Home / Klima / Klimanızın Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Klimanızın Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Klimanızın Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Klimanızın Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Klimanızın Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler İşte 5 Madde : Yüksek katlı bir binanın penceresine yerleştirilen Klima’nun arkadan görünüşüSıcaklıklar yükseldiğinde ve klima çıktığında, birimleriniz hakkında bilmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır. Klimalarınızın ömrünü ve verimliliğini artırmak için dikkat edilmesi gereken 5 şey ve teknikler:

filtreyi sık sık değiştirin

Klimanız sizi soğuturken, bir hava temizleyicisi gibi davranır ve dışarıdaki enkazın evinize üflenmesini önler. Biriminizin hava filtresine en son ne zaman baktınız? Klimanızın Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Temizleme veya değiştirme verimliliği artıracak, enerji faturanızı azaltacak ve ailenizin sağlığına potansiyel olarak fayda sağlayacaktır. A / C’yi yeni gibi çalıştırmak için yaz aylarında filtreyi en az ayda bir kez zihinsel olarak not edin.

Sızıntılar, klimanızın performansını etkileyebilir

Pencere Klima üniteleri her zaman doğru şekilde sızdırmaz hale getirilir. Pencerelerin etrafında sızıntı olup olmadığını anlamak için bir tütsü yaktı ve ünitenin ve pencere çerçevesinin buluştuğu yere tutun. Duman etrafında uçursa, sızıntı olur. Endişelenme; küçük bir köpük, şerit veya hava sızdırmazlığı düzeltilemeyen hiçbirşey!

Insanlar rahatlamak, kanepe 3. Üniteyi evinizin kuzey veya doğu tarafına yerleştirerek verimliliği artırabilirsiniz
İlk önce klimalara ihtiyacımız olan güneş, güneş enerjisi ünitelerinin üretimini gerçekten etkileyebilir. Onları doğrudan güneş ışığına maruz bıraktıklarında etkinliklerini% 10’a kadar düşürdüklerinden, onları mümkün olduğunca güneşten korumaya çalışın.

Üniteyi de koruyun

Odaya girmediğiniz zaman ünitenin etrafındaki jaluzileri ve tonları kapatarak ünitenizin ömrünü uzatın. Soğutmaya yardımcı olması için zemin veya tavan fanları (saat yönünün tersine dönen) kullanmayı da düşünmelisiniz. Klima çalışmak zorunda kalmayacak ve daha uzun sürecektir. Artı, fanlar kuru havayı klimanız nemden arındırır.

Bugünün klimaları daha enerji verimli

Soğutma teknolojisi ve verimlilik için federal yasalar, bir pencere ünitesi satın almış olabileceğiniz son zamandan beri uzun bir yol katetti; şimdi yaptığınız yatırım, kendisi için zamanla çok para kazandırabilir. Yeni bir birim satın alırken, enerji verimliliği oranını veya EER’yi kontrol edin. Daha yüksek sayıdaki cihazların çalışması daha az maliyetlidir.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi