyi bir fikirdir. Ayrıca ayakkabıların çamaşır makinesi tamburuna verebileceği darbeleri yumuşatmak için kirli havluları aynı anda yıkayabilirsiniz. Ayakkabılarınız yıkandıktan sonra, giymeden önce hava kurumasına bırakın.

Yeni bir koku ekle

Kokuların ayakkabılardan çıkarılmasının en iyi yollarından biri onları daha hoş bir koku ile canlandırmaktır. Bir gece taze limon veya kireç kabuğunu ayakkabılarınızın içinde bırakın veya lavanta gibi birkaç damla uçucu bir yağın ayakkabı tabanlarına koyup kurumasına izin verin. Her iki çözüm de kokuları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Karbonat

Büyük bir doğal deodorant, kabartma tozu kötü kokuları almanıza ve ayakkabılarınızı daha taze bırakmanıza yardımcı olabilir. Ayakkabılarınızın içine küçük miktarda kabartma tozu serpin ve gece bırakın. Ayakkabılarınızı tekrar giymeden önce kabartma tozu çıkardığınızdan emin olun.
Kedi kumu. Genellikle deodorant verilir, kedi tuvaleti ayakkabılarınızı yenilemek için ucuz bir seçenektir. Plastik bir torbaya küçük bir miktar kedi tuvaleti koyun – her ayakkabı için bir torbaya ihtiyacınız olacak – ve geceleyin. Sabah kedi kumu çıkarın ve atın.

Koku Giderme

Özel olarak formüle edilmiş bir koku giderme spreyi ayakkabılarda kokulardan kurtulmanın çok etkili bir yolu olabilir. Bunun gibi çoğu sprey, kötü bir kokuya neden olan şeylere hızlı bir düzeltme için bakteri ve / veya enzim içerecektir.

Sedir ayakkabı tabanları

Sedir ağacı doğal anti-mantar özelliklerine sahiptir ve bu özelliği büyük bir koku giderme ürünü haline getirir. İç çamaşırları ayakkabılarınızın içine yerleştirerek daha uzun süre taze kokmasını sağlayın.
İşte aldın; kokuları ayakkabılardan çıkarmak gerçekten çok kolay! Bir dahaki seferinde ayakkabılarınız ponga başlar, sadece onlardan vazgeçme – yukarıdaki yöntemlerden birini deneyin.

Anahtar noktaları:

Kötü kokulu ayakkabılarla baş etmeye çalışın – kötü kokulu ayakkabıların solmasına ve kötüleşmesine izin vermeyin. Erken dönemde kokuyu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Ayakkabı değiştirerek kötü kokuları önleyin – sadece günden güne aynı ayakkabıları giymeye devam etmeyin. Onları değiştirin ve her çifti aşınmalara maruz kalma şansını verin.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi