Home / Beyaz Eşya / Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. Nemli çamaşırlarınızı makineye bırakmanız, çamaşırlarınızın ve makinenin kokmasına neden olur. Temiz giysilerinizi pencereden görebildiğiniz, ancak onlara ulaşamayacağınız gerçeği, yalnızca durumun hayal kırıklığına katkıda bulunur !

Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Çamaşır makinenizin kapısının açılmamasının üç nedeni vardır ve bunu açmak için neler yapılabileceğini açıklayacağız. Ama önce ilk şeyler, lütfen düzeltmeye başlamadan önce cihazınızı kapatıp fişini çıkarmayı unutmayın.

Çamaşır Makinesi Suyunu Boşaltmadı

Drenaj sisteminde çamaşır makinenizin boşalmasını engelleyen bir çeşit engel varsa, kapı kapalı kalacaktır. Makinenizin içine bakın, hala suyla dolu olduğunu görebiliyorsanız, bir drenaj sorunu olduğunu görün.

Makineyi açmanız, içerideki tüm suyun dışarı akmasına neden olur, bu nedenle mümkünse ilk önce tahliye edilmesi en iyisidir. Bir tıkanıklığın bulunacağı en olası yer, filtredir; İşte kontrol etmek için:

Tıkanıklığı giderdikten sonra (veya bulamıyorsanız), fazla suyu temizlemek için makinenizi bir tahliye döngüsünde çalıştırmayı deneyin.

Makineniz doğrudan bir lavabonun altındaki borulara bağlanırsa, suyu çıkarmak için bağlantıyı keserek bir kovaya boşaltmayı deneyebilirsiniz. Makinenizi başarılı bir şekilde boşaltmayı başardıktan sonra, kapıyı açabilmeniz gerekir.

Çamaşır Makinesi Kulpu Bozuldu

Kapı Çıkışlı Çamaşır Makinesi Çamaşır makinenizin problemsiz bir şekilde boşaldığını, ancak kapı kolunun gevşek ya da gevşek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durumda sap büyük olasılıkla kırılmış. Neyse ki, çamaşır makinenizin kapısını elle açmak için iki yol var.

Makinenizin kolu dışarıya bakacaksa (resimde gösterilen çamaşır makinesinde olduğu gibi), mandalı kapının kenarına vidalanmış bir dizi bahçe teli veya dize düzeltici hattı ile serbest bırakabilirsiniz. Kapı mandalını serbest bırakmak ve kapıyı açmak için kabloyu veya kabloyu hafifçe ama sıkıca kollara doğru çekin.

Bu işe yaramadıysa ya da çamaşır makinenizin tutamağı ters yöne dönükse, kapı mandalını bırakabilirsiniz. Çamaşır makinesinin üst kısmını sökün ve kaldırarak kapağın arkasına erişebilirsiniz. Onu serbest bırakmak için yakalayıcının ucunu itebileceksiniz. Avcının parmaklarınızla serbest kalması için çok sert veya kibarca size yardımcı olması için düz uçlu bir tornavida gerekebilir.

Makinenin içinde kalan herhangi bir su, kapı açıldıktan sonra dışarı akacaktır, bu yüzden eğer makineniz hala suyla tıkanmışsa, suyu boşaltmak için boşaltma hortumunu indirmeye çalışın, ardından, zemininizi su basmasını önlemek için kapıyı açmadan önce eski havluları koyduğunuzdan emin olun. !

Kapı kolunuzun kırılmış olduğunu ve yeni bir tanesine ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz; eğer varsa yüzlerce cihaz için yedek parçalarımız var .

Termal Kilit Kapının Açılmasını Önlüyor

Termik kilit, döngü bittikten yaklaşık iki dakika sonra çamaşır makinesi kapısını serbest bırakmalıdır. Isıtma ve genleşme ile çalışır, bu nedenle çamaşır makinesi kapatıldığında bile kapı hemen açılmaz. İşin sırrı, çamaşır makinesinin yaklaşık beş dakika boyunca bağlantısının kesilmesi ve böylece kilidin soğuması ve serbest bırakılmasıdır. O zaman kapını aça-bilmelisin. Bazen termal kilit yapışır. Bu durumda, yakalama alanını sıkıca vurmak onu serbest bırakmanıza izin verebilir.

Tüm çamaşır makinelerinin yaptıklarının ve modellerinin farklı olduğunu ve bir çamaşır makinesi kapısının açılmamasının birkaç nedeni olduğunu unutmayın, bu nedenle yukarıdaki düzeltmeler, her bir sıkışmış çamaşır makinesi kapısının kilidini açmak için bir cevap olmayabilir. Bununla birlikte, çoğu makine için kesinlikle iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü yukarıdaki üç sorun, çamaşır makinesi kapısının açılmasını engelleyen en yaygın problemlerdir.

Dikkatinizi Çekebilir

Sebze bölmesi altında buzdolabında su toplanıyor ? 

Sebze bölmesi altında buzdolabında su toplanıyor ? Bu can sıkıcı ve nadir değil. İyi haber şu ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi