Home / Ev Aletleri / Kahve Makinesi Satın Alınırken Düşünülmesi Gereken Faktörler
Satın Alınırken Düşünülmesi Gereken Faktörler

Kahve Makinesi Satın Alınırken Düşünülmesi Gereken Faktörler

Kahve Makinesi Satın Alınırken Düşünülmesi Gereken Faktörler Günlük kahve içeceğinizde ne istediğinizi biliyorsanız, satın alacak kahve makinesi türünü bulmak ve hangi özellikleri aramak oldukça basittir. Satın almak istediğiniz türünü bilmese de bilmeseniz, bir kahve makinesi için alışveriş yaparken düşünmeniz gereken birkaç faktör vardır.

Miktar

Kahve Makinesi Satın Alınırken Düşünülmesi Gereken Faktörler olarak Evinizde kaç kişi kahve içiyor ve ortalama ne içiyorlar? Tek servisli bir kahve makinesi alacaksanız, sabahları kapıdan çıkmadan önce beş kez bir bardak yapma süreci yaşarsanız, modelin kolaylığı sizin için peşinden gider. Bununla birlikte, evde kahve içen tek kişi sensin ve sizi uyandırmak için yalnızca bir fincan istiyorsanız, o zaman belki de tek servisli bir kahve makinesi sizin için doğru seçimdir.

Kahve, Sıvı İyimserliktir

Bazı durumlarda, 4-10 fincan üreten bir kahve tenceresi yapabilmek, sadece bir fincan veya bir sefer espresso atışıyla uğraşmaktan daha kolaydır. Evinizdeki herkesin kahve içeceğini ve ne kadar içeceğini düşünün.

Kahve çok içerseniz Yine, K-fincan kapsülleri pahalı olabilir, bu nedenle satın almadan önce bunu göz önünde bulundurun.

Kahvenizi Nasıl Seviyorsunuz ?

Bu, gerçekten önünüzde olan en önemli hususlardan biri. Kafeye giderken genellikle ne sipariş verirsiniz? Yalnızca orta şekerli veya latte sopa ve bir kahve bira satın alarak tasarruf etmeye çalışırsanız, kullanacak mısınız? Ve eğer yaparsan, yaptığın kahvenin tadını çıkarır mısın?

Gerçekten hoşunuza giden kahveyi üreten bir kahve üreticisi satın almalısınız ya da ne demektir?

Maliyeti

Elbette, en çok hoşunuza giden kahveyi bir espresso makinesinde birkaç yüz dolar harcamak isterseniz ve bu kadar paranız yoksa, bazı tavizler vermeniz gerekebilir. Veya bütçenizin içinde olan ancak daha pahalı modellerin sahip olduğu çan ve ıslıklardan yoksun bir birim arayın.

Ne seçerseniz seçin, satın almayı seçtiğiniz her türlü kahve makinesinin başlangıç ​​ve uzun vadeli maliyetlerini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Önümüzdeki birkaç ay veya yıl içinde tasarruf ederseniz bugün biraz daha harcamaya değer olabilir – yoksa satın aldığınız kahve makinesini kullandığınız anlamına gelirse.

Burada en alt çizgi, gerçekten istemediğiniz bir şey üzerinde durmamaktır, aksi takdirde kendinizi her gün kafeye geri döndürebilirsiniz.

Kolaylık

Çoğu insan gibi olduğunuzdan ve sabahın çoğundan faydalanırsanız, o zaman kullanımı karışık olan bir kahve makinesinden kaçınmak isteyebilirsiniz. Bir göz koyma ve bir düğmeye basma, uyandıktan sonra birkaç dakika uğraşmak istediğiniz en iyi şey olabilir.

Alışkanlıklarınızı kimseden daha iyi biliyorsunuz. Sabah kahvenizi gerçekten satın aldığınız makineyi kullanmanız için caydırıcı hale getirmek için biraz daha zaman ayırmanız mı gerekiyor? Genellikle uyandığınızda ve kendinize ne kadar hazır olduğunuzu ve bunu yaptığınız karara faktör olarak kat ettiğinizi düşünün.

Düşünmek için bir diğer düşünce, karar verdiğiniz belirli bir saatte otomatik olarak bir fincan kahve üretecek bir kahve makinesi satın alıyor. Orada bir potu demlemek için programlanabilir ve yataktan kalktığınızda sizi bekletmesini sağlayan düzinelerce model var. Tabii ki, bu aynı modeller bütçenizden daha büyük bir ısırık alabilir, ancak ne yazık ki, dikkate alınması gereken bir şey.

Kahve Makinesi Satın Alma Rehberi: Para için en iyi makineyi nasıl elde ederim

Sayaç Alanı

Her mutfakta, sayaça sığabilecekleri birkaç cihazın bir sınırı vardır . Bazı kahve makineleri diğerlerinden çok daha fazla yer kaplayacak, dolayısıyla tezgah üstü gayrimenkulden vazgeçmeye ne kadar karşı istediğinizi tartmanız gerekiyor. Satın alma işlemi sırasında, düşünmekte olduğunuz kahve makinelerinin boyutlarına bakın. Bunu öğrendikten sonra, nereye gideceği ve ne kadar yer kaplayacağı konusunda daha iyi bir fikriniz olacaktır.

Aklınızda bulundurun, kahve makinenizi her kullanımdan sonra kabineye veya başka bir odaya koymanız gerekiyorsa, zaman geçtikçe kendinizi daha az kullanıyor olabilirsiniz. Satın almadan önce istediğiniz model için gerekli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Yeterli alana sahip olup olmadığınızdan emin değilseniz, en azından üniteyi nereden satın aldığınızın dönüş sürecini tanıyın. Bu, hiç düşünmediğiniz sorunları önlemenize yardımcı olur.

Düşünecek Ekstra Özellikler

Kahve makineleri çok yaygın (ve kahvelerini nasıl beğendiklerini belirten insanlar) farklı modelleri birbirinden ayıran bir çok farklı özelliği bulabiliyorlar. Her zamanki kahve fincanda ne gibi şeyler olduğuna bağlı olarak, bunlardan bazıları etrafında alışveriş yaparken göz kulak olmaya değer olabilir:

Programlanabilir Ayarlar

Kahve hazırlamak ve bırakmak için sadece kahve ister misin? Daha önce de belirttiğimiz gibi, bazı kahve makineleri, neyi sevdiğinize göre önceden belirlemenize ve ileride kullanmak üzere otomatik hale getirmenize izin verir. Demleme yapılan kahve miktarından, demlendiği zamana kadar, programlanabilir ayarlar çok çeşitli durumlar için kullanışlı olabilir.

Ankastre Öğütücü

Kahve alanlarını taze mi tercih ediyor musun? Sorduğunuz kişiye bağlı olarak, taze öğütülmüş fasulye, daha iyi tatmak için bir fincan kahve üretir. Öğütücü olması her zaman en taze fasulyeyi kullanmanızı sağlar. Elbette, her zaman bir kahve değirmeni satın alabilir, ancak kahve makinesinde bulunan bir kahve değirmeni kullanmak kolaylık sağlar ve sayaç alanı kazanmanıza yardımcı olur.

Otomatik kapanma

Hepimiz sabah erken saatlerde acele ettik ve evden koşarken önemli birşey unuttum. Otomatik kapanma özelliğiyle, cezvenin kapanmasını ve gün boyu orada oturulmamasını sağlayabilirsiniz. Bu, bir fincan el ele geçirirken gün boyunca gerçekten önemli olan şeylere odaklanmanızı sağlar.

Çoklu Isıtıcılar

Aynı anda birden fazla tencere yapmanın ofis ya da ticari ortamlarda, her potu sıcak tutmak için birden fazla ısıtıcıya sahip bir kahve makinesi düşünmeye değer.

Su filtresi

Bazı üst sınıf kahve makineleri, lezzetin doğru bir şekilde çıkmasını sağlamak için bir su filtresi ile birlikte gelecektir. Bu, bir kahve makinesi satın alırken insanların düşündüğü daha popüler özelliklerden biridir.

Steamer / Frother

Kahve içerisindeki buğulanmış sütü severseniz, bu özellik kahve dükkânında alabileceğiniz içecek çeşitlerini kolaylaştırır. Çoğunlukla, bunlar günümüzde çoğu espresso makinesinde, hatta fiyat spektrumunun alt ucunda olanlar bulunacaktır. Bununla birlikte, sadece siyah kahveleri içmeyi planlıyorsanız, buna ihtiyacınız olmayabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi