Home / Klima / Klima Su Damlatıyor

Klima Su Damlatıyor

Klima su akıtıyor

Klima Su Damlatıyor Klima drenaj borusundan su akıtıyor ise normaldir. Suyun atılabilmesi için (drenaj motoru olmayan modellerde genelde ev tipi klimalarda drenaj motoru yoktur-) drenaj borusunun eğimli olması ve boşluğa akması gerekmektedir.

Klima Su Damlatıyor

Klima İç Ünitesi Su Damlatıyor

Aşırı terleme veya klima iç ünitesi su damlatıyor ise yapılması gerekenler: Su gideri tıkanmış veya kambur yapmış olabilir. Eğer su bir kapta toplanıyorsa; kabı boşaltın ve drenaj borusu ucunun suya girmemesine dikkat ediniz. Toz filtreleri tıkanmış olabilir, toz filtrelerini yıkayın. İç ünite petekleri (Kondansör) kirlenmiş olabilir özel kimyasalları ile bakımı gerekir. Servis çağırın Klima soğuk buhar ve su damlası atıyorsa aynı maddeler geçerlidir. Klimanın soğuk buhar kar- buz atması klimanızın çok iyi çalıştığının değil yeterli havayı emmediğinin göstergesidir.

Klima iç ünitesinden su aktıyor

İç üniteden giden su boşaltma ( drenaj ) hortumunu takip ederek normal olarak suyun dökülmesi gereken yeri kontrol ediniz. Hortum ucunun açık ve aşağıya doğru bakmasını, suyun rahat akmasını sağlayınız. Hortum ucu kova, pet şişe vb. şeylerin içine bırakılmışsa çıkarınız. Bunun haricinde bir nedenle su akmaya devam ediyorsa servis çağırınız. Randevu almak için tıklayınız. Klima İç Ünitesi Su Damlatıyor

Klima dış ünitesinden su akıtıyor

Soğutma modu iken bakır boru bağlantı elemanlarında havadaki nem oranına bağlı olarak yoğuşmadan kaynaklı su akıntısı olabilir. Isıtma modu iken klima çalışması esnasında veya otomatik buz çözme ( defrost ) operasyonu esnasında su akıntısı normaldir.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

One comment

  1. Yaşar Mahir hacıyusufoğlu

    Merhaba
    29.06.2017 tarihinde teknik servisi klima mım bakımı için çağırdım, gelen arkadaşlar klimaya bakım yaptılar ve kymandası yoktu,kumandasınında alınması gerektiğini söylediler.kumandayı 120 tl den bana sattılar. piyasa fiyatlarını araştırdığımda kumandanın 25 30 tl arasında bir fiyat olduğunu gördüm. kumandanın modeli KT-N828 müşteri temsilcisini arayıp itiraz ettiğimde halde kumandanın fiyatı 70 tl servis bedeli 50 tl yansıttıldığınıı belirtti. kilimanın bakımı ve kumanda ile beraber 400 tl verdim. birincisi klimam düzgün çalişirdurumda değil. Nedeni ise dışarı akıtması gereken suyu içeriye veriyor.ikinci Su sorunu ile ikinci arayişimda tekrar servisten gelen arkadaş hortumun su içende kalmaması hava alması gerektiğini söyledi.Bu düzeltmeler de yapıldı. şu an durum duzelmedi, çünkü hortum suyun içinde kalmıyor. 06.07.2017 de üçüncü kez aradım hala bana bir dönuş yapılmadı. iş yerim su içinde kaldı. ikincisi su ürünlerimin üzerine damlıyor beraberinde ürünlerimide bozdu. ikincisi gelen teknik servis her uygulama için ayrı teknik servis üçreti mi aliniyor? yani kumandayı veridiği için ayrı teknik servis üçreti, bakım yaptığı için ayrı teknik servis üçret,i gaz dolumu için ayrı teknik servis üçretimi alınıyor. ÇÜnkü müşteri temsilciniz kumandanın fiyatı 70 tl servis üçreti 50 tl dedi. ama sadece umanda için gelmediler bakım ve gaz dolumuda yaptılar. kumanda iade talebinde bulundum iade talebi kabul edilmedi. oysa her ürünün iade kabulu vardır. burada da bir zorbalık dayatılıyor adeta aldın bende çıktı. sanki dünya markası vestelden değilde sokakta seyyar satıcıdan alişveriş yapmışız gibi bir mantık dayatması var. Kurumsal firmaların yaklaşımı bu olmamalı teknik servis hizmetinin böyle facia olması hem müşteri memnuniyetini memnuniyetsizliğine çeviriyor hemde vestel gibi bir markanın vizyonunu karalıyor. Ben bu sorunu vestel ile çözmek istiyorum. yasal başvuru haklarımı saklı tutuyorum. Sorunumun çözülmesi için ilgilenmenizi rica ederim.

    7 GÜN MARKET
    05356189801

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi