• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Klima (Split) Arızaları Onarım Yardımı Klimalar sıcak havayı soğutur ve bunaltıcı havayı kurutur. Hava kompresörü çalışmayana veya bobinler donana ve aniden alnınızda ter damlası hissedene kadar cankurtaranlardır. İşte o zaman panik başlar. İyi bir gece uykusuna ihtiyacınız var! İşe ıslak, buruşuk giysilerle gidemezsin! İmkansız bir sorun gibi görünebilir, ancak klima onarım yardımımızı kullanarak bu şeyi kendiniz düzeltebilirsiniz. Ve bu size biraz para kazandırabilir.

En Yaygın Klima Sorunları

Klima (Split) Arızaları Onarım Yardımı Klima onarım yardımı için doğru yere geldiniz. Sorun giderme kılavuzumuzla, klimanızı ekonomik ve hızlı bir şekilde tamir edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır: Sorunu tanımlayan bir belirti seçin ve ardından olası nedenleri okuyun. Doğru olanı sıfırlamak için biraz araştırma çalışması gerekebilir. Sorunu öğrendikten sonra, onarım boyunca size yol gösterecek videolar ve makaleler satın almanız ve sağlamanız için doğru kısmı söyleriz.

Klima Arızaları ve Onarma Yöntemleri

Klima (Split) Arızaları Onarım Yardımı Bir klima, verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli bakım gerektirir, bu nedenle cihazınızın Kapsamlı bakım onarım planı ile kapsanması iyi bir fikirdir . servisimiz  ile, yılda iki önleyici bakım ziyareti, sınırsız onarım (işçilik, servis ve nakliye maliyetleri dahil), ücretsiz gaz şarjı (gerekirse) ve ücretsiz gaz şarjı dahil olmak üzere iki yıla kadar onarım ve bakım desteği alabilirsiniz. yedek parça maliyeti. Bir şey ters giderse, kaliteli hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz.

 1. Kirli bir Klima filtreniz var mı? Tıkanmış ve kirli bir AC filtreniz varsa, sistemin operasyonel verimliliğini düşürebilir ve havayı soğutma yeteneğini azaltabilir. Filtreyi her ay temizleyin, özellikle evcil hayvanınız varsa veya klima ünitesi her zaman açıksa!
 2. Klima ünitesine çok yakın yerleştirilmiş başka elektrikli cihazlarınız var mı? Klima ünitenizin yakınına televizyon, mikrodalga fırın veya buzdolabı yerleştirdiyseniz, bunları taşımanın zamanı geldi. Bu cihazlar, odayı soğuktan daha sıcak hale getirerek, çok fazla sıcak hava açığa çıkarır. Sonuç olarak, bir Klima yanına yerleştirildiklerinde, klimanın soğutma verimliliğini etkilerler.
 3. Sıcak havayı dışarıda tutmak için odanız uygun şekilde kapatılmış mı? Dışarıdan sıcak havanın girmediğinden emin olmak için tüm pencere ve kapıların düzgün şekilde kapatılıp kapatılmadığını kontrol edin.
 4. Klima termostat ayarları yanlış mı? Çoğu zaman termostatlar doğru okumayı vermez. Örneğin, klima üniteniz odayı 23 derecede soğuturken, termostat 25 derece görüntülüyor olabilir. Bu genellikle termostat aşağıdaki durumlarda olur:
  • Temiz değil
  • Düz bir konumda değil
  • Doğrudan güneş ışığına yerleştirilmiş

  Bu Klima sorununu çözmek için termostatınızı temizleyin ve yerini kontrol edin. Sorun devam ederse, düzeltmesi için bir teknisyen çağırın.

 5. Güneş ışığı AC’nizin normal çalışmasını engelliyor mu? Klimanız güneşli bir pencereye ayarlanmışsa, odanızı soğutmak için çok çalışması gerekebilir. AC’nin daha verimli olması için ışığı engelleyen perdeler ve gölgeliklerin olması tavsiye edilir.
 6. Klima kompresörü için havalandırma eksikliği var mı? Dış mekan kompresörünün içte ve dışta yeterli hava akışına sahip olması gerekir. AC’nin önünde hava akışını engelleyen hiçbir şey olmadığından emin olun. Bitkileri, mobilyaları veya hava girişini ve çıkışını engelleyebilecek her şeyi temizleyin.
 7. Tavan ve kat kasalarından hava geliyor mu? Bu sorunu çözmek için, evaporatör fanının çalışıp çalışmadığını ve devre kesicilerin çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, ekipmanla ilgili herhangi bir kablolama sorununu da kontrol edin.
 8. Devre kesici attı mı?
  Devre kesici atmış konumdaysa, sıfırlama düğmesiyle sıfırlamayı deneyin. Bir sıfırlama ile çalışmazsa, AC ünitesine zarar verebileceğinden ikinci sıfırlamayı hemen denememeye çalışın. Tekrarlayan açma, sık voltaj dalgalanmalarını veya hatalı kablolamayı gösterebilir.
 9. AC kompresörü çalışıyor ancak fan çalışmıyor. Sorun kompresörde değil, kondenser fanının motorunda olabilir. Düzeltmek için bir AC teknisyenini arayın.
 10. Kompresör fanı başlar, ancak kompresör çalışmaz. Böyle bir senaryoda, Klima biriminde soğutucu akışkan azalmış olabilir veya kompresör arızalı olabilir. Bu da yine bir klima uzmanı gerektirir.

Klimanızla ilgili bir sorun fark ettiğinizde, yardım için hemen aramanız önemlidir. AC’nizle ilgili bir tıkanıklığı veya sorunu erken yakaladığımızda, düzeltmek genellikle daha kolaydır. Küçük, aşınmış bir parçanın değiştirilmesi çok daha az zaman ve para gerektirir. Ne yazık ki, küçük bir arıza, başlangıçtaki küçük sorun daha büyük bir sorun haline geldiğinde çok daha pahalı bir ikame haline dönüşebilir.

Split klimalar ve nedenleri ile ilgili en yaygın karşılaşılan sorunlardan bazıları şunlardır.

Split Klimadan Sızdıran Su

Bu genellikle bir yoğuşma sızıntısıdır, bu, üniteden gelen su yoğuşmasının düzgün bir şekilde dışarı çıkamaması ve yoğuşma suyu tahliye hattında bir tıkanma etrafında oluşması durumunda meydana gelir. İyi haber, düzeltebiliriz.

Bir başka olası ancak daha az olası neden, yanlış monte edilmiş bir ünite olabilir. Üniteniz hafifçe eğiliyorsa, yoğuşma suyu damlama tepsisinin drenaj hattından aşağı gitmek yerine taşmasına ve duvardan aşağı sızmasına neden olabilir. Taşınmışsa veya braket iyi sabitlenmemişse, bunların düzeltilmesi kolaydır.

Son olarak, eğer ünitenizde buzlu bir bobin erimeye başladıysa, ünitenin gelen su miktarına yeterince hızlı yanıt veremediği bir duruma sahip olabilirsiniz. Yakın zamanda termostatı tamamen düşürdüyseniz, nedeni bu olabilir. Soğutucu akışkan seviyelerini düşürerek bu soğutma ve erime sorununa neden olabilir.

Split Bir Klimadan Soğutucu Akışkan Sızıntısı

Bölünmüş hava sisteminiz odadaki havayı hiç soğutmuyorsa, bir soğutucu akışkan sızıntınız olabilir. Tipik olarak, sızıntı dışarıda olacaktır. Mümkünse sızıntıyı bulmaya çalışın, ancak elektrikli ekipmanlarla çalışırken dikkatli olun. Soğutma sıvısı düşükse, teknisyeniniz yeniden şarj edebilir veya sızıntıyı onarıp ondan sonra yeniden doldurmayı deneyebilir.

Split Klima İçinde Küf Kirliliği

Genel olarak, klima santralinin çevresinde gelişen biraz küf, alarma geçilecek bir şey değildir. Küf, yüzeylerin yoğuşmadan nemli olduğu bir split klimanın plastik ön alanında kolayca büyür. AC’niz iyi çalışıyorsa ve küf fark ederseniz, alanı silmek için bir ev temizlik spreyi ve bez kullanabilirsiniz. Eski bir boya fırçası, fan alanlarının içine girmenin yararlı bir yoludur, ancak yine, güvenlik için gücün kapalı olduğundan emin olun.

Kondens hattındaki su sızıntısı erken giderilmediğinde ve sisteme su girdiğinde daha büyük küf sorunları ve hoş olmayan bir koku gelişebilir. Sorun kötü görünüyorsa, bunu profesyonellere bırakmak daha iyidir. Bir göz atabilir ve kalıbın, ünitenizle ilgili performansı veya daha büyük bir sorunun bir bölümünü etkileyip etkilemediğini görebiliriz.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara