Home / Klima / Klima Nedir ?

Klima Nedir ?

Klima, soğutma çevrimi kullanılarak bir ortamdan ısı çekmek (yani ortamın sıcaklığını azaltmak), fazla nemini alıp ortama taze hava sağlamak için tasarlanmış sistem veya mekanizmadır.

Klima Nedir ?

İnsanların bulundukları çevre, ortam içinde sıcaklığın ayarlanabilmesi, bulunulan ortamın konforunu artırır. İnsanın rahat ettiği çevre sıcaklığı bir başka ifadeyle rahatlık sıcaklığı bulunan ortamdaki hava sıcaklığıyla havanın nem oranına bağlıdır.

Aşırı nem, aşırı sıcaklıktan daha rahatsız edicidir.

Örneğin 40 °C sıcaklık ve % 10 nispi neme sahip bir hava 30 °C sıcaklık % 80 nispi neme sahip bir havaya göre daha iyidir, çünkü nem oranı arttıkça insan vücudunun sıcaklık karşısındaki reaksiyonu yavaşlar. Bu nedenle klimalarda yalnızca havanın soğutulması yeterli olmaz nem oranının da ayarlanması gerekir. Bu işlemlerin yapılmasına klimalandırma veya iklimlendirme denir.

Bu amaçla kullanılan donanıma ise klima (air conditioner) denir.

Klimalar evlerde veya çalışma ortamlarında rahat kullanılabilen ürünlerdir. Önemli olan ürünlerin hangi amaçla kullanıldıkları dır. Klimalar teknolojinin ışığı altında üretilen çok kaliteli ve mükemmel ürünlerdir. İnsanların yaşadıkları alanlarda farklılığını ortaya çıkaran klimalar sıcak ve soğuk hava üfleme sistemi ile hizmet etmektedir. Böyle bir sisteme sahip ürünler kesin olarak yılın her günü rahatlıkla kullanıla bilinmektedir. Bu neden dolayı da klimalar neredeyse her yaşam ortamında bulunmaktadır. Çok kaliteli hizmetler ile insanların dikkatini çeken ürünler sorun yarattıkları zaman çok zor tamir edilmektedir.

klima

Klimaların daha rahat bir şekilde tamir edilebilmesi için öncelikle uzman ekiplerin bu konuda gerekli tüm çalışmaları yapması gerekir. İşte bizim teknik servisimizde sizlere bu ürünlerin tamirini en iyi şartlarda yapabilecek ekip olarak hizmet vermektedir. Bu yüzden sizler için rahat bir şekilde ekibimizi tercih edebilirsiniz. Teknik servisimiz ile temas kurduğunuz zaman ne kadar seviyeli bir hizmet sunduğunu göreceksiniz. İşte bu da bizim teknik servisimizin kendi seviyesinin ortaya çıkardığı bir durumdur. Sizlerde teknik servisimiz ile çalışmak istemez misiniz?

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi