Anasayfa » Arıza » Merkezi Klima (VRF) Arızaları Onarım Yardımı
Merkezi Klima (VRF) Arızaları Onarım Yardımı
Merkezi Klima (VRF) Arızaları Onarım Yardımı

Merkezi Klima (VRF) Arızaları Onarım Yardımı

Merkezi Klima (VRF) Arızaları Onarım Yardımı Merkezi klima çalışmıyor mu? Sorunu kendiniz nasıl çözeceğinizi öğrenmek için sorun giderme kılavuzumuzu kullanın. Merkezi klimanız da soruna neden olan parçaları görmek için arama kutusuna model numarasını girerek başlayın. Ardından sorununuzu en iyi tanımlayan belirtiyi seçin ve nedenlerin listesini gözden geçirin. Kendiniz yapmanıza yardımcı olacak yedek parçalara ve video kitaplığına sahibiz.

En Yaygın Merkezi Klima (VRF) Sorunları

Bir VRF sistemindeki soğutucu akışkan boruları , geleneksel hava veya hidronik sistemlerin boruları veya kanalları gibidir ve kurulum yapılan her sistem için farklı olduğundan, hataların yaygın olarak yapıldığı bir bileşendir. VRF sistemlerinin üreticilerinin tasarım programları vardır. Bu, dış ve iç üniteler arasındaki boru düzenini ve yüklenicilerin kurulum sırasında izleyeceği boru boyutlarını gösteren boru şemalarını üretecektir.

Yüklenicinin, tasarım programında belirtildiği gibi boru ebatlarını ve iç ünite düzenlemesini takip etmesi ve değişiklik yapılması gerekiyorsa, değişikliklerin soğutucu boru boyutlandırması üzerinde bir etkisi olup olmayacağını görmek için üreticiyle kontrol etmesi çok önemlidir. . Üreticiye danışmadan sistemde değişiklik yapılırsa, kapasite azalması gibi sorunlar sorun haline gelebilir.

Doğru şekilde kurulmazsa, kontrol kabloları da bir sorun kaynağı olabilir. Yukarıda bahsedilen aynı tasarım programları, genellikle kurulum sırasında yakından takip edilmesi gereken bir kontrol bağlantı şeması oluşturacaktır. Kablolama üniteden üniteye boyut değiştirmediğinden soğutucu gaz akışkan boruları kadar karmaşık olmasa da, kablo boyutu gereksinimleri, topraklama gereksinimleri ve ağ topolojisi gibi özelliklere uyulması gerekir ve üreticiden üreticiye değişebilir.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
error: İçerik korunmaktadır !
Servisi Ara (0216) 360 91 06