Home / Klima / Klima Kumanda İşaretleri ve Kullanımı

Klima Kumanda İşaretleri ve Kullanımı

Klima Kumanda İşaretleri ve Kullanımı Uzaktan kumandanın konumu Uzaktan kumanda ile cihaz arasındaki mesafe 8 metreden fazla olmamalıdır. Uzaktan kumandanın düğmesine basıldığında biip sesi gelecektir.

Klima Kumanda İşaretleri

İç ünitenin kumanda sinyallerini alacak şekilde olmasına dikkat edin. Timer konumunda çalıştırırken otomatik olarak iç üniteden zaman zaman 15 dakika aralıklarla biip sesi gelebilir.

Pillerin Değiştirilmesi

Kumanda iki adet pil (R03/LR03X2) ile çalışmaktadır. Kumandanın kapağını kaydırarak açınız. Eski pilleri alıp (+) ve (-) yönlerine dikkat ederek yeni pilleri takınız. Kapağı kaydırarak yerine takınız.

NOT: Kumandanın pilleri değiştirildiğinde kumandadaki bütün programlar silinir. Piller değiştirildikten sonra kumanda tekrar programlanmalıdır. İç ünite ile kumanda arasında herhangi bir cisim olmamalıdır. Perde, kapı ve diğer materyaller sinyalin cihaza ulaşmasını engellemektedir.  Kumandaya herhangi bir sıvı temas etmemesine dikkat edilmelidir. Kumanda güneş ışığına veya ısıtıcılara karşı korunmalıdır.

klima-kumanda-isaretleri-ve-kullanimi

UP Tuşu ( ) İç ünite ısı derecesini 300 C’ye yükseltmek için bu tuşa basınız. Her bastığınızda ısı derecesi 10 C yükselecektir.
UP Tuşu ( ) İç ünite ısı derecesini 170 C’ye indirmek için bu tuşa basınız. Her bastığınızda ısı derecesi 10 C düşecektir.

SHORTCUT Tuşu
Cihazın akım değerlerinin ve eski ayarlarının yeniden yenilenmesi için kullanılır.İlk defa basıldığında enerji bağlantısı yapılır Shrotcut tuşuna basıldığında cihaz Auto modunda 260 C’de ve otomatik fan hızında çalışır. Kumandada bu tuşa tekrar basıldığında veya 2 saniyeden daha uzun süre basıldığında sistem otomatik olarak önceki çalışma ayarlarını yükleyecektir.

TIMER ON Tuşu Cihazın belirlenen zamanda otomatik çalışması için bu tuşa basın. Her bastığınızda otomatik zaman ayarı 10 dakika yükselecektir. Zaman ayarının çalışması için timer on ayarı 10.0 olmalıdır. İptali için zaman ayarı 0.0 olmalıdır.

TIMER OFF Tuşu Cihazın otomatik zaman ayarının kapatılması için bu tuşa basınız. Timer Off ayarı 0.0 olmalıdır.

DIRECT Tuşu Cihazın hava üfleme yönünü ayarlar. Aşağı yukarı hareket etmesini ve üfleme açısını değiştirir. Bu tuşa her basıldığında hava üfleme açısı 60 değişir.

SWING Tuşu Cihazın yatay üfleme ve Auto Swing özelliğini çalıştırma ve durdurmada kullanılır.

FOLLOW ME Tuşu Beni takip et ayarını çalıştırmak için bu tuşa basın. Kumanda iç üniteye her 3 dakikada bir sinyal gönderecektir. 7 dakika boyunca kumandadan klimaya sinyal gitmediğinde otomatik olarak bu fonksiyon devre dışı kalacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi